Dobré poledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 silvestr alkoholKlasik by možná řekl, že za jeho služby se během Silvestra a Nového roku v Prostějově nic zvláštního nestalo. Pravda, hasiči a státní policisté byli poměrně v klidu, lékaři řešili pouze pár případů zraněných osob, nejčastěji tradičně pod vlivem alkoholu. Ve vysoké permanenci tak byli převážně strážníci městské policie, kteří zasahovali při rvačkách, úrazech i jednom zkolabování mladistvého chlapce. A to vše kvůli alkoholu...

O jednotlivých případech a zásazích strážníků městské policie informuje Večerník podrobně na jiných místech dnešního vydání. Lékaři záchranné služby pak vyjížděli k několika nahlášeným případům úrazů. „Většinou se ale jednalo o pohmožděniny zaviněné pádem na zem vždy pod vlivem alkoholu. V jednom případě jsme mladého muže převáželi do nemocnice se zlomenou nohou, když před silvestrovskou půlnocí spadl z okna ve druhém patře,“ prozradil Večerníku Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky. Městská ani státní policie tento případ ovšem neregistrují, podezření na možnost pokusu o sebevraždu či snad trestného činu ublížení na zdraví je tímto de facto vyloučena.
Během silvestrovských i novoročních oslav měli jako každým rokem více práce zdravotníci. „Pomoc akutní chirurgické ambulance vyhledalo během silvestrovského podvečera až do rána prvního ledna celkem dvanáct osob. Naštěstí nemuseli lékaři řešit žádný úraz způsobený zábavní pyrotechnikou. Jednalo se nejčastěji o úrazy způsobené pádem, například pod vlivem alkoholu,“ informovala Večerník Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel, která provozuje Nemocnici Prostějov.
Možná je to náhoda, ale na rozdíl od ostatních měst Olomouckého kraje hasiči nemuseli v Prostějově 31. prosince 2014 ani 1. ledna 2015 vůbec zasahovat. „Jediným ostrým zásahem během tohoto období spojeným s Prostějovskem byl výjezd k menšímu požáru komínového tělesa v rodinném domě v Ivani, a to na Silvestra hodinu před půlnocí,“ potvrdila nám klid na frontě Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Jediným problémem se tak během uplynulých oslav příchodu nového roku stal skutečně alkohol. „Ten k podobným oslavám patří, co si budeme povídat. Jenomže v některých případech zejména mladší osoby to vyloženě s požitím alkoholických nápojů přehnaly. Takto posíleny se staly agresivnějšími vůči ostatním, ale způsobily si také zranění samy sobě,“ uvedl Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. Velmi „silný“ se zřejmě cítil i mladý řidič osobního vozidla, který se pár hodin po silvestrovské půlnoci rozplácnul s autem o strom v Martinákově ulici. Nic se mu naštěstí nestalo, ale policistům posléze nadýchal 1,79 promile alkoholu...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments