Uplynulou sobotu zavítali Jestřábi v rámci 12. kola Chance ligy na led Poruby. Domácí hokejisté sice měli v úvodu navrch, ale toho se Jestřábi nezalekli. Zlomová byla pětiminutová pasáž v prostřední třetině, kdy hosté třemi zásahy odskočili. Vedení si pak Prostějov s klidem pohlídal a získal další cenné tři body. Mezi tahouny dalšího úspěchu patřili útočníci Jáchym, Rudovský a Kloz.

Domácí Poruba nezahálela a po 13 sekundách už ostře střílela na Bláhu. I v dalších minutách se ostravský celek držel v obranném pásmu před prostějovskou jedničkou. Když už se Hanáci dostali k puku, nedokázali se pořádně usadit před Muštukovsem. V čase 13:34 to ale byli přece jen svěřenci trenéra Tottera, kteří otevřeli skóre sobotního utkání. Akci začal Mrázek, který vjel do útočného pásma, ale skončil na zemi, poté ale Kloz našel volného kapitána Nováka a ten uklidil puk do prázdné porubské branky – 0:1. Pouhých 85 vteřin stačilo Prostějovu k další využité akci. Rudovský nejprve trefil tyč, jeho dorážka už skončila mezi betony Muštukovse – 0:2.

Na porubském celku bylo vidět, že se hned v úvodu druhé dvacetiminutovky tlačil ke vstřelení kontaktní branky. Nejnebezpečnější střelu vyslal na Bláhu ve 23. minutě Vachovec. Následně hráli domácí dvě přesilovky, které skončily bez využití. Dlouho se ale v plném počtu nehrálo. Na trestnou lavici šla tentokrát Poruba, avšak v čase 28:29 se překvapivě radovala při hře ve čtyřech ze snížení. Toman získal, díky chybné rozehrávce, v obranném pásmu puk a vydal se sám na Bláhu, kterého z rychlého brejku prostřelil – 1:2. Porubský optimismus nicméně neměl dlouhého trvání. Po odehrané minutě přesilovky si Jestřábi po dobře sehrané akci vzali dvougólové vedení zpět, když nahrávku Jiránka zužitkoval Rudovský – 1:3. Po dalších 12 sekundách se skóre na straně Hanáků opět měnilo. Hned po vhazování poslal Mrázek puk na Kloze, který se nemýlil – 1:4. Poruba začínala být dost agresivní v osobních soubojích. K vidění byla dlouhá pasáž hry ze strany na stranu. Ve 35. minutě se hostující celek z Hané dokázal hbitě přesunout do útočného pásma a exporubský Jáchym z kruhu uklidil puk do branky Poruby – 1:5. H

Poruba se na začátku závěrečné části držela před Bláhovou brankou, ale ten pohotově vše pokrýval. Prostějov se už nikam zvlášť nehnal, když se dostal do útočného pásma, tak to řešil spíše s klidem. Asi nejzajímavější šanci měl ve 46. minutě bývalý Jestřáb Hrníčko, stav utkání však nezměnil. Sedm minut před koncem si to Bitten a Motloch rozdali při šarvátce za brankou. V závěrečných minutách už ale měli hosté kotouč pod kontrolou a výsledek zápasu se už nezměnil. Prostějov tak slavil šestou venkovní výhru v sezóně! V průběžné tabulce pak uhájil třetí místo.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Jiří ŠEJBA – HC RT TORAX Poruba 2011

„V první třetině jsme dostali dva laciné góly, ale soupeř byl lepší. O přestávce jsme si něco k tomu museli říct, udělali jsme taktické změny, snížili, ale bohužel hned vzápětí dostali třetí branku. Nicméně utkání zlomily až čtvrtý a pátý gól, nemůžeme udělat takové chyby. Je to stále stejná písnička, přijdou dvě individuální chyby a je po zápase. Navíc jsme slabí v koncovce, na jeden gól těžko můžeme vyhrávat.“

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov

„Moc si vážíme přístupu Poruby, že odehrála utkání v sedmnácti hráčích a nepožádala o odložení zápasu. Jinak začátek byl od nás nezodpovědný a pomalý. Domácí na nás nastoupili výborně a nebyli jsme připraveni na tak rychlý start. Postupem času jsme se ale dostali do hry a vstřelenými brankami jsme se uklidnili. Poruba dokázala sice snížit v oslabení, ale my vsítili další góly. Myslím si, že jsme zápas už kontrolovali. Výhru bereme a jsme rádi za tři body.“

Chance liga mužů ČR 2021/2022 – 12. kolo

HC RT TORAX Poruba 2011 – LHK Jestřábi Prostějov

1:5 (0:2, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. R. Toman – 14. Martin Novák (J. Kloz, Vala), 15. Rudovský (Jiránek, T. Jáchym), 30. Rudovský (Jiránek, T. Jáchym), 30. J. Kloz (Mrázek, Martin Novák), 35. T. Jáchym (Rudovský, Husák). Střely na branku: 32:31. Rozhodčí: Skopal, Pilný – Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.  Diváci: 480.

Sestava Poruby: Muštukovs – M. Houdek, Szathmáry, T. Voráček, Žovinec, Slavík, Husa, Urbanec – Hotěk, Vachovec, Korkiakoski – Guman, Bitten, Jenyš – Hrníčko, R. Toman, Gřeš – Brodek. Trenér: Šejba.

Sestava Prostějova: Bláha) – Zajíc, Motloch, Husák, Klimíček, Babka, Vala – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – P. Beránek, Štefka, M. Švec – Dubský, T. Koblížek, Š. Jelínek. Trenér: Totter.

Hokej, Chance liga

12. kolo: Šumperk – Benátky nad Jizerou 4:5 (3:1, 0:3, 1:1). Branky: 6. D. Kindl (Žálčík, Vildumetz), 9. A. Furch (Rutar, Řezáč), 18. Žálčík (D. Kindl, Drtil), 43. Pěnčík – 5. E. Čermák (A. Dlouhý, Jansa), 28. A. Dlouhý (Kolmann, D. Špaček), 29. Jansa (Žůrek, E. Čermák), 30. Pabiška (Dušek, D. Špaček), 48. Dušek (A. Dlouhý, D. Špaček) * Kadaň – Frýdek-Místek 1:8 (0:3, 1:3, 0:2). Branky: 26. S. Heffernan (Bernat, Z. Zabloudil) – 4. Teper (Ciura, Lysczarczyk), 5. Lyszczarczyk (Teper. D. Bartoš), 19. D. Bartoš Lyszczarczyk (Teper, D. Bartoš), 29. Peterek (Martynek, J. Michálek), 36. Komorski (Klimša, Martynek), 39. J. Adámek, 50. Peterek (Christov, J. Michálek), 58. Blaško (Matiaško, Čmiel) * Vsetín – Ústí nad Labem 3:3 (1:0, 1:2, 1:1 – 0:0). Branky: 4. Rob (M. Indrák), 40. Rob (Jerofejevs), 53. Rob (Jerofejevs, Jonák) – 28. Grim (Jouza, O. Bláha), 31. Trefný (Přindiš, Bílek), 47. Milfait (Bílek), rozh. nájezd Vrdlovec * Poruba – Prostějov 1:5 (0:2, 1:3, 0:0). Více v kupónu * Přerov – Sokolov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1). Branky: 31. R. Černý (Pšurný, Suss), 48. M. Kratochvil (Hrabal), 56. M. Svoboda (D. Krenželok, M. Kratochvil), 60. D. Krenželok (Suss) – 27. Kverka (Šmerha, Kuťák), 47. J. Pohl (Šik) * Vrchlabí – Třebíč 4:2 (2:0, 2:1, 0:1). Branky: 9. Matýs (Kajínek, T. Kaut), 12. M. Voženílek (Pochobradský), 28. Koffer (O. Rohlík, L. Kučera), 36. P. Urban (D. Chalupa, Mrňa) – 25. L. Doudera (Šťovíček), 55. L. Doudera (Burian) * Litoměřice – Slavia Praha 4:3 (1:3, 2:0, 1:0). Branky: 14. Pajer (Koláček), 23. Sihvonen (J. Holý, R. Přikryl), 35. O. Procházka (M. Kadlec, P. Marcel), 58. R. Přikryl (M. Kadlec, J. Holý) – 7. T. Knotek (P. Machač, Michnáč), 18. T. Knotek (D. Krejčí), 20. T. Pšenička (R. Havel) * Jihlava – Havířov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Branky: 12. Skořepa (Lichanec), 28. Dundáček (T. Havránek) – 5. J. Doktor (Pechanec), 9. L. Bednář (M. Hlaváč), 22. Hudeček, 46. J. Doktor (Hudeček, Chroboček), 60. J. Doktor (Valenta).