Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 cikanV Dřevnovicích panuje napjatá atmosféra. Ohroženi se cítí být jak starousedlíci, tak cikáni, kteří sem byli za éry Jiřího Čunka vystěhováni ze Vsetína. S novým prostředím se totiž nikdy nesžili a jejich konflikty s místními jsou na denním pořádku. Problémy jsou především s nevychovanými romskými dětmi...

Do posledního sporu se zapojilo kolem třiceti lidí. Policie v tu chvíli byla bezmocná. Vše začalo tím, že devítiletý kluk házel kameny po jednadvacetiletém mladíkovi. Ten mu měl dát facku. Do boje se postupně zapojili starousedlíci i Romové z okolních vesnic. „Ze Vsetína přijede deset aut a vypálíme celou dědinu!“ řvali podle svědků v tu chvíli Romové.

Po této zkušenosti začali místní uvažovat o zřízení domobrany. Podle starostky by to však v tuto chvíli nemělo být na pořadu dne, byť se mezi lidmi o tom dost často hovoří. „Pokud nedojde k dalšímu incidentu, myslím, že domobrana u nás nevznikne. Policie z Němčic k nám jezdí každý den, k bitkám už nedochází. Snažíme se situaci uklidnit, jednali jsme například s organizací Člověk v tísni. Chceme řešit i jiné, důležitější problémy než s našimi Romy,“ popsala nám aktuální situaci v obci starostka Bohumila Charvátová.

I přes její slova je zřejmé, že místní jsou už z chování některých cikánů hodně otrávení. Zřízení domobrany stále považují za dobré řešení. „Co je na tom špatného? Když dojde k nějaké bitce, musíme se nějak bránit. Policie sem jezdí ve dvou lidech a to nám není moc platné. Když dojde k bitce, cikáni při sobě drží. Proč bychom neměli i my? Vždyť se nemůžeme nechat jen tak mlátit,“ uvažoval jeden z místních občanů.

Samotní Romové připouští, že jejich děti občas dělají problémy, ujišťují však, že oni sami o žádné problémy nestojí...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-