Vyběhat cukroví a pomáhat. A jako třešničku na dortu si užít pohodu s partou lidí. Takové cíle si daly tři desítky sportovních nadšenců, kteří se uplynulou neděli sešli na umělé trávě za místním nádražím k „El Clásicu“. V tomto případě utkání mezi FC Ptení a all star týmem restaurace Na Kovárně.

Nadšení bylo velké, zima taky. Snad proto se borci rozehřívali postupně. I když bylo o zahřátí postaráno. „Máme s sebou punč a taky horký čaj,“ komentovali hráči. Ti si po bezbrankovém první poločase střihli společnou fotku. A po krátké pauze pokračovali v herním úsilí. Druhá půle už přinesla více ofenzivní podívané, nakonec také tři góly. „Kovárna sice prohrála 2:1, i tak to ale bylo super. Celkově šlo o povedený a remízový zápas,“ konstatoval za organizátory František Hanák. Akce však měla taky charitativní rozměr. Týmy se dohodly, že výtěžek z utkání věnují dětskému oddělení prostějovské nemocnice. „Krátce po utkání jsme vybrali zhruba sedm tisíc korun. Další peníze ale přibyly ještě po následném zakončení akce Na Kovárně,“ konstatoval Hanák. A kdyby měl někoho vyzdvihnout? „Hvězdou dne byl Michal Kohout, ten se o mnohé postaral a přispěl k tomu, že se akce konala,“ sdělil.