Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 mrtvolaAKTUALIZACE: Prokletý starý barák! V opuštěném domku nedaleko hlavního nádraží v Prostějově našel už podruhé v krátké době svoji smrt další bezdomovec! A to za dosti podivných okolností...

Jak Večerník již informoval, 7. prosince bylo v onom drážním domku v Pražské ulcii nalezeno tělo známé postavičky bezdomovecké komunity Josefa Jelínka. Policisté a vzápětí i „pohřebáci“ museli mít hodně tvrdou hroší kůži, neboť tělo bývalého cirkusáka nalezli ohlodané od psů. Dům hrůzy ovšem neřekl své poslední slovo, hned v pátek 2. ledna zde za výrazného přispění médií byla objevena další ohlodaná mrtvola, tentokrát od potkanů!

Prostějov/mik - Večerník zná identitu druhého nebožáka, který na přelomu starého a nového roku našel smrt v domku u nádraží. Jak nám bylo potvrzeno z několika zdrojů, jedná se o Silvestra Kulisina, který se nedávno vrátil po sedmnácti letech z kriminálu, kde si odseděl trest za vraždu v Nezamyslicích. Vůbec první s touto zprávou přišel server www.pvnovinky.cz. Zajímavá je bezesporu skutečnost, že Kulisino bydlel společně se synem za tichého souhlasu Českých drah v polorozpadlém objektu i s Josefem Jelínkem, který na stejném místě zemřel nedávno. Náhoda? Souhra podivných okolností? Těžko říct...
„V pátek ráno se u nás stavil jeden z bezdomovců a svěřil se mi, že Silvestr to má už za sebou, že je mrtvý. Nějak se mi tomu nechtělo věřit, ale předala jsem tuto informaci své známé, která je novinářkou jednoho internetového serveru,“ svěřila se majitelka trafiky na hlavním nádraží v Prostějově. To už se do zjišťování podrobností pustil i Večerník a opakovanými dotazy bombardoval mluvčí krajské policie Irenu Urbánkovou.
„Opravdu nemáme nahlášenou žádnou událost o úmrtí vámi uváděného muže,“ napsala nám třikrát za sebou, naposledy pak krátce před polednem v pátek 2. ledna, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. Zřejmě jí to ale nedalo a možná se jí mnohonásobné dotazy novinářů zdály už otravné. Každopádně uvědomila prostějovskou policii, aby se jela do drážního domku podívat, zda tam skutečně není mrtvola Silvestra Kulisina. A byla tam!
„Až dnes kolem poledne jsme přijali oznámení o nálezu osoby bez známek života v bývalém drážním domku v Prostějově. Přivolaný lékař prvotním ohledáním neshledal známky cizího zavinění. K přesnému určení úmrtí zhruba šedesátiletého muže byla nařízena pitva,“ poskytla Večerníku aktuální zprávu v pátek ve třináct hodin mluvčí krajské policie. „Totožnost mrtvé osoby je policii známa.
S ohledem na rodinu ale nebudeme sdělovat žádné bližší informace,“ dodala vzápětí Urbánková.
Večerník se byl během uplynulého víkendu podívat na místo, kde byly v krátké době nalezeny už dvě mrtvoly. Drážní domek byl volně přístupný, ale neskutečný zápach nás odradil vstoupit dovnitř... V jeho blízkosti postával zhruba padesátiletý muž v odraném kabátě. „Znal jsem oba, jak Josefa, tak Silvestra. Kulisina jsem viděl ještě ve středu jedenatřicátého prosince ráno, večer jsem ho pak už nikde nemohl najít. V pátek pak vtrhla do baráku policie, slyšel jsem, že mrtvola Silvestra byla ohlodaná od potkanů. Je to hrůza, ten barák je prokletý. Bůhví ale, co se ve skutečnosti stalo, je to celé nějaké divné. Ani Josef, ani Silvestr si nikdy nestěžovali na zdraví, a že by umrzli, to taky asi nebude pravda,“ svěřil se Večerníku muž, který si za žádných okolností nepřál být jmenován.
Již dříve policie uvedla, že v případě Josefa Jelínka pitva neprokázala cizí zavinění na jeho smrti. Bude tomu tak i v případě Silvestra Kulisina, který s největší pravděpodobností nepřežil Silvestra?

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments