Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 kratce_po_odstreluOdstřel areálu Oděvního podniku Prostějov neproběhl zcela v pořádku. Vyplývá to z rozhodnutí Obvodního báňského úřadu v Ostravě. Úřad jen potvrdil to, o čemž Večerník jako první informoval bezprostředně po události z konce loňského června.

Po vyslechnutí svědků a zvážení všech důkazů úřad konstatoval, že při odstřelu šesti budov „ópéčka“ do ohraničené bezpečnostní zóny skutečně vlétly úlomky suti, které tam neměly co dělat. Střelmistr v takovém případě mohl očekávat pokutu až padesát tisíc korun. Její výše však dosud nebyla zveřejněna.

„Rozhodnutí dosud nenabylo právní moci, proto informace o výši pokuty i zdůvodnění jejího uložení v tuto chvíli nebudeme zveřejňovat,“ uvedl Bohuslav Machek, mluvčí Státní báňské správy České republiky.

Rozhodnutí by mělo nabýt právní moci v polovině ledna. Střelmistr Zdeněk Šobíšek původně tvrdil, že videozáznam, na němž je zachycen kámen letící mezi diváky sledující odstřel OP, je podvrh. Přesto se dle svých slov proti rozsudku nakonec nebude odvolávat a pokutu je připraven zaplatit.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments