Na silně obsazeném challengeru ve francouzském Orleansu dokázal prostějovský tenista Jiří Veselý postoupit do semifinále, když porazil i domácí bývalou světovou sedmičku Richarda Gasqueta. Na celkové vítězství to přesto nestačilo. V boji o finále Veselého porazil Henri Laaksonen ze Švýcarska.

„Ve čtvrtfinále jsem odehrál parádní zápas. Vycházel mi servis, cítil jsem se dobře. Byl to ale hodně dlouhý boj. Možná mi kvůli tomu chyběla v dalším kole potřebná energie,“ konstatoval Veselý.

Další tenisté prostějovského klubu se představili na turnaji v rumunském Sibiu. Jejich maximem byla čtvrtfinálová účast Zdeňka Koláře, který prohrál s nejvýše nasazeným Italem Stefanem Travagliou ve třech setech. Vít Kopřiva nestačil ve 2. kole na Slováka Alexe Molčana, Jiří Lehečka nestačil na Sumita Nagala z Indie. Dalibor Svrčina nezvládl hned úvodní duel na turnaji ve španělské Murcii.

MUŽI

New Orleans – ATP Tour

Dvouhra – 1. kolo: Veselý (5) – Karlovský (Rusko) 6:7, 7:6, 7:6. 2. kolo: Veselý – Tabilo (Chile) 6:3, 6:1. Čtvrtfinále: Veselý – Gasquet (4-Francie) 6:7, 6:4, 6:2. Semifinále: Veselý – Laaksonen (Švýcarsko) 3:6, 3:6.

Sibiu – ATP challenger

Dvouhra – 1. kolo: Lehečka – Jianu (Rumunsko) 7:6, 6:2; Kopřiva – Petrovič (Srbsko) 7:5, 7:5; Kolář (5) – Copil (Rumunsko) 7:5, 6:4. 2. kolo: Kolář – Palosi (Rumunsko) 7:5, 7:5; Kopřiva – Molčan (3-Slovensko) 6:1, 0:6, 4:6; Lehečka – Nagal (8-Indie) 5:7, 3:6. Čtvrtfinále: Kolář – Travaglia (1-Itálie) 0:6, 7:6, 6:7.