Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

34 krasiceTéměř rok zůstával krasický rybník na suchu. Pohled na něj byl neutěšený: zarostl bujnou vegetací, na dně se objevily odpadky a kvůli nedostatku vláhy na jeho břehu začal hynout sto padesát let starý památný strom. Jak Večerník zjistil, nyní by se situace měla konečně změnit k lepšímu...


Záležitosti kolem rybníka v Krasicích se konečně daly do pohybu. Do jednání o jeho budoucnosti totiž zásadním způsobem vstoupil prostějovský magistrát, když projevil zájem jej od nového majitele odkoupit. „Dovedu si představit, že by město Prostějov jednalo o odkoupení rybníka do svého majetku tak, aby mohl co nejdřív opět sloužit svému účelu,“ vyjádřil se v této souvislosti prostějovský zastupitel Jiří Pospíšil (ČSSD). 
Současný majitel rybníka proti tomuto návrhu nic nemá. „Sám nejsem nadšený z toho, že je rybník vypuštěný. Rozhodně jsem ho nekupoval proto, abych na tom nějak vydělal. Nikdy jsem neměl záměr na tomto pozemku něco jiného postavit. Chtěl jsem, aby sloužil dál ke svému účelu,“ zdůraznil Marek Jedlička, který chtěl rybník i za využití peněz z Evropské unie opravit. „Město mi však odmítlo prodat břehy a okolní pozemky. Chápu jeho důvody. Aby se však předešlo dalším problémům, je třeba, aby tyto pozemky i rybník patřily jednomu majiteli. Pokud tedy od města dostanu férovou nabídku, jsem ochotný magistrátu rybník prodat,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Marek Jedlička, jemuž rybník v současnosti patří. Podle jeho dalších slov zůstával vypuštěný zejména kvůli rybářům, kteří jej mají v dlouhodobém pronájmu. Rybáři však tvrdili, že vodní nádrž potřebuje co nejdříve nákladnou revitalizaci, kterou má zajistit majitel. Rovněž upozorňovali na skutečnost, že napuštěná voda může pro Krasice představovat riziko. 
Nedávno tak přímo u rybníka proběhlo jednání mezi jeho majitelem, zástupci odboru životního prostředí, města a svazu rybářů. „Z něj jasně vyplynulo, že rybník není v tak havarijním stavu, aby nemohl být alespoň částečně napuštěný a že za jeho současný stav odpovídají rybáři,“ zmínil se Marek Jedlička. 
Nic tedy nebrání tomu, aby se rybník začal opět plnit vodou. „Dostali jsme to za úkol. Ještě před tím budeme muset na vlastní náklady vysekat na dně vzrostlou trávu. Chtěli jsme s tím začít už  před několika dny, napouštění se ale zřejmě o něco zpozdí. Kvůli opravě jezu v Mostkovicích totiž v Mlýnském náhonu asi tři týdny nepoteče voda,“ prozradil Večerníku jednatel prostějovských rybářů Pavel Müller, který v této souvislosti mnoho nadšení neprojevoval. „Rybník napustíme hlavně kvůli městu, se kterým máme dobré vztahy. Stále ovšem uvažujeme o výpovědi nájemní smlouvy,“ uzavřel Pavel Müller.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments