Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 stromekTo není bláznovství, ale holá skutečnost! Možná si to dnes ještě málokdo uvědomuje, ale Vánoce jsou tady cobydup! Však také prostějovský magistrát už zase hledá někoho, kdo by městu daroval stromek na náměstí T.G.Masaryka. Trumfne letošní jehličnan ten loňský ze Seloutek?

„Také letos jsme se obrátili na občany se žádostí o darování vánočního stromu. Nabídky od dárců očekáváme do jedenatřicátého října,“ potvrdila Večerníku Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Statutárního města Postějova. Jak dodala, už nyní se někteří lidé radnici ozvali! „Do dnešního dne se nám několik dárců přihlásilo a dokonce pracovníci magistrátu si už několik stromků zajeli osobně prohlédnout,“ překvapila náměstkyně primátora.

Vánoční strom by měl být podle požadavků magistrátu solitér, aby byl pěkně rozvětvený, výška stromu by měla být zhruba osmnáct až dvacet metrů. „Také záleží na tom, kde strom roste. Měl by být dobře přístupný tak, aby jej šlo snadno pokácet,“ dodala Hemerková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-