Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: V pořadí už pětadvacátý Tradiční městský ples v Národním domě měl v pátek večer jeden zásadní nedostatek. Slavnostní zahájení v divadelním sále sledovalo poloprázdné hlediště a vzápětí i další prostory „Národa“ trpěly nízkým počtem hostů. Vysvětlení může být jediné, za klesající popularitou této tradiční akce, která v Prostějově zahajuje plesovou sezónu, může snad i konkurenční bál pořádaný radniční opozicí, nebo pražský ples společnosti Agel, na který odjely desítky Prostějovanů…

Tradiční městský ples se uskutečnil v pátek 9. ledna večer ve všech prostorách Národního domu, „trucples“ opozice zase v H-Clubu ve Wolkerově ulici. Je ale úplným nesmyslem tvrdit, jak se objevilo na jednom z prostějovských informačních webů, že ples takzvaných patriotů pořádaný opozičními zastupiteli se na rozdíl od toho oficiálního městského mohl pochlubit mnohem vyšší návštěvností. Jak totiž Večerník zjistil, radniční ples navštívilo i přes letošní pokles popularity zhruba sto sedmdesát hostů, kdežto do H-Clubu zamířilo něco málo přes sto dvacet lidí. „Výtěžek ze vstupného putoval do dětského domova a činil devět tisíc korun. Vstupenka byla k mání za sto padesát korun, takže běžným matematickým výpočtem lze dojít k tomu, že si ji zakoupilo šedesát lidí. Je tedy úplně scestné tvrdit, že v H-Clubu bylo narváno. A taky rozhodně nebylo. Sál v H-Clubu má kapacitu tří stovek míst a zaplněn nebyl zdaleka ani z poloviny,“ prozradil Večerníku jeden z účastníků plesu ve Wolkerově ulici. „Podle pořadatelů, se kterými jsem hovořila, bylo před Tradičním městským plesem prodáno dvě stě vstupenek, ale nakonec do Národního domu dorazilo asi jen 170 lidí,“ podala Večerníku zprávu o hlavním plesu města Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Prostějova.
I přes nižší účast se ale hosté pětadvacátého Tradičního městského plesu v Národním domě dobře bavili. „Já osobně jsem byl naprosto spokojený, tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. No a co, že atmosféra byla taková komornější než v minulých letech, o to víc jsme měli příležitost se zabavit,“ komentoval páteční večer Jiří Pospíšil, náměstek primátora Prostějova, který akci navštívil se svou přítelkyní. „Přece není důležité, kolik lidí na kterém plese bylo. Pokud se lidé bavili na obou plesech, je to jenom dobře,“ dodala Ivana Hemerková.
Městský ples byl v pátek slavnostně zahájen v divadelním sále krátkým proslovem primátora Miroslava Pišťáka a vystoupením folklórního souboru Klas. Poloprázdné hlediště už dávalo tušit, že „narváno“ na následném plese určitě nebude. „Sešlo se dohromady několik aspektů, které návštěvnost ovlivnily. Jednak se konal ten takzvaný „trucples“ v H-Clubu, ale zároveň společnost Agel uspořádala ples v Praze, na který odjely desítky Prostějovanů, kteří běžně jinak navštěvují právě městský ples. Ale kriticky musím přiznat i to, že vstupenky se začaly prodávat až pátého ledna, což bylo hodně pozdě,“ poznamenal uvolněný prostějovský radní Jaroslav Šlambor.
V sálech Národního domu tančili, povídali si a účastnili se tomboly zástupci města, Armády České republiky, městské policie, Policie ČR i představitelé společnosti TK Plus i podnikatelské veřejnosti. „Chcete ode mě známku? Jednička s hvězdičkou,“ řekl za všechny hodnocení pátečního městského plesu Alois Mačák, první náměstek hejtmana a prostějovský radní.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments