Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 mrtvolaAKTUALIZACE: Prokletý starý barák! V opuštěném domku nedaleko hlavního nádraží v Prostějově našel už podruhé v krátké době svoji smrt další bezdomovec! A to za dosti podivných okolností...

Jak Večerník již informoval, 7. prosince bylo v onom drážním domku v Pražské ulcii nalezeno tělo známé postavičky bezdomovecké komunity Josefa Jelínka. Policisté a vzápětí i „pohřebáci“ museli mít hodně tvrdou hroší kůži, neboť tělo bývalého cirkusáka nalezli ohlodané od psů. Dům hrůzy ovšem neřekl své poslední slovo, hned v pátek 2. ledna zde za výrazného přispění médií byla objevena další ohlodaná mrtvola, tentokrát od potkanů!

Prostějov/mik - Večerník zná identitu druhého nebožáka, který na přelomu starého a nového roku našel smrt v domku u nádraží. Jak nám bylo potvrzeno z několika zdrojů, jedná se o Silvestra Kulisina, který se nedávno vrátil po sedmnácti letech z kriminálu, kde si odseděl trest za vraždu v Nezamyslicích. Vůbec první s touto zprávou přišel server www.pvnovinky.cz. Zajímavá je bezesporu skutečnost, že Kulisino bydlel společně se synem za tichého souhlasu Českých drah v polorozpadlém objektu i s Josefem Jelínkem, který na stejném místě zemřel nedávno. Náhoda? Souhra podivných okolností? Těžko říct...
„V pátek ráno se u nás stavil jeden z bezdomovců a svěřil se mi, že Silvestr to má už za sebou, že je mrtvý. Nějak se mi tomu nechtělo věřit, ale předala jsem tuto informaci své známé, která je novinářkou jednoho internetového serveru,“ svěřila se majitelka trafiky na hlavním nádraží v Prostějově. To už se do zjišťování podrobností pustil i Večerník a opakovanými dotazy bombardoval mluvčí krajské policie Irenu Urbánkovou.
„Opravdu nemáme nahlášenou žádnou událost o úmrtí vámi uváděného muže,“ napsala nám třikrát za sebou, naposledy pak krátce před polednem v pátek 2. ledna, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. Zřejmě jí to ale nedalo a možná se jí mnohonásobné dotazy novinářů zdály už otravné. Každopádně uvědomila prostějovskou policii, aby se jela do drážního domku podívat, zda tam skutečně není mrtvola Silvestra Kulisina. A byla tam!
„Až dnes kolem poledne jsme přijali oznámení o nálezu osoby bez známek života v bývalém drážním domku v Prostějově. Přivolaný lékař prvotním ohledáním neshledal známky cizího zavinění. K přesnému určení úmrtí zhruba šedesátiletého muže byla nařízena pitva,“ poskytla Večerníku aktuální zprávu v pátek ve třináct hodin mluvčí krajské policie. „Totožnost mrtvé osoby je policii známa.
S ohledem na rodinu ale nebudeme sdělovat žádné bližší informace,“ dodala vzápětí Urbánková.
Večerník se byl během uplynulého víkendu podívat na místo, kde byly v krátké době nalezeny už dvě mrtvoly. Drážní domek byl volně přístupný, ale neskutečný zápach nás odradil vstoupit dovnitř... V jeho blízkosti postával zhruba padesátiletý muž v odraném kabátě. „Znal jsem oba, jak Josefa, tak Silvestra. Kulisina jsem viděl ještě ve středu jedenatřicátého prosince ráno, večer jsem ho pak už nikde nemohl najít. V pátek pak vtrhla do baráku policie, slyšel jsem, že mrtvola Silvestra byla ohlodaná od potkanů. Je to hrůza, ten barák je prokletý. Bůhví ale, co se ve skutečnosti stalo, je to celé nějaké divné. Ani Josef, ani Silvestr si nikdy nestěžovali na zdraví, a že by umrzli, to taky asi nebude pravda,“ svěřil se Večerníku muž, který si za žádných okolností nepřál být jmenován.
Již dříve policie uvedla, že v případě Josefa Jelínka pitva neprokázala cizí zavinění na jeho smrti. Bude tomu tak i v případě Silvestra Kulisina, který s největší pravděpodobností nepřežil Silvestra?

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments