Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 nafta nejlevFOTOGALERIE: Tak to je mazec! Konec uplynulého roku s sebou přinesl hodně příjemné překvapení. V jeho samotném závěru ceny benzínu a nafty v Prostějově klesly pod magickou hranici třiceti korun za litr. Neplatí to ovšem pro všechny čerpací stanice, ceny pohonných hmot ve městě se totiž stále výrazně liší.

Nejlevnější benzín a naftu v Prostějově dlouhodobě nabízí čerpací stanice Prim ve Vrahovické ulici. Aktuálně se s její nabídkou může srovnávat „benzínka“ u prostějovského Tesca. Pod třicet korun se v prvních dnech nového roku dostal ještě UniCorn na držovském kopci.
„Současné ceny benzínu a nafty u nás platí od soboty sedmadvacátého prosince. Větší nápor zákazníků jsme ovšem po posledním zlevnění nezaznamenali. Naopak mezi svátky to bylo tradičně dosti slabé, větší zájem čekáme až od nadcházejícího týdne,“ řekla nám Jitka Foretová, vedoucí čerpací stanice Prim ve Vrahovické ulici v Prostějově.
Ceny benzínu a nafty začaly padat již začátkem loňského listopadu. Od té doby se průměrně snížily o pět korun. „Ještě v listopadu jsme prodávali benzín za 34,50,“ potvrdila Foretová. Například majitel fábie tak za naplnění pětačtyřicetilitrové nádrže nyní zaplatí o 225 korun méně než před dvěma měsíci!
01 nafta1Výrazné zlevnění pohonných hmot souvisí s pádem cen ropy. Řidiči se výraznějšího zdražení zatím bát nemusí. Dle odborníků je v současnosti ropy na trhu přebytek a je tedy pravděpodobné, že v nejbližších měsících se tento stav nezmění.
Ne všichni ovšem ušetří. Pokud vezmete benzín na OMV u R46, pak stále zaplatíte o více jak šest korun víc, než v centru města. Někteří z prostějovských řidičů zastávají názor, že pouze u značkových čerpacích stanic mají jistotu, že natankují kvalitní pohonné hmoty. Tato nedůvěra vůči menším „benzínkám“ však není ničím podložena. Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje kvalitu pohonných hmot a za poslední tři roky se na „černém“ seznamu šidících prodejců neobjevila žádná čerpací stanice z Prostějova. Mastnou pokutu v regionu dostala pouze čerpací stanice společnosti Pento Oil nacházející se na kraji Konice u silnice ve směru na Jesenec.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments