Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 urcice trik2FOTO: Tříkrálová sbírka probíhala také v Určicích. A koledníci se opravdu činili. Nejen co do navštívených domácností a shromážděné částky, ale také co do důstojné reprezentace postav Tří králů. Tři skupinky se oblékly do zbrusu nových kostýmů, které pro ně ochotně ušil František Havlíček.

„Letos jsme koledníky rozdělili do osmi skupinek. Organizačně Tříkrálovou sbírku zajišťuji spolu s Jiřinou Klemešovou. Nachystáme plánek trasy a ostatní je už na kolednících,“ uvedla vedoucí Kulturního klubu v Určicích Lenka Buřtová.
Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky v Určicích činil přes 22 tisíc korun. Je to samozřejmě potěšitelné, ale koledování není jen o konečných součtech. „Bylo moc pěkné a zároveň opravdu potěší, že nás někteří sousedé už čekali. Každý si rád poslechl koledu, kterou koledníci zazpívali,“ popsala specifickou atmosféru Lenka Buřtová.
Ostatně o tom, jak to koledníkům slušelo, nejlépe svědčí pořízené fotografie.

02 urcice trik3
02 urcice trik1

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments