Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Už to budou tři roky, co jeden ze dvou prostějovských supermarketů Albert spakoval saky paky a vyklidil velkou obchodní halu v Anglické ulici. Od té doby budova chátrá a často se stává terčem zlodějů a vandalů. K volnému využití je i okolní parkoviště. Večerník se vydal pátrat, co s areálem bude dál...

 

2012 15_Albert_ruinaAlbert v uvedené lokalitě skončil z prostého důvodu. Hned vedle totiž otevřel svoji prodejnu Lidl, kterému se svými cenami nemohl konkurovat. Poté, co dveře opustil poslední prodavač, čekalo se, co s objektem bude dál... Dnes víme, že vůbec nic. Opuštěná budova je totiž už léta prázdná. Nikdo o ni nemá zájem, její majitel - společnost Ahold - ji tak nemůže ani prodat.

„Prodejna v Prostějově dlouhodobě nevykazovala dobré prodejní výsledky, proto jsme se rozhodli tuto prodejnu uzavřít. Budova bývalého supermarketu je v našem majetku, nabízíme ji k prodeji či k nájmu, ale zatím nebyla uzavřena dohoda s žádným zájemcem,“ potvrdila Večerníku Judita Urbánková, tisková mluvčí společnosti Ahold v Praze. Podle jejích slov firma vnímá také to, že budovu takřka denně postupně rozkrádají zloději. „Ano, tento fakt si uvědomujeme. Spolupracujeme v této otázce například s Městskou policií v Prostějově, na budově také průběžně opravujeme, co je potřeba,“ dodala Urbánková.

Situace okolo prázdné budovy po bývalém supermarketu Albert nevypadá nijak růžově. V majetku společnosti Ahold je také velké parkoviště, které však k radosti občanů ze Sídliště svobody může být bezplatně využíváno kýmkoliv. Ani prostějovský magistrát neví, jak dlouho mohou být tyto nemovitosti bezprizorní. „O budovu ani pozemek město zájem nemá. A co jsem slyšel, že společnost Ahold chce za všechno zhruba pětadvacet milionů korun, tak za tuto cenu to určitě nekoupí nikdo,“ poznamenal Jiří Pospíšil, první náměstek primátora statutárního města Prostějov.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments