Dobré ráno, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

34 krasiceTéměř rok zůstával krasický rybník na suchu. Pohled na něj byl neutěšený: zarostl bujnou vegetací, na dně se objevily odpadky a kvůli nedostatku vláhy na jeho břehu začal hynout sto padesát let starý památný strom. Jak Večerník zjistil, nyní by se situace měla konečně změnit k lepšímu...


Záležitosti kolem rybníka v Krasicích se konečně daly do pohybu. Do jednání o jeho budoucnosti totiž zásadním způsobem vstoupil prostějovský magistrát, když projevil zájem jej od nového majitele odkoupit. „Dovedu si představit, že by město Prostějov jednalo o odkoupení rybníka do svého majetku tak, aby mohl co nejdřív opět sloužit svému účelu,“ vyjádřil se v této souvislosti prostějovský zastupitel Jiří Pospíšil (ČSSD). 
Současný majitel rybníka proti tomuto návrhu nic nemá. „Sám nejsem nadšený z toho, že je rybník vypuštěný. Rozhodně jsem ho nekupoval proto, abych na tom nějak vydělal. Nikdy jsem neměl záměr na tomto pozemku něco jiného postavit. Chtěl jsem, aby sloužil dál ke svému účelu,“ zdůraznil Marek Jedlička, který chtěl rybník i za využití peněz z Evropské unie opravit. „Město mi však odmítlo prodat břehy a okolní pozemky. Chápu jeho důvody. Aby se však předešlo dalším problémům, je třeba, aby tyto pozemky i rybník patřily jednomu majiteli. Pokud tedy od města dostanu férovou nabídku, jsem ochotný magistrátu rybník prodat,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Marek Jedlička, jemuž rybník v současnosti patří. Podle jeho dalších slov zůstával vypuštěný zejména kvůli rybářům, kteří jej mají v dlouhodobém pronájmu. Rybáři však tvrdili, že vodní nádrž potřebuje co nejdříve nákladnou revitalizaci, kterou má zajistit majitel. Rovněž upozorňovali na skutečnost, že napuštěná voda může pro Krasice představovat riziko. 
Nedávno tak přímo u rybníka proběhlo jednání mezi jeho majitelem, zástupci odboru životního prostředí, města a svazu rybářů. „Z něj jasně vyplynulo, že rybník není v tak havarijním stavu, aby nemohl být alespoň částečně napuštěný a že za jeho současný stav odpovídají rybáři,“ zmínil se Marek Jedlička. 
Nic tedy nebrání tomu, aby se rybník začal opět plnit vodou. „Dostali jsme to za úkol. Ještě před tím budeme muset na vlastní náklady vysekat na dně vzrostlou trávu. Chtěli jsme s tím začít už  před několika dny, napouštění se ale zřejmě o něco zpozdí. Kvůli opravě jezu v Mostkovicích totiž v Mlýnském náhonu asi tři týdny nepoteče voda,“ prozradil Večerníku jednatel prostějovských rybářů Pavel Müller, který v této souvislosti mnoho nadšení neprojevoval. „Rybník napustíme hlavně kvůli městu, se kterým máme dobré vztahy. Stále ovšem uvažujeme o výpovědi nájemní smlouvy,“ uzavřel Pavel Müller.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments