Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 nafta nejlevFOTOGALERIE: Tak to je mazec! Konec uplynulého roku s sebou přinesl hodně příjemné překvapení. V jeho samotném závěru ceny benzínu a nafty v Prostějově klesly pod magickou hranici třiceti korun za litr. Neplatí to ovšem pro všechny čerpací stanice, ceny pohonných hmot ve městě se totiž stále výrazně liší.

Nejlevnější benzín a naftu v Prostějově dlouhodobě nabízí čerpací stanice Prim ve Vrahovické ulici. Aktuálně se s její nabídkou může srovnávat „benzínka“ u prostějovského Tesca. Pod třicet korun se v prvních dnech nového roku dostal ještě UniCorn na držovském kopci.
„Současné ceny benzínu a nafty u nás platí od soboty sedmadvacátého prosince. Větší nápor zákazníků jsme ovšem po posledním zlevnění nezaznamenali. Naopak mezi svátky to bylo tradičně dosti slabé, větší zájem čekáme až od nadcházejícího týdne,“ řekla nám Jitka Foretová, vedoucí čerpací stanice Prim ve Vrahovické ulici v Prostějově.
Ceny benzínu a nafty začaly padat již začátkem loňského listopadu. Od té doby se průměrně snížily o pět korun. „Ještě v listopadu jsme prodávali benzín za 34,50,“ potvrdila Foretová. Například majitel fábie tak za naplnění pětačtyřicetilitrové nádrže nyní zaplatí o 225 korun méně než před dvěma měsíci!
01 nafta1Výrazné zlevnění pohonných hmot souvisí s pádem cen ropy. Řidiči se výraznějšího zdražení zatím bát nemusí. Dle odborníků je v současnosti ropy na trhu přebytek a je tedy pravděpodobné, že v nejbližších měsících se tento stav nezmění.
Ne všichni ovšem ušetří. Pokud vezmete benzín na OMV u R46, pak stále zaplatíte o více jak šest korun víc, než v centru města. Někteří z prostějovských řidičů zastávají názor, že pouze u značkových čerpacích stanic mají jistotu, že natankují kvalitní pohonné hmoty. Tato nedůvěra vůči menším „benzínkám“ však není ničím podložena. Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje kvalitu pohonných hmot a za poslední tři roky se na „černém“ seznamu šidících prodejců neobjevila žádná čerpací stanice z Prostějova. Mastnou pokutu v regionu dostala pouze čerpací stanice společnosti Pento Oil nacházející se na kraji Konice u silnice ve směru na Jesenec.


Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments