Dobré ráno, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Haná Cup 2012Dvakrát až penaltový rozstřel rozuzlil boje o postup do finále. Na hřišti 1 se tak nejprve po remíze 1:1 stalo v duelu Chocně s Jiřinou, o půlhodinku později se to opakovalo v zápase Hané s Relaxem. Napoprvé byla nutná až čtvrtá série, napodruhé byl posledním šestý pokus. O jednu více nakonec proměnili hráči Jiřiny a Hané a zajistili si vstupenku do finále.

V úvodním semifinále mezi Pelinami Choceň a Jiřinou Prostějov hráli dlouho prim brankáři. Ohánět se musel zejména gólman Jiřiny Leo Prachař a déle než poločas si na něj nikdo nepřišel. Likvidoval hlavičky i zakončení kopačkami a Východočeši si s ním nevěděli rady.

Prosadili se až po přestávce. Přímý kop skončil zblokováním na rohový, na něj si naběhl Gerčák a svou druhou brankou ve vyřazovací části poslal tradičního účastníka do vedení – 1:0. Jiřina se snažila vyrovnat, dlouho se jí to ale nedařilo a zdálo se, že skončí bronzová. Ujala se až jedna z posledních střel v závěru utkání a díky Vinklárkovi se šlo na penalty.

Začínala Jiřina a David Pekař uspěl. Po něm si míč vzal Libor Gerčák a svého kolegu v bráně také chladnokrevně překonal. Gól dal i Jan Nečas a Jiřina opět vedla. Jako čtvrtý šel na rozstřel Jakub Gerčák a vyrovnal. Po něm si vzal míč i druhý gólman Prachař a dal třetí branku. Choceňský Novotný musel vyrovnat, vyrovnal a pokračovalo se. Nyní začínala Choceň a Dostál ranou doprostřed neuspěl. Naopak Vinklárek ano a první finalista byl znám. Stala se jím prostějovská Jiřina.

Druhé semifinále mezi S.K. Haná a Relaxem Prostějov bez branek neskončilo. Losovu střelu na zadní tyč sice ještě „Kolja“ vykopl a s Holubovým pokusem si poradil i Radek Vybíhal, ale pak už se vlnila síť. Pavel Los poslal Hanou do vedení, po rohovém kopu výborném Losově voleji a zákroku gólmana pak dorážkou pod břevno zvýšil Michal Chum – 2:0.

Relax patřil konec druhého poločasu a dokázal dvoubrankové manko smazat. Přímý kop od pravé lajny zužitkoval náběhem na zadní tyč a nastavením nohy Pavel Voráč, Petr Kiška jesličkami vyrovnal – 2:2. v závěru se ještě Haná dožadovala penalty, ale stažení Dana Koláře neshledali rozhodčí jako faul. Opět tak rozhodl až rozstřel.

Tomáš Mazouch dal, Ivo Zbožínek angličanem taky. Pavel Los poslal míč neomylně do šibenice a Petr Kiška jen do tyče. Daniel Kolář tak mohl rozstřel ukončit, ale napálil gólmana. Vyrovnání a prodloužení tak měl na kopačce Karel Frantík, ale také pouze orazítkoval tyč a do finále po druhém úspěšném penaltovém vyvrcholení prošla S.K. Haná.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments