Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 mestska_kasaTouto zprávou bude právě dnes potěšeno vedení města, posléze všichni radní i zastupitelé. Večerník se ale dozvěděl informaci ještě o něco dříve! A tak vám ústy prostějovského primátora můžeme sdělit skvělou novinku o hospodaření města za první pololetí tohoto roku, z níž plyne, že městská pokladnice přetéká desítkami milionů korun!

„Snad mi to kolegové radní a zastupitelé odpustí, že tuto informaci nejdříve pouštím Večerníku a ne jim. Nemám to jinak ve zvyku,“ podotkl v úvodu našeho setkání primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák. Hned vzápětí nás první muž radnice zahrnul ekonomickými statistikami. Na první pohled lichotivými, i když pololetní přebytek ve výši 102 milionů má mnohá ale…

„Hodnocení ekonomického hospodaření města za první pololetí tohoto roku je velice pozitivní. Ale pozor, výsledek za prvních šest měsíců nikdy nedává objektivní pohled na hodnocení celého roku. Je zapotřebí vnímat určitý časový nesoulad. Uprostřed roku jsou totiž výdaje vždycky menší než příjmy, protože například za investiční akce města se většinou platí až ve druhé polovině roku,“ zmírnil přehnaný optimismus Miroslav Pišťák.

Jak upřesnil, příjmy byly naplněny z 57 procent, zatímco výdaje z pouhých 38 procent. „V konkrétní řeči čísel to znamená, že k 30. červnu jsme vykázali příjmy v celkové výši 410 milionů korun, kdežto výdaje činily pouhých 308 milionů. Jak jsem již ale řekl, platby za velké stavební investice nás teprve čekají,“ uvedl primátor Prostějova. Jak dodal, celoroční rozpočet města pro rok 2012 je plánován s deficitem 70 milionů korun. Podle pololetního „sčotu“ je ale možné, že se dočkáme snížení tohoto schodku.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-