Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 urad praceV prosinci se celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji oproti minulému měsíci výrazně zvýšil o 2 461 osob na celkový počet 38 990 lidí bez práce. Naopak počet hlášených volných pracovních míst se mírně snížil, a to o jedno procento na 2 814 a podíl nezaměstnaných osob vzrostl o 0,6 procentního bodu na 8,8 procenta. Podle odborníků může za vyšší nezaměstnanost ukončení sezónních prací.

K 31. prosinci 2014 evidoval Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Olomouci celkem 38 990 uchazečů o zaměstnání. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je nynější počet nezaměstnaných ale nižší o 4 374 osob. „V průběhu prosince bylo nově zaevidováno 5 084 uchazečů o zaměstnání, z toho 931 osob, které přišly do evidence Úřadu práce z důvodu ukončení svého samostatného podnikání na živnostenský list. Počet nově registrovaných byl o 1 791 osob vyšší než v předchozím měsíci, ale o 16 lidí nižší než v roce 2013. Z evidence v Olomouckém kraji během prosince odešlo celkem 2 623 uchazečů. Bylo to sice o 672 osob méně než v předchozím měsíci, ale o 691 osob více než ve stejném měsíci předchozího roku,“ poskytl základní statistické údaje o nezaměstnanosti Jaroslav Mikšaník z oddělení trhu práce Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.
Meziměsíční vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech kraje byl podobný – ve všech došlo k nárůstu počtu lidí bez práce. K největšímu relativnímu nárůstu nezaměstnanosti došlo, jako už tradičně v zimních měsících, v okrese Jeseník (o 10,5 %), naopak v okrese Olomouc nezaměstnanost vzrostla nejméně - o 5,1 %. „Co se týká Prostějova, tak tady zdejší pobočka Úřadu práce eviduje k 31. prosinci 2014 celkem 5 508 osob bez zaměstnání. Je to o 290 lidí více než na konci listopadu. Počet hlášených volných míst je v Prostějově 538 a podíl nezaměstnanosti zde činí 6,9 procenta. Je to nejméně v Olomouckém kraji,“ uvedl pro Večerník Jaroslav Mikšaník.
Na konci prosince bylo v evidenci Úřadu práce ČR v Olomouci 18 822 žen. V evidenci bylo dále 3 857 osob se zdravotním postižením a 2 104 absolventů škol a mladistvých.
Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 8 108 uchazečů o zaměstnání, to znamená 21 procent všech uchazečů vedených v evidenci.
Struktura volných míst se meziměsíčně výrazněji nezměnila. Největší zájem mezi zaměstnavateli je o kvalifikované dělnické strojírenské profese, soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky a opraváře strojů. Druhou nejžádanější skupinou profesí byla obsluha jiných pojízdných zařízení, jedná se zejména o skladníky a obsluhu vysokozdvižných a paletovacích vozíků. Nadále byla stále vysoká poptávka i po řidičích nákladních automobilů.

01 graf nez

 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-