Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 senat_logoPolitické strany v Prostějově už zbrojí na říjnové senátní volby. Ty se kvapem blíží, vítěz bude senátní obvod Prostějovsko, Kojetínsko a Tovačovsko zastupovat v horní komoře Parlamentu ČR dlouhých šest let. A Večerník se jako první dozvěděl jméno dalšího kandidáta na senátorský post!

Veřejnosti byl doposud znám nezávislý kandidát Ladislav Županič, kterého nominovala ODS. Sociální demokraté už dříve vyslali do boje za obhajobu senátorského křesla Boženu Sekaninovou, KDU-ČSL nominovala do stejné bitvy o místo v horní komoře Parlamentu ČR současného náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Horáka a Večerníku se v závěru minulého týdne podařilo zjistit jméno kandidáta, který bude usilovat o místo v Senátu ČR za TOP 09. A podle našich informací padla volba na primáře gynekologicko-porodnického oddělení prostějovské nemocnice Aleš Nevrlu!

„Mohu vám tuto informaci potvrdit. Pan doktor Nevrla je v Prostějově všem dobře známý a  dobře přijímaný hlavně mezi ženami. Má velmi dobrý vztah k tomuto regionu a rozhodně mu má co nabídnout. Věříme, že v případě jeho zvolení do Senátu České republiky bude náš obvod zastupovat velice důstojně. A jsme přesvědčeni, že navíc přispěje ke zklidnění a zkulturnění chování vrcholných politiků této země,“ svěřil se exkluzivně Večerníku Tomáš Chalánek, krajský předseda TOP 09.

Z posledních jmen velkých stran zbývá poznat kandidáta za prostějovskou KSČM, která si prozatím dává na čas. Strana zelených a další menší strany se nechaly slyšet, že o místo v Senátu České republiky usilovat nebudou. Je ale ještě možné, že se objeví některý nezávislý kandidát...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-