Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE: V pořadí už pětadvacátý Tradiční městský ples v Národním domě měl v pátek večer jeden zásadní nedostatek. Slavnostní zahájení v divadelním sále sledovalo poloprázdné hlediště a vzápětí i další prostory „Národa“ trpěly nízkým počtem hostů. Vysvětlení může být jediné, za klesající popularitou této tradiční akce, která v Prostějově zahajuje plesovou sezónu, může snad i konkurenční bál pořádaný radniční opozicí, nebo pražský ples společnosti Agel, na který odjely desítky Prostějovanů…

Tradiční městský ples se uskutečnil v pátek 9. ledna večer ve všech prostorách Národního domu, „trucples“ opozice zase v H-Clubu ve Wolkerově ulici. Je ale úplným nesmyslem tvrdit, jak se objevilo na jednom z prostějovských informačních webů, že ples takzvaných patriotů pořádaný opozičními zastupiteli se na rozdíl od toho oficiálního městského mohl pochlubit mnohem vyšší návštěvností. Jak totiž Večerník zjistil, radniční ples navštívilo i přes letošní pokles popularity zhruba sto sedmdesát hostů, kdežto do H-Clubu zamířilo něco málo přes sto dvacet lidí. „Výtěžek ze vstupného putoval do dětského domova a činil devět tisíc korun. Vstupenka byla k mání za sto padesát korun, takže běžným matematickým výpočtem lze dojít k tomu, že si ji zakoupilo šedesát lidí. Je tedy úplně scestné tvrdit, že v H-Clubu bylo narváno. A taky rozhodně nebylo. Sál v H-Clubu má kapacitu tří stovek míst a zaplněn nebyl zdaleka ani z poloviny,“ prozradil Večerníku jeden z účastníků plesu ve Wolkerově ulici. „Podle pořadatelů, se kterými jsem hovořila, bylo před Tradičním městským plesem prodáno dvě stě vstupenek, ale nakonec do Národního domu dorazilo asi jen 170 lidí,“ podala Večerníku zprávu o hlavním plesu města Ivana Hemerková, náměstkyně primátora Prostějova.
I přes nižší účast se ale hosté pětadvacátého Tradičního městského plesu v Národním domě dobře bavili. „Já osobně jsem byl naprosto spokojený, tak dobře jsem se už dlouho nepobavil. No a co, že atmosféra byla taková komornější než v minulých letech, o to víc jsme měli příležitost se zabavit,“ komentoval páteční večer Jiří Pospíšil, náměstek primátora Prostějova, který akci navštívil se svou přítelkyní. „Přece není důležité, kolik lidí na kterém plese bylo. Pokud se lidé bavili na obou plesech, je to jenom dobře,“ dodala Ivana Hemerková.
Městský ples byl v pátek slavnostně zahájen v divadelním sále krátkým proslovem primátora Miroslava Pišťáka a vystoupením folklórního souboru Klas. Poloprázdné hlediště už dávalo tušit, že „narváno“ na následném plese určitě nebude. „Sešlo se dohromady několik aspektů, které návštěvnost ovlivnily. Jednak se konal ten takzvaný „trucples“ v H-Clubu, ale zároveň společnost Agel uspořádala ples v Praze, na který odjely desítky Prostějovanů, kteří běžně jinak navštěvují právě městský ples. Ale kriticky musím přiznat i to, že vstupenky se začaly prodávat až pátého ledna, což bylo hodně pozdě,“ poznamenal uvolněný prostějovský radní Jaroslav Šlambor.
V sálech Národního domu tančili, povídali si a účastnili se tomboly zástupci města, Armády České republiky, městské policie, Policie ČR i představitelé společnosti TK Plus i podnikatelské veřejnosti. „Chcete ode mě známku? Jednička s hvězdičkou,“ řekl za všechny hodnocení pátečního městského plesu Alois Mačák, první náměstek hejtmana a prostějovský radní.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments