Příjemnou noc, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 cigaretyNový protikuřácký zákon počítá se zákazem kouření ve všech restauracích, hospodách, barech i na diskotékách. Zákaz chce prosadit nejen ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD), ale i poslanci hnutí ANO.  V platnost by nový zákon mohl vstoupit už začátkem roku 2016. Někteří provozovatelé prostějovských restaurací jej vítají, najdou se však i jeho tvrdí odpůrci.

Pokud by se schválil úplný zákaz kouření, nejvíce by se to zřejmě dotklo klasických pivnic. Jejich majitelé si něco takového vůbec neumějí představit. „Jestli ti pitomci prosadí úplný zákaz kouření, tak nás zlikvidují. Dokážete si představit chlapa na pivu bez cigarety? To raději všichni budou kouřit doma v obýváku s lahváčem v ruce. Něco takového by byl konec všech hospod,” rozohnila se provozovatelka Hospody U Boženky v Olomoucké ulici. 

Právě pivnic by se nový protikuřácký zákon ovšem dotknout nemusel. Platit má totiž v zařízeních, kde se podává jídlo. „Úbytek zákazníků by byl určitě větší v pivnicích či v barech než v restauracích, kde se vaří. Těch by se zas tolik negativně dotknout nemusel,” prohlásil Jan Belo, který provozuje Bar Plzeňka v Krasicích i restauraci Beseda na prostějovském Žižkově náměstí.

Hostinští upozorňují, že ve vnímání zákazu kouření v restauracích došlo za poslední dobu k výraznému posunu. „Před takovými deseti lety bych si něco podobného nedokázal absolutně představit, teď už s tím nemám problém. Zákaz kouření v restauracích, kde se podává jídlo, bych klidně zavedl hned,” potvrdil Luděk Chmela, provozovatel restaurace U Chmelů.

Podobně mluvila i řada dalších. Někteří si však uvědomují i možné komplikace. „Hosté si půjdou zapálit ven, budeme muset vymyslet, jak to udělat, aby nám třeba neutíkali bez placení,” upozornil Marcel Pilka z restaurace Fiesta. 

S úplným zákazem kouření nejen v restauracích, ale na všech veřejných místech přišlo z evropských zemí jako první Irsko, kde to platí od roku 2004. Poté s různými úpravami následovaly další státy. V restauracích se tak už nesmí kouřit ve Francii, Velké Británii, Bulharsku, Španělsku, Itálii, Řecku, Bosně a Hercegovině, Černé Hoře, Makedonii, Finsku, na Islandu, v Litvě, Nizozemsku, Norsku, Portugalsku, ve Švédsku, na Ukrajině i ve Vatikánu.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments