Dobrý podvečer, dnes je pátek 18.1.2019
svátek slaví Vladislav,
zítra Doubravka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

34 krasiceTéměř rok zůstával krasický rybník na suchu. Pohled na něj byl neutěšený: zarostl bujnou vegetací, na dně se objevily odpadky a kvůli nedostatku vláhy na jeho břehu začal hynout sto padesát let starý památný strom. Jak Večerník zjistil, nyní by se situace měla konečně změnit k lepšímu...


Záležitosti kolem rybníka v Krasicích se konečně daly do pohybu. Do jednání o jeho budoucnosti totiž zásadním způsobem vstoupil prostějovský magistrát, když projevil zájem jej od nového majitele odkoupit. „Dovedu si představit, že by město Prostějov jednalo o odkoupení rybníka do svého majetku tak, aby mohl co nejdřív opět sloužit svému účelu,“ vyjádřil se v této souvislosti prostějovský zastupitel Jiří Pospíšil (ČSSD). 
Současný majitel rybníka proti tomuto návrhu nic nemá. „Sám nejsem nadšený z toho, že je rybník vypuštěný. Rozhodně jsem ho nekupoval proto, abych na tom nějak vydělal. Nikdy jsem neměl záměr na tomto pozemku něco jiného postavit. Chtěl jsem, aby sloužil dál ke svému účelu,“ zdůraznil Marek Jedlička, který chtěl rybník i za využití peněz z Evropské unie opravit. „Město mi však odmítlo prodat břehy a okolní pozemky. Chápu jeho důvody. Aby se však předešlo dalším problémům, je třeba, aby tyto pozemky i rybník patřily jednomu majiteli. Pokud tedy od města dostanu férovou nabídku, jsem ochotný magistrátu rybník prodat,“ vyjádřil se exkluzivně pro Večerník Marek Jedlička, jemuž rybník v současnosti patří. Podle jeho dalších slov zůstával vypuštěný zejména kvůli rybářům, kteří jej mají v dlouhodobém pronájmu. Rybáři však tvrdili, že vodní nádrž potřebuje co nejdříve nákladnou revitalizaci, kterou má zajistit majitel. Rovněž upozorňovali na skutečnost, že napuštěná voda může pro Krasice představovat riziko. 
Nedávno tak přímo u rybníka proběhlo jednání mezi jeho majitelem, zástupci odboru životního prostředí, města a svazu rybářů. „Z něj jasně vyplynulo, že rybník není v tak havarijním stavu, aby nemohl být alespoň částečně napuštěný a že za jeho současný stav odpovídají rybáři,“ zmínil se Marek Jedlička. 
Nic tedy nebrání tomu, aby se rybník začal opět plnit vodou. „Dostali jsme to za úkol. Ještě před tím budeme muset na vlastní náklady vysekat na dně vzrostlou trávu. Chtěli jsme s tím začít už  před několika dny, napouštění se ale zřejmě o něco zpozdí. Kvůli opravě jezu v Mostkovicích totiž v Mlýnském náhonu asi tři týdny nepoteče voda,“ prozradil Večerníku jednatel prostějovských rybářů Pavel Müller, který v této souvislosti mnoho nadšení neprojevoval. „Rybník napustíme hlavně kvůli městu, se kterým máme dobré vztahy. Stále ovšem uvažujeme o výpovědi nájemní smlouvy,“ uzavřel Pavel Müller.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments