Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 silvestr alkoholKlasik by možná řekl, že za jeho služby se během Silvestra a Nového roku v Prostějově nic zvláštního nestalo. Pravda, hasiči a státní policisté byli poměrně v klidu, lékaři řešili pouze pár případů zraněných osob, nejčastěji tradičně pod vlivem alkoholu. Ve vysoké permanenci tak byli převážně strážníci městské policie, kteří zasahovali při rvačkách, úrazech i jednom zkolabování mladistvého chlapce. A to vše kvůli alkoholu...

O jednotlivých případech a zásazích strážníků městské policie informuje Večerník podrobně na jiných místech dnešního vydání. Lékaři záchranné služby pak vyjížděli k několika nahlášeným případům úrazů. „Většinou se ale jednalo o pohmožděniny zaviněné pádem na zem vždy pod vlivem alkoholu. V jednom případě jsme mladého muže převáželi do nemocnice se zlomenou nohou, když před silvestrovskou půlnocí spadl z okna ve druhém patře,“ prozradil Večerníku Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky. Městská ani státní policie tento případ ovšem neregistrují, podezření na možnost pokusu o sebevraždu či snad trestného činu ublížení na zdraví je tímto de facto vyloučena.
Během silvestrovských i novoročních oslav měli jako každým rokem více práce zdravotníci. „Pomoc akutní chirurgické ambulance vyhledalo během silvestrovského podvečera až do rána prvního ledna celkem dvanáct osob. Naštěstí nemuseli lékaři řešit žádný úraz způsobený zábavní pyrotechnikou. Jednalo se nejčastěji o úrazy způsobené pádem, například pod vlivem alkoholu,“ informovala Večerník Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel, která provozuje Nemocnici Prostějov.
Možná je to náhoda, ale na rozdíl od ostatních měst Olomouckého kraje hasiči nemuseli v Prostějově 31. prosince 2014 ani 1. ledna 2015 vůbec zasahovat. „Jediným ostrým zásahem během tohoto období spojeným s Prostějovskem byl výjezd k menšímu požáru komínového tělesa v rodinném domě v Ivani, a to na Silvestra hodinu před půlnocí,“ potvrdila nám klid na frontě Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Jediným problémem se tak během uplynulých oslav příchodu nového roku stal skutečně alkohol. „Ten k podobným oslavám patří, co si budeme povídat. Jenomže v některých případech zejména mladší osoby to vyloženě s požitím alkoholických nápojů přehnaly. Takto posíleny se staly agresivnějšími vůči ostatním, ale způsobily si také zranění samy sobě,“ uvedl Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. Velmi „silný“ se zřejmě cítil i mladý řidič osobního vozidla, který se pár hodin po silvestrovské půlnoci rozplácnul s autem o strom v Martinákově ulici. Nic se mu naštěstí nestalo, ale policistům posléze nadýchal 1,79 promile alkoholu...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-