Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už to budou tři roky, co jeden ze dvou prostějovských supermarketů Albert spakoval saky paky a vyklidil velkou obchodní halu v Anglické ulici. Od té doby budova chátrá a často se stává terčem zlodějů a vandalů. K volnému využití je i okolní parkoviště. Večerník se vydal pátrat, co s areálem bude dál...

 

2012 15_Albert_ruinaAlbert v uvedené lokalitě skončil z prostého důvodu. Hned vedle totiž otevřel svoji prodejnu Lidl, kterému se svými cenami nemohl konkurovat. Poté, co dveře opustil poslední prodavač, čekalo se, co s objektem bude dál... Dnes víme, že vůbec nic. Opuštěná budova je totiž už léta prázdná. Nikdo o ni nemá zájem, její majitel - společnost Ahold - ji tak nemůže ani prodat.

„Prodejna v Prostějově dlouhodobě nevykazovala dobré prodejní výsledky, proto jsme se rozhodli tuto prodejnu uzavřít. Budova bývalého supermarketu je v našem majetku, nabízíme ji k prodeji či k nájmu, ale zatím nebyla uzavřena dohoda s žádným zájemcem,“ potvrdila Večerníku Judita Urbánková, tisková mluvčí společnosti Ahold v Praze. Podle jejích slov firma vnímá také to, že budovu takřka denně postupně rozkrádají zloději. „Ano, tento fakt si uvědomujeme. Spolupracujeme v této otázce například s Městskou policií v Prostějově, na budově také průběžně opravujeme, co je potřeba,“ dodala Urbánková.

Situace okolo prázdné budovy po bývalém supermarketu Albert nevypadá nijak růžově. V majetku společnosti Ahold je také velké parkoviště, které však k radosti občanů ze Sídliště svobody může být bezplatně využíváno kýmkoliv. Ani prostějovský magistrát neví, jak dlouho mohou být tyto nemovitosti bezprizorní. „O budovu ani pozemek město zájem nemá. A co jsem slyšel, že společnost Ahold chce za všechno zhruba pětadvacet milionů korun, tak za tuto cenu to určitě nekoupí nikdo,“ poznamenal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments