Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 001Policisté v Olomouckém kraji neřešili v loňském roce pouze vážné případy. Svědčí o tom i pár perliček, které Večerníku poslala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci Irena Urbánková.

Údajný zloděj ve zvířecí podobě

Začátkem prosince roku 2014 přijali přerovští policisté oznámení od jedné obyvatelky rodinného domu v malé obci na Přerovsku o tom, že jí někdo v noci chodil a dupal po půdě domu a dělal velký rámus. Zřejmě to byl asi nezvaný host. Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří provedli důkladné ohledání půdy, tedy místa činu. Zjistili, že k žádnému vloupání ani ke krádeži nedošlo. Oním „údajným zlodějem“ byla kuna, která po sobě zanechala dostatečně usvědčující důkazy.

Čtyřnohý cestovatel

V letošním roce řešili kojetínští policisté čtyřnohého cestujícího, který nastoupil do vlaku ve Studénce a vydal se na cesty zcela sám a bez dozoru. Jeho cestovatelské dobrodružství však neuniklo vlakvedoucímu, který si ho všiml a vše oznámil na linku 158. V žádné ze stanic, kterými vlak projížděl, se však mužům zákona nepodařilo vlak zastihnout. Až policistům v Kojetíně. Ti pejska, dlouhosrstého jezevčíka, odchytili a převezli na tamní policejní služebnu. Tady dostal svůj pelíšek, jídlo a také pití. Pak začalo pátrání po jeho majiteli či majitelce. Policisté se ihned spojili se svými kolegy ve Studénce a také strážníky tamní městské policie. Ti uveřejnili oznámení o nálezu pejska ve vlaku, který podle všeho nastoupil do vlaku ve Studénce a také jeho popis. Na základě této výzvy se jim přihlásila majitelka psa. A tak za pár hodin si svého „ cestovatele“, který ji okamžitě poznal, vyzvedla na policejní stanici v Kojetíně.

Záhadné zmizení tří kachen

V polovině prosince roku 2014 záhadně zmizely z přístřešku zahrady rodinného domu v Dolanech tři kachny druhu indický běžec. Pochoutkou těchto kachen jsou slimáci, se kterými všichni zahrádkáři v průběhu roku zdatně bojují. Že by se kachny vydaly na procházku zcela samy, je vyloučeno. Přístřešek, stejně jako celá zahrada, je dostatečně zabezpečen. Na památku nezanechaly ani peříčko či stopu, podle kterých by je mohli jejich majitelé najít. Zda byly ozdobou sváteční tabule či budou případně sloužit na chov, zůstává záhadou.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-