Velmi atraktivní utkání se čekalo od souboje Vsetína s Prostějovem. A stejně tak dobrá divácká kulisa. Vyplnilo se obojí, na utkání osmadvacátého kola Chance ligy si našlo cestu přesně 1000 povolených diváků. Zápas navíc nenudil. Zprvu se vedení přelévalo ze strany na stranu. Od poloviny zápasu však třímal jeho otěže v rukavicích Vsetín. A ten taky nakonec došel k vítězství, Jestřábi tak prohráli podruhé v řadě, navíc znovu inkasovali šestkrát.

Úvod utkání vyzněl spíše pro Vsetín. Tým Romana Stantiena točil Jestřáby v jejich obranném pásmu. Velké šance si však nepřipisoval. Až ve 4. minutě se na druhé straně osmělil Kloz hledající nahrávkou Rudovského. Selhalo však zpracování. Větší problémy nadělal dalekonosnou střelou Havlík, brankář domácích měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čárou. Následnou kombinaci domácích přerušil Mrázek nedovoleně a byla z toho první z řady přesilovek. Hosté byli aktivní, střílel třeba Pšurný a Rob. Jen bez efektu. Pak si vyzkoušel přesilovku Prostějov. Nejprve sice z brejku hrozil Hořanský, následně se ale Jestřábi prosadili střelou Mrázka z kruhu – 0:1. Brzy nato ale Vsetín srovnal. Odražený puk dokázal Vlach přeposlat Štachovi, který potvrdil roli produktivního obránce. V utkání to ale taky hodně jiskřilo. 14. minuta na ledě zastihla faulovaného Půčka. A padly dva tresty: za faul pro Miloslava Jáchyma, za zdržování hry pro Bláhu. Vsetín navíc pohotově přesilovku využil. Pšurný dokázal tečovat střelu a otočil vývoj utkání. Jenže Jestřábi brzy odpověděli. Nejprve Vsetín chyboval v rozehrávce, což po zásluze potrestal Beránek – 2:2. A chvíli nato při další přesilovce – po velké šanci Ondračky – šli díky pohotovému Štefkovi do vedení.

Hra ve druhé třetině nabídla opět pohledný hokej. Týmy se předháněly v kombinacích a útocích. Ve 24. minutě posílal do velké šance Krejčí puk Babkovi, ten o něj přišel. Na druhé straně přišly taky zajímavé akce, Berger například nastřelil tyč. Když ale tohle varování nepomohlo, přišlo před polovinou zápasu srovnání. Jonák byl před bránou špatně pokrytý, dostal od zadního mantinelu nahrávku a příležitost nepromarnil – 3:3. Hru následně znovu kouskovaly časté fauly, za potyčku u brány putovali na trestnou Babka a Gago, kteří loni oba hráli u svého současného soupeře. I přes šanci Kloze pak Vsetín ustál oslabení 3 na 4. To Jestřábům se nedařilo, šli totiž do tří a v početní výhodě poslal do vedení Vsetín Jan Berger pěknou střelou z voleje. Ve 39. minutě navíc obrana Prostějova propadla a situaci musel při akci dvou na nikoho zachraňovat Bláha. Úspěšně.

Třetí třetinu začal akcí Babka, ale puk byl příliš neposedný. Následně ale měl velkou šanci Pšurný. Neuspěl, hned poté ale Rob ukázkově našel najíždějícího Smetanu, který vsítil už pátou branku Vsetína. Jestřábi přidali, ale příliš se jim nedařilo ohrožovat bránu soupeře. V brzké přesilové hře navíc soupeři dvakrát ujeli, opět u toho byli Pitule a Hořanský. Sebevědomí zvedla Prostějovu rána Tomáše Jáchyma, který jen těsně minul tyč. Zápas pokračoval velkou šancí Jelínka, na Málka si nepřišel. V polovině třetiny se do sebe pustili Mrázek a Pšurný, oba kohouti skončili na trestné. Jestřábi ale nové situace nijak nevyužili, stejně tak ani další přesilové hry. V 56. minutě tak trenéři sáhli k power-play. Nicméně se s úspěchem nesetkalo. Minutu nato vystihl nepřesnou rozehrávku Jonák, který si s prázdnou bránou poradil – 6:3. Zbytek zápasu byl už v režii Vsetína, který po ose Štach – Vlach – Berger mohl ještě navýšit. Když ale ani Štefka proti Málkovi neuspěl, zastavilo se skóre definitivně na 6:3 pro Vsetín.

HLASY TRENÉRŮ

Jan SRDÍNKO - asistent trenéra VHK ROBE Vsetín:

„Bylo to docela bojovné utkání, chvílemi divoké, bylo hodně vyloučených na obou stranách. Co se týká naší hry, tak prakticky jsme měli zápas pod kontrolu. Hráli jsme ale špatně první třetinu. Pak se naše hra začala zlepšovat. Pomohli jsme si přesilovými hrami, důraznou hrou a byli jsme efektivní v zakončení. I díky tomu jsme slavili dneska úspěch. Jinak oboustranně tam byl velký náboj, na ledě to jiskřilo. Rovněž si myslím, že i pro diváky bylo utkání velice atraktivní. A jsme za to moc rádi.“

Aleš TOTTER -  LHK Jestřábi Prostějov:

„O vítězi rozhodla naše disciplína. Zbytečně jsme pomáhali rozhodčím a Vsetínu tím, že jsme byli nedisciplinovaní, a to i včetně střídačky. To jde tedy za námi. Škoda že jsme neodskočili na dva góly a nedostali jsme domácí pod větší tlak. Byla tu super atmosféra, řekl bych tak dva tisíce lidí. Byla to výborná zkušenost pro zbytek sezóny pro náš tým. Někteří kluci se s tím museli popasovat. Je to určitý obrázek našeho týmu. Víme, na čem musíme zapracovat. Dnes to pro nás byla studnice, hráli jsme asi s nejlepším kádrem v sezóně. Je to pro nás důstojná prohra, ale mrzí nás, že jsme nic neuhráli.“

Chance liga 2021/2021 - 28. kolo:

VHK Robe Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov

6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Štach (Vlach, Jerofejevs), 14. Pšurný (Smetana, Jonák), 30. Jonák (Kucharczyk, Gago), 37. Berger (Štach, Rob), 44. Smetana (Rob, Jenáček), 57. Jonák (Pšurný, Málek) – 8. Mrázek (Novák, Klimíček), 17. Beránek, 19. Štefka (Mrázek, Havlík). Střely na branku: 37:23. Rozhodčí: Čech, Skopal – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:8 plus Miloslav Jáchym (PV) 5 minut a osobní trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:2. Diváků: 1000.

sestava Vsetína: Málek – Jerofejevs, Štach, Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák, Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, Půček – Berger, Vlach, Gago – Březina, Kucharczyk, Zeman. Trenér: Stantien a Srdínko.

sestava Prostějova: Bláha – M. Jáchym, Klimíček, Havlík, Zajíc, Vala, Babka, Krejčí –Novák, Kloz, Rudovský – Švec, T. Jáchym, Mrázek – Jelínek, Janeček, Štefka – Beránek, Koblížek, Dubský. Trenéři: Totter a Wojnar.

CHANCE LIGA

Ostatní výsledky 27. kola: Vrchlabí – Litoměřice 1:3 (0:2, 0:1, 1:0). Branky: 57. T. Kaut (Nedbal, Mrňa) – 2. Jícha (Klikorka), 16. Kottek (M. Procházka, O. Procházka), 38. O. Procházka (Klikorka, M. Procházka) * Havířov – Šumperk 1:4 (0:2, 1:0, 0:2). Branky: 29. Pechanec (Severa) – 1. Vildumetz (D. Kindl), 14. Hrachovský (Kindl, Hamrlík), 46. Vildumetz (Drtil), 60.  Kratochvíl * Třebíč – Poruba 3:1 (1:1, 0:0, 2:0). Branky: 5. Krliš (Sklenář, Nedvídek), 45. Sklenář (Nedvídek, Hunkes), 55. Poizl (Bittner, Vodný) – 10. Jenyš (Gřeš, Houdek) * Ústí nad Labem – Kadaň 5:0 (kontumováno) * Prostějov – Jihlava 5:6 (1:2, 2:1, 2:3) Více v kupónu * Sokolov – Vsetín 1:4 (0:0, 1:0, 0:4). Branky: 27. Jiskra (Jurčík, Klejna) – 43. R. Vlach (Smetana, Pšurný), 51. Pitule (Rob, J. Jenáček), 59. Rob (Berger, Jonák), 60. J. Jenáček (Pšurný, Smetana).

Ostatní výsledky 28. kola: Šumperk – Frýdek-Místek 6:3 (2:0, 0:3, 4:0). Branky: 13. Vildumetz (Kratochvíl), 20. Spratek (Rutar, Kohút), 45. Spratek (Macuh, Pěnčík), 54. Vachutka (Březák, Kratochvíl), 58. Macuh (Vachutka), 59. Kratochvíl – 28. Zbořil (Martynek, Klimša), 37. Klimša (Lyszczarczyk, Komosrki), 38. Kurovský (Ogurcov, Bartoš) * Kolín – Benátky nad Jizerou 8:4 (4:2, 1:0, 3:2). Branky: 3. Šafránek (Piegl, Král), 8. Niko (Zorko, Miškář), 9. Šafránek (Král, Zorko), 20.Šafránek (Miškář, Čáp), 33. Síla (Morong, Niko), 48. Veselý (Čáp, Miškář), 49. Morong (Niko, Ouřada), 56. Jankovský – 4. Kovář (Dušek, Špaček), 16. Duda (Bukač, Dlouhý), 57. R. Duda (Čederle, Špaček), 59. Kalaj (Čermák, Kovář) * Jihlava – Ústí nad Labem 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Branky: 20. Kachyňa (T. Havránek, Seman), 38. Illéš (Helt, Houška), 43. Helt (Houška), 53. Helt (Houška, Skořepa) * Kadaň – Havířov 0:5 kontumováno * Přerov – Třebíč odloženo z důvodu početné marodky Přerova *  Vrchlabí – Slavia Praha 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Branky: 10. Veber (Žejdl, Vlček), 25. Krejčí (Žejdl, Machač).