Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 silvestr alkoholKlasik by možná řekl, že za jeho služby se během Silvestra a Nového roku v Prostějově nic zvláštního nestalo. Pravda, hasiči a státní policisté byli poměrně v klidu, lékaři řešili pouze pár případů zraněných osob, nejčastěji tradičně pod vlivem alkoholu. Ve vysoké permanenci tak byli převážně strážníci městské policie, kteří zasahovali při rvačkách, úrazech i jednom zkolabování mladistvého chlapce. A to vše kvůli alkoholu...

O jednotlivých případech a zásazích strážníků městské policie informuje Večerník podrobně na jiných místech dnešního vydání. Lékaři záchranné služby pak vyjížděli k několika nahlášeným případům úrazů. „Většinou se ale jednalo o pohmožděniny zaviněné pádem na zem vždy pod vlivem alkoholu. V jednom případě jsme mladého muže převáželi do nemocnice se zlomenou nohou, když před silvestrovskou půlnocí spadl z okna ve druhém patře,“ prozradil Večerníku Radomír Gurka, šéf prostějovské záchranky. Městská ani státní policie tento případ ovšem neregistrují, podezření na možnost pokusu o sebevraždu či snad trestného činu ublížení na zdraví je tímto de facto vyloučena.
Během silvestrovských i novoročních oslav měli jako každým rokem více práce zdravotníci. „Pomoc akutní chirurgické ambulance vyhledalo během silvestrovského podvečera až do rána prvního ledna celkem dvanáct osob. Naštěstí nemuseli lékaři řešit žádný úraz způsobený zábavní pyrotechnikou. Jednalo se nejčastěji o úrazy způsobené pádem, například pod vlivem alkoholu,“ informovala Večerník Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel, která provozuje Nemocnici Prostějov.
Možná je to náhoda, ale na rozdíl od ostatních měst Olomouckého kraje hasiči nemuseli v Prostějově 31. prosince 2014 ani 1. ledna 2015 vůbec zasahovat. „Jediným ostrým zásahem během tohoto období spojeným s Prostějovskem byl výjezd k menšímu požáru komínového tělesa v rodinném domě v Ivani, a to na Silvestra hodinu před půlnocí,“ potvrdila nám klid na frontě Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Jediným problémem se tak během uplynulých oslav příchodu nového roku stal skutečně alkohol. „Ten k podobným oslavám patří, co si budeme povídat. Jenomže v některých případech zejména mladší osoby to vyloženě s požitím alkoholických nápojů přehnaly. Takto posíleny se staly agresivnějšími vůči ostatním, ale způsobily si také zranění samy sobě,“ uvedl Jan Nagy, velitel Městské policie v Prostějově. Velmi „silný“ se zřejmě cítil i mladý řidič osobního vozidla, který se pár hodin po silvestrovské půlnoci rozplácnul s autem o strom v Martinákově ulici. Nic se mu naštěstí nestalo, ale policistům posléze nadýchal 1,79 promile alkoholu...

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments