Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už to budou tři roky, co jeden ze dvou prostějovských supermarketů Albert spakoval saky paky a vyklidil velkou obchodní halu v Anglické ulici. Od té doby budova chátrá a často se stává terčem zlodějů a vandalů. K volnému využití je i okolní parkoviště. Večerník se vydal pátrat, co s areálem bude dál...

 

2012 15_Albert_ruinaAlbert v uvedené lokalitě skončil z prostého důvodu. Hned vedle totiž otevřel svoji prodejnu Lidl, kterému se svými cenami nemohl konkurovat. Poté, co dveře opustil poslední prodavač, čekalo se, co s objektem bude dál... Dnes víme, že vůbec nic. Opuštěná budova je totiž už léta prázdná. Nikdo o ni nemá zájem, její majitel - společnost Ahold - ji tak nemůže ani prodat.

„Prodejna v Prostějově dlouhodobě nevykazovala dobré prodejní výsledky, proto jsme se rozhodli tuto prodejnu uzavřít. Budova bývalého supermarketu je v našem majetku, nabízíme ji k prodeji či k nájmu, ale zatím nebyla uzavřena dohoda s žádným zájemcem,“ potvrdila Večerníku Judita Urbánková, tisková mluvčí společnosti Ahold v Praze. Podle jejích slov firma vnímá také to, že budovu takřka denně postupně rozkrádají zloději. „Ano, tento fakt si uvědomujeme. Spolupracujeme v této otázce například s Městskou policií v Prostějově, na budově také průběžně opravujeme, co je potřeba,“ dodala Urbánková.

Situace okolo prázdné budovy po bývalém supermarketu Albert nevypadá nijak růžově. V majetku společnosti Ahold je také velké parkoviště, které však k radosti občanů ze Sídliště svobody může být bezplatně využíváno kýmkoliv. Ani prostějovský magistrát neví, jak dlouho mohou být tyto nemovitosti bezprizorní. „O budovu ani pozemek město zájem nemá. A co jsem slyšel, že společnost Ahold chce za všechno zhruba pětadvacet milionů korun, tak za tuto cenu to určitě nekoupí nikdo,“ poznamenal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments