Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

07 policie prednaska1Dne 11. 2. 2015 od 10:00 hodin proběhla ve spolupráci Policie ČR Prostějov a Zdravého města Prostějov ve velkém sále kulturního klubu Duha ve Školní ulici v Prostějově beseda se seniory s názvem "Musíme se bránit, aneb rizika internetové komunikace".

Jak už napovídá název, tématem besedy byl bezpečný pohyb v prostředí Internetu. Kromě zásad bezpečného pohybu v kyberprostoru byli účastníci akce seznámeni s riziky moderních komunikačních prostředků jako jsou instant messengery a e-mail, diskutovalo se o záludnostech nakupování na Internetu, aktuálních trendech kyberzločinnosti zejména ve vztahu k dospělé populaci a seniorům a na závěr byli poučeni o možnostech pomoci a získávání informací ke své obraně, případně pro řešení na nich již spáchaného protiprávního jednání.

Přesto, že většina mladých lidí si určitě myslí, že se kyberprostor seniorů netýká, statistiky uvádějí něco jiného. Síť internet je otevřená všem lidem bez rozdílu věku. Podle dat z Českého statistického úřadu užívalo Internet v roce 2014 27,4% osob ve věku 65 - 74 let, což je přibližně 260 000 osob. Ve věkové kategorii 55 - 64 let je počet aktivních uživatelů dokonce 58%, takže lze očekávat další růst počtu i těch nejstarších uživatelů.

Zájem o Internet a jeho bezpečné užívání se ukázal i dnes v Prostějově, protože na akci se dostavily dvě desítky seniorů, kteří se do hodinu a půl trvající besedy aktivně zapojovali a přispěli tak svými mnoha dotazy k jejímu průběhu.
07 policie prednaska207 policie prednaska3

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments