Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 yettikaNejlepší nápady vznikají jednoduše a úplně nejlepší je vlastní zkušenost. Právě tak se zrodila myšlenka na specializovanou kavárnu pro rodiče s dětmi s přísně nekuřáckým prostředím. Svoje první batolecí krůčky má kavárna U Yettika už za sebou a je čas převést nové podněty do praxe. Novinky roku 2015 představila majitelka Renata Machalová.

Jak dlouho už provozuje Yettik svoji dětskou kavárnu?
„Dětským pohledem je to vlastně ještě kojenec, protože jemu a kavárně pro děti je teprve patnáct měsíců. Když jsme zjistili, že s našimi malými dětmi nemáme v Prostějově kam zajít, kde by bylo vhodné prostředí pro ně a zároveň příjemné prostředí pro dospělé, rozhodli jsme se zřídit zábavnou barevnou kavárnu, přísně nekuřáckou, s pestrou nabídkou sortimentu k občerstvení, příjemnou obsluhou a především zázemím pro vyžití dětí. Rodiče by si měli přijít odpočinout, popovídat nebo jen tak pozorovat svoje ratolesti.
Na co se U Yettika děti mohou těšit?
„Zavítat k nám mohou děti od miminek do zhruba deseti let. Ty menší ocení obrovskou průlezku s dlouhým tunelem, skluzavkou do balonků a spoustou překážek, dráhu pro odrážedla nebo trampolínu. Pro batolata máme oddělený koutek, samozřejmostí jsou přebalovací pulty a skříňky na oblečení. Pro starší děti i hravé dospěláky jsme připravili kinect, tedy herní konzoli se spoustou her a sportů. Knížky, hry, kuchyňka a jiné hračky jsou samozřejmostí. Vše je řádně certifikováno pro maximální bezpečnost, čímž jsme v Prostějově jedineční, stejně jako odděleným sociálním zařízením uzpůsobeném pro ´pidilidi´. Rozšířili jsme sortiment o „trendy“ horké nápoje, které lze stejně jako kávu odnést s sebou!
Zmiňovali jsme se o novinkách, co tedy Yettik nachystal pro rok 2015?
„V uplynulém roce jsme si udělali průzkum mezi návštěvníky, z něhož vyplynuly dva zásadní podněty. Jednak jsme o celou třetinu snížili cenu hraní, které nyní stojí třicet korun za první hodinu a čtyřiadvacet za další, přičemž druhá a další hodina je účtována po pětiminutovkách. Držitelé věrnostních karet mají navíc každou desátou hodinu zdarma. Možné je rovněž zakoupit permanentku na jedenáct vstupů, která je přenosná a přijde na dvěstěpadesát korun, platí ovšem pouze ve všední dny od devíti do čtrnácti hodin.“
A ta druhá novinka?
„Od ledna zavádíme novou službu, kterou je hlídání dětí od tří do deseti let. Zkušebně ji zatím budeme poskytovat pouze ve středu, což je úřední den, kdy si rodiče potřebují vyřizovat různé věci, a to od 9.00 do 12.00 a pak od 16.00 do 19.00 hodin. Počítáme s tím, že dopoledne se u nás budou vyskytovat spíše menší děti, v podvečer ty starší. Máme zajištěný personál s pedagogickým vzděláním, který bude připravovat pro děti různé zájmové aktivity jako omalovánky i další výtvarné činnosti, čtení pohádek, tvořivá odpoledne a podobně. Cena za hodinu hlídání je padesát korun, v případě sourozenců čtyřicet, v ceně je zabezpečení pitného režimu.“
Víkendová dopoledne máte vyhrazena pro rezervované akce...
„Reagujeme tímto na trend dětských narozeninových oslav, kdy děti mají spoustu kamarádů, které je mnohdy obtížné vtěsnat do domácích prostor. U nás je počet limitován kapacitou kavárny, která činí čtyřicet osob. I cenu této služby jsme na základě předchozích zkušeností snížili, nově bude pronájem kavárny činit dvanáct set korun za celé tříhodinové období. Pronájem kavárny začali mnozí využívat i na rodinné oslavy, kdy se sejde více dětí a je potřeba je zabavit, u nás mají vystaráno. Cena je pevná, je jedno, zda využijí celé dopoledne, a kolik dětí si bude hrát.
Yettik je sice zimní postava, ale chystá pro děti nějaké překvapení i o letních prázdninách?
„V našich prostorách budeme organizovat tzv. příměstský tábor s názvem Yettikův hravý tábor pro děti od pěti do deseti roků. Opět na základě vlastních zkušeností jsme zvolili dobu provozu tábora od osmi do sedmnácti hodin, která se jeví jako optimální. Každý den bude jiný program, míst pro vyžití dětí je v okolí dost, počínaje dopravním hřištěm, Hloučelou, pro výlety mimo město máme nedaleko vlakové nádraží, a pokud bude počasí přát, bude i bazén. Jídlo včetně svačin a pití je samozřejmostí. Veškeré informace přinášíme na našich webových stránkách nebo na Facebooku, takže si je zájemci budou moci včas najít. Těšíme se na každého človíčka.“

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments