Příjemnou noc, dnes je úterý 25.9.2018
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Haná Cup 2012Dvakrát až penaltový rozstřel rozuzlil boje o postup do finále. Na hřišti 1 se tak nejprve po remíze 1:1 stalo v duelu Chocně s Jiřinou, o půlhodinku později se to opakovalo v zápase Hané s Relaxem. Napoprvé byla nutná až čtvrtá série, napodruhé byl posledním šestý pokus. O jednu více nakonec proměnili hráči Jiřiny a Hané a zajistili si vstupenku do finále.

V úvodním semifinále mezi Pelinami Choceň a Jiřinou Prostějov hráli dlouho prim brankáři. Ohánět se musel zejména gólman Jiřiny Leo Prachař a déle než poločas si na něj nikdo nepřišel. Likvidoval hlavičky i zakončení kopačkami a Východočeši si s ním nevěděli rady.

Prosadili se až po přestávce. Přímý kop skončil zblokováním na rohový, na něj si naběhl Gerčák a svou druhou brankou ve vyřazovací části poslal tradičního účastníka do vedení – 1:0. Jiřina se snažila vyrovnat, dlouho se jí to ale nedařilo a zdálo se, že skončí bronzová. Ujala se až jedna z posledních střel v závěru utkání a díky Vinklárkovi se šlo na penalty.

Začínala Jiřina a David Pekař uspěl. Po něm si míč vzal Libor Gerčák a svého kolegu v bráně také chladnokrevně překonal. Gól dal i Jan Nečas a Jiřina opět vedla. Jako čtvrtý šel na rozstřel Jakub Gerčák a vyrovnal. Po něm si vzal míč i druhý gólman Prachař a dal třetí branku. Choceňský Novotný musel vyrovnat, vyrovnal a pokračovalo se. Nyní začínala Choceň a Dostál ranou doprostřed neuspěl. Naopak Vinklárek ano a první finalista byl znám. Stala se jím prostějovská Jiřina.

Druhé semifinále mezi S.K. Haná a Relaxem Prostějov bez branek neskončilo. Losovu střelu na zadní tyč sice ještě „Kolja“ vykopl a s Holubovým pokusem si poradil i Radek Vybíhal, ale pak už se vlnila síť. Pavel Los poslal Hanou do vedení, po rohovém kopu výborném Losově voleji a zákroku gólmana pak dorážkou pod břevno zvýšil Michal Chum – 2:0.

Relax patřil konec druhého poločasu a dokázal dvoubrankové manko smazat. Přímý kop od pravé lajny zužitkoval náběhem na zadní tyč a nastavením nohy Pavel Voráč, Petr Kiška jesličkami vyrovnal – 2:2. v závěru se ještě Haná dožadovala penalty, ale stažení Dana Koláře neshledali rozhodčí jako faul. Opět tak rozhodl až rozstřel.

Tomáš Mazouch dal, Ivo Zbožínek angličanem taky. Pavel Los poslal míč neomylně do šibenice a Petr Kiška jen do tyče. Daniel Kolář tak mohl rozstřel ukončit, ale napálil gólmana. Vyrovnání a prodloužení tak měl na kopačce Karel Frantík, ale také pouze orazítkoval tyč a do finále po druhém úspěšném penaltovém vyvrcholení prošla S.K. Haná.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments