Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 policejni_pesKradli jak straky, ale s lupem neutekli. Tak by se dala v krátkosti popsat lumpárna, které se ve středu v noci dopustili dva zloději v Olšanech u Prostějova. Vykradli zdejší obchod, ale netušili, že venku je už čeká policejní hlídka i s psovodem!

„Ve středu před druhou hodinou ranní se podařilo prostějovským policistům na základě operativní činnosti zadržet dvojici zlodějů bezprostředně po činu. Dva muži ve věku 28 a 38 let se dostali přes oplocení do areálu prodejny potravin v Olšanech u Prostějova. Po žebříku vylezli do prvního poschodí, kde vytrhli mříž a přes okno se dostali do objektu. V budově násilím překonali několik dveří a vnikli do prodejny i do kanceláře. Odtud si odnesli cigarety různých značek v hodnotě téměř 110 tisíc korun,“ popsala noční zlodějnu v Olšanech Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Jestli si ovšem chmatáci mysleli, že mají vyhráno a s lupem odejdou domů, škaredě se spletli. Před prodejnou je už čekali policisté i se čtyřnohým pomocníkem! „Muži si kartony cigaret naskládali do tašek, které si s sebou přinesli. Stejnou cestou se vraceli zpět. O tom, že před prodejnou na ně čekají dva policisté společně s psovodem a jeho čtyřnohým kolegou, neměli ani tušení. Oba byli na místě zadrženi a převezeni na policejní služebnu. Zde policisté zjistili, že se nejedná o žádné začátečníky, ale protřelé muže, kteří mají již bohatou trestní minulost a do střetu se zákonem se nedostali poprvé. Nyní jsou podezřelí z trestného činu krádeže spáchané ve spolupachatelství a oběma hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedla Miluše Zajícová.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-