Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 001Policisté v Olomouckém kraji neřešili v loňském roce pouze vážné případy. Svědčí o tom i pár perliček, které Večerníku poslala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci Irena Urbánková.

Údajný zloděj ve zvířecí podobě

Začátkem prosince roku 2014 přijali přerovští policisté oznámení od jedné obyvatelky rodinného domu v malé obci na Přerovsku o tom, že jí někdo v noci chodil a dupal po půdě domu a dělal velký rámus. Zřejmě to byl asi nezvaný host. Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří provedli důkladné ohledání půdy, tedy místa činu. Zjistili, že k žádnému vloupání ani ke krádeži nedošlo. Oním „údajným zlodějem“ byla kuna, která po sobě zanechala dostatečně usvědčující důkazy.

Čtyřnohý cestovatel

V letošním roce řešili kojetínští policisté čtyřnohého cestujícího, který nastoupil do vlaku ve Studénce a vydal se na cesty zcela sám a bez dozoru. Jeho cestovatelské dobrodružství však neuniklo vlakvedoucímu, který si ho všiml a vše oznámil na linku 158. V žádné ze stanic, kterými vlak projížděl, se však mužům zákona nepodařilo vlak zastihnout. Až policistům v Kojetíně. Ti pejska, dlouhosrstého jezevčíka, odchytili a převezli na tamní policejní služebnu. Tady dostal svůj pelíšek, jídlo a také pití. Pak začalo pátrání po jeho majiteli či majitelce. Policisté se ihned spojili se svými kolegy ve Studénce a také strážníky tamní městské policie. Ti uveřejnili oznámení o nálezu pejska ve vlaku, který podle všeho nastoupil do vlaku ve Studénce a také jeho popis. Na základě této výzvy se jim přihlásila majitelka psa. A tak za pár hodin si svého „ cestovatele“, který ji okamžitě poznal, vyzvedla na policejní stanici v Kojetíně.

Záhadné zmizení tří kachen

V polovině prosince roku 2014 záhadně zmizely z přístřešku zahrady rodinného domu v Dolanech tři kachny druhu indický běžec. Pochoutkou těchto kachen jsou slimáci, se kterými všichni zahrádkáři v průběhu roku zdatně bojují. Že by se kachny vydaly na procházku zcela samy, je vyloučeno. Přístřešek, stejně jako celá zahrada, je dostatečně zabezpečen. Na památku nezanechaly ani peříčko či stopu, podle kterých by je mohli jejich majitelé najít. Zda byly ozdobou sváteční tabule či budou případně sloužit na chov, zůstává záhadou.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments