Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 001Policisté v Olomouckém kraji neřešili v loňském roce pouze vážné případy. Svědčí o tom i pár perliček, které Večerníku poslala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci Irena Urbánková.

Údajný zloděj ve zvířecí podobě

Začátkem prosince roku 2014 přijali přerovští policisté oznámení od jedné obyvatelky rodinného domu v malé obci na Přerovsku o tom, že jí někdo v noci chodil a dupal po půdě domu a dělal velký rámus. Zřejmě to byl asi nezvaný host. Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří provedli důkladné ohledání půdy, tedy místa činu. Zjistili, že k žádnému vloupání ani ke krádeži nedošlo. Oním „údajným zlodějem“ byla kuna, která po sobě zanechala dostatečně usvědčující důkazy.

Čtyřnohý cestovatel

V letošním roce řešili kojetínští policisté čtyřnohého cestujícího, který nastoupil do vlaku ve Studénce a vydal se na cesty zcela sám a bez dozoru. Jeho cestovatelské dobrodružství však neuniklo vlakvedoucímu, který si ho všiml a vše oznámil na linku 158. V žádné ze stanic, kterými vlak projížděl, se však mužům zákona nepodařilo vlak zastihnout. Až policistům v Kojetíně. Ti pejska, dlouhosrstého jezevčíka, odchytili a převezli na tamní policejní služebnu. Tady dostal svůj pelíšek, jídlo a také pití. Pak začalo pátrání po jeho majiteli či majitelce. Policisté se ihned spojili se svými kolegy ve Studénce a také strážníky tamní městské policie. Ti uveřejnili oznámení o nálezu pejska ve vlaku, který podle všeho nastoupil do vlaku ve Studénce a také jeho popis. Na základě této výzvy se jim přihlásila majitelka psa. A tak za pár hodin si svého „ cestovatele“, který ji okamžitě poznal, vyzvedla na policejní stanici v Kojetíně.

Záhadné zmizení tří kachen

V polovině prosince roku 2014 záhadně zmizely z přístřešku zahrady rodinného domu v Dolanech tři kachny druhu indický běžec. Pochoutkou těchto kachen jsou slimáci, se kterými všichni zahrádkáři v průběhu roku zdatně bojují. Že by se kachny vydaly na procházku zcela samy, je vyloučeno. Přístřešek, stejně jako celá zahrada, je dostatečně zabezpečen. Na památku nezanechaly ani peříčko či stopu, podle kterých by je mohli jejich majitelé najít. Zda byly ozdobou sváteční tabule či budou případně sloužit na chov, zůstává záhadou.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments