Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 urad praceV prosinci se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci výrazně zvýšil o 2 461 osob na celkový počet 38 990 lidí bez práce. Naopak počet hlášených volných pracovních míst se mírně snížil, a to o jedno procento na 2 814 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl o 0,6 procentního bodu na 8,8 procenta. Podle odborníků může za vyšší nezaměstnanost ukončení sezónních prací.

K 31. prosinci 2014 evidoval Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Olomouci celkem 38 990 uchazečů o zaměstnání. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných ale nižší o 4 374 osob. „V průběhu prosince bylo nově zaevidováno 5 084 uchazečů o zaměstnání, z toho 931 osob, které přišly do evidence Úřadu práce z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. Počet nově registrovaných byl o 1 791 osob vyšší než v předchozím měsíci, ale o 16 lidí nižší než v roce 2013. Z evidence v Olomouckém kraji během prosince odešlo celkem 2 623 uchazečů. Bylo to sice o 672 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 691 osob více než ve stejném měsíci předchozího roku,“ poskytl základní statistické údaje o nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník z oddělení trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k nárůstu počtu lidí bez práce. K největšímu relativnímu nárůstu nezaměstnanosti došlo, jako už tradičně v zimních měsících, v okrese Jeseník (o 10,5 %), naopak v okrese Olomouc nezaměstnanost vzrostla nejméně - o 5,1 %. „Co se týká Prostějova, tak tady zdejší pobočka Úřadu práce eviduje k 31. prosinci 2014 celkem 5 508 osob bez zaměstnání. Je to o 290 lidí více než na konci listopadu. Počet hlášených volných míst je v Prostějově 538 a podíl nezaměstnanosti zde činí 6,9 procenta. Je to nejméně v Olomouckém kraji,“ uvedl pro Večerník Jaroslav Mikšaník.
Na konci prosince bylo v evidenci Úřadu práce ČR v Olomouci 18 822 žen. V evidenci bylo dále 3 857 osob se zdravotním postižením a 2 104 absolventů škol a mladistvých.
Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 8 108 uchazečů o zaměstnání, to znamená 21 procent všech uchazečů vedených v evidenci.
Struktura volných míst se meziměsíčně výrazněji nezměnila. Největší zájem mezi zaměstnavateli je o kvalifikované dělnické strojírenské profese, soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky a opraváře strojů. Druhou nejžádanější skupinou profesí byla obsluha jiných pojízdných zařízení, jedná se zejména o skladníky a obsluhu vysokozdvižných a paletovacích vozíků. Nadále byla stále vysoká poptávka i po řidičích nákladních automobilů.

01 graf nez

 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments