Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 urad praceV prosinci se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci výrazně zvýšil o 2 461 osob na celkový počet 38 990 lidí bez práce. Naopak počet hlášených volných pracovních míst se mírně snížil, a to o jedno procento na 2 814 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl o 0,6 procentního bodu na 8,8 procenta. Podle odborníků může za vyšší nezaměstnanost ukončení sezónních prací.

K 31. prosinci 2014 evidoval Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Olomouci celkem 38 990 uchazečů o zaměstnání. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných ale nižší o 4 374 osob. „V průběhu prosince bylo nově zaevidováno 5 084 uchazečů o zaměstnání, z toho 931 osob, které přišly do evidence Úřadu práce z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. Počet nově registrovaných byl o 1 791 osob vyšší než v předchozím měsíci, ale o 16 lidí nižší než v roce 2013. Z evidence v Olomouckém kraji během prosince odešlo celkem 2 623 uchazečů. Bylo to sice o 672 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 691 osob více než ve stejném měsíci předchozího roku,“ poskytl základní statistické údaje o nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník z oddělení trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k nárůstu počtu lidí bez práce. K největšímu relativnímu nárůstu nezaměstnanosti došlo, jako už tradičně v zimních měsících, v okrese Jeseník (o 10,5 %), naopak v okrese Olomouc nezaměstnanost vzrostla nejméně - o 5,1 %. „Co se týká Prostějova, tak tady zdejší pobočka Úřadu práce eviduje k 31. prosinci 2014 celkem 5 508 osob bez zaměstnání. Je to o 290 lidí více než na konci listopadu. Počet hlášených volných míst je v Prostějově 538 a podíl nezaměstnanosti zde činí 6,9 procenta. Je to nejméně v Olomouckém kraji,“ uvedl pro Večerník Jaroslav Mikšaník.
Na konci prosince bylo v evidenci Úřadu práce ČR v Olomouci 18 822 žen. V evidenci bylo dále 3 857 osob se zdravotním postižením a 2 104 absolventů škol a mladistvých.
Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 8 108 uchazečů o zaměstnání, to znamená 21 procent všech uchazečů vedených v evidenci.
Struktura volných míst se meziměsíčně výrazněji nezměnila. Největší zájem mezi zaměstnavateli je o kvalifikované dělnické strojírenské profese, soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky a opraváře strojů. Druhou nejžádanější skupinou profesí byla obsluha jiných pojízdných zařízení, jedná se zejména o skladníky a obsluhu vysokozdvižných a paletovacích vozíků. Nadále byla stále vysoká poptávka i po řidičích nákladních automobilů.

01 graf nez

 

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments