Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 001To je hrozné co se děje na silnicích a kdo po nich vůbec jezdí! Uporstřed minulého týdne došlo na křižovatce ulic Olomoucká a Lužická v Prostějově k havárii vozidla se starší cyklistkou, která po srážce musela být převezena do nemocnice. Policisté záhy zjistili, že ji zranil šofér, který za volantem nemá ještě šest let co pohledávat!

„Ve středu prvního října krátce po půl čtvrté odpoledne došlo na ulici Lužické v Prostějově k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a cyklistkou. Z prvotního šetření vyplývá, že šestačtyřicetiletý řidič vozidla Seat Cordoba, který jel po Olomoucké ulici směrem k Vápenici, se chtěl v křižovatce s ulicí Lužickou otočit a při tomto manévru pravděpodobně nedal přednost v jízdě šedesátileté cyklistce. Ta jela po Olomoucké ulici směrem na Držovice. Došlo ke střetu, po kterém upadla cyklistka na zem. Sanitkou byla převezena do nemocnice na ošetření a podle prvotní lékařské zprávy utrpěla lehké zranění s neupřesněnou dobou léčení,“ popsala Večerníku karambol auta s cyklistkou Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. 

 

Ihned po této havárii dali policisté oběma účastníkům „dýchnout“, ale ani u jednoho požití alkoholu před jízdou nezjistili. Přišli však na velmi závažnou věc. Řidič Seatu totiž neměl za volantem vůbec co dělat! „Při šetření nehody policisté zjistili, že řidič vozidla má Okresním soudem v Olomouci vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do března roku 2020. Nyní je podezřelý za spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ potvrdila Irena Urbánková s tím, že okolnosti nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.  

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-