Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 kovarikUž mají Kovaříka! Po více než devíti letech! Takové zprávy se aktuálně nesou po celém světě prostřednictvím facebooku. Pokud se šuškanda potvrdí, bude to zpráva desetiletí! K definitivní jistotě ale pořád ještě něco chybí. Zprávy z facebooku a částečně i z českého policejního prezídia však hovoří jasnou řečí.

Bývalého prostějovského hokejistu Roberta Kovaříka, odsouzeného za loupežná přepadení, na kterého byl vydán evropský zatykač už v roce 2003, zatkli podle dostupných informací američtí lovci lebek ze speciálních jednotek US Marshal 25. července na letišti v Atlantě! „Sice byl zatčen a možná vydá souhlas k vydání do České republiky, ale bude se hájit. Je nevinný a věřím, že se brzy vrátí do USA,“ napsala na facebook Kovaříkova druhá manželka. „Kovařík byl v roce 2006 v nepřítomnosti odsouzen Krajským soudem v Brně na deset let za trestný čin ozbrojené loupeže, o dva roky později dostal za další podobnou činnost trest od Krajského soudu v Ostravě. Pokud by byl vydán, nastoupil by okamžitě výkon trestu,“ namítl jeden z prostějovských pracovníků justice. „Na uvedeného muže byl vydán evropský zatykač. O jeho zatčení v USA nemáme zatím žádnou oficiální zprávu. Pouze český konzulát nás informoval, že pan Kovařík byl koncem července předveden v USA k soudci,“ uvedla pro Večerník Dagmar Bednaříková, tisková mluvčí Policejního prezídia České republiky. Zprávu o zatčení Roberta Kovaříka nám bohužel nepotvrdilo ani ministerstvo spravedlnosti. „Máme zatím jen stejné zprávy jako vy, bude potřeba žádat americkou stranu o detailnější informace,“ řekl naší redakci v telefonickém rozhovoru Jiří Hovorka, ředitel tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti České republiky v Praze.
Pokud všechno dobře půjde, měl by Robert Kovařík být vydán, stejně jako nedávno jiný Prostějovan Jaroslav Melka. Netřeba připomínat, že celou kauzu budeme pečlivě sledovat a co nejdříve čtenářům přineseme aktuální informace.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-