Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 nocni_klidVadí vám křiklouni, potácející se v noci okolo vašeho domu, mlátící do popelnic či nedejbože zvonící na zvonky u dveří? Nebo jste pohoršeni, když jedinci notně posíleni alkoholem se vracejí z nočního baru, zvracejí na ulici nebo rozbíjejí výlohy? Není divu, že jste naštvaní a stále častěji voláte na tísňovou linku městské policie. Počet výjezdů prostějovských strážníků kvůli rušení nočního klidu letos také rapidně vzrostl!

Jsou tu dva možné důvody zvýšeného počtu těchto výjezdů. Buďto Prostějované opravdu zvlčili, nebo jsou lidé čím dál více alergičtější na podobné noční výstřelky převážně opilých návštěvníků barů, hospod a restaurací a častěji volají městskou policii. „Těžko říct, který důvod je ten pravý. Pravdou ovšem je, že v prvním pololetí tohoto roku vzrostl počet nahlášených přestupků rušení nočního klidu oproti stejnému období roku 2011 o více než dvacet procent,“ potvrdil Večerníku Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. Jak ovšem dodal, ne každé oznámení se potvrdí. „Letos jsme blokovými pokutami či nahlášením správnímu orgánu řešili jen pětapadesát případů rušení nočního klidu z celkově dvěstěšedesátčtyř nahlášených případů. Vysvětlení je celkem jednoduché. Pokud některý občan nahlásí, že na ulici nějaká skupinka tropí hluk či nějakou jinou výtržnost, nemusí to být už pravda po příjezdu strážníků. Stává se to velice často. Hlídka, která většinou na udané místo přijede během pěti minut, už žádné rušení nočního klidu nezjistí. Údajní opilci už jsou dávno pryč,“ krčí rameny Jan Nagy.

33 grafPodle šéfa městských strážníků je současný nešvar rušení nočního klidu zapříčiněn také velkým množstvím venkovních zahrádek u různých restauračních zařízení, a to i v centru města. „Na jedné straně to oživuje střed města, na straně druhé zákazníci těchto zařízení hulákají na náměstí, převracejí popelnice, vyvracejí značky a podobně. Na noční hulákání musí být adekvátní reakce policie. Nejkritičtějšími místy v tomto ohledu jsou ulice Tylova, Plumlovská, Lužická, Olomoucká, Svatoplukova, Mlýnská a také náměstí Husserla a T. G. Masaryka. Tady nedávno došlo i ke spáchání trestného činu, kdy skupinka podnapilých mladíků rozbila výlohu zdejší trafiky. Škoda výrazně přesáhla částku pěti tisíc korun,“ uvedl Jan Nagy. „U nás na náměstí je situace den ode dne horší. A za všechno může omladina, která často popíjí tady kousek v baru. Pozvracené chodníky, rozbité sklo na silnici, převrácené popelnice. Toto prožíváme skoro každou noc,“ svěřila se Večerníku žena, bydlící na náměstí Husserla. „V potírání těchto nešvarů nám pomáhá veřejnost, ale také kvalitní kamerový systém. Ale pozor, co se týká rušení nočního klidu, tak tyto přestupky jezdí strážníci řešit i do bytů a také do restaurací,“ dodal na závěr Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově.

Rušení nočního klidu

místo nepotvrzeno potvrzeno celkem
v bytech 33 19 52
na ulicích 105 13 118
v restauracích 70 24 94
Statistika od 1. ledna do 30. června 2012

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-