Dobrý večer, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Haná Cup 2012Dvakrát až penaltový rozstřel rozuzlil boje o postup do finále. Na hřišti 1 se tak nejprve po remíze 1:1 stalo v duelu Chocně s Jiřinou, o půlhodinku později se to opakovalo v zápase Hané s Relaxem. Napoprvé byla nutná až čtvrtá série, napodruhé byl posledním šestý pokus. O jednu více nakonec proměnili hráči Jiřiny a Hané a zajistili si vstupenku do finále.

V úvodním semifinále mezi Pelinami Choceň a Jiřinou Prostějov hráli dlouho prim brankáři. Ohánět se musel zejména gólman Jiřiny Leo Prachař a déle než poločas si na něj nikdo nepřišel. Likvidoval hlavičky i zakončení kopačkami a Východočeši si s ním nevěděli rady.

Prosadili se až po přestávce. Přímý kop skončil zblokováním na rohový, na něj si naběhl Gerčák a svou druhou brankou ve vyřazovací části poslal tradičního účastníka do vedení – 1:0. Jiřina se snažila vyrovnat, dlouho se jí to ale nedařilo a zdálo se, že skončí bronzová. Ujala se až jedna z posledních střel v závěru utkání a díky Vinklárkovi se šlo na penalty.

Začínala Jiřina a David Pekař uspěl. Po něm si míč vzal Libor Gerčák a svého kolegu v bráně také chladnokrevně překonal. Gól dal i Jan Nečas a Jiřina opět vedla. Jako čtvrtý šel na rozstřel Jakub Gerčák a vyrovnal. Po něm si vzal míč i druhý gólman Prachař a dal třetí branku. Choceňský Novotný musel vyrovnat, vyrovnal a pokračovalo se. Nyní začínala Choceň a Dostál ranou doprostřed neuspěl. Naopak Vinklárek ano a první finalista byl znám. Stala se jím prostějovská Jiřina.

Druhé semifinále mezi S.K. Haná a Relaxem Prostějov bez branek neskončilo. Losovu střelu na zadní tyč sice ještě „Kolja“ vykopl a s Holubovým pokusem si poradil i Radek Vybíhal, ale pak už se vlnila síť. Pavel Los poslal Hanou do vedení, po rohovém kopu výborném Losově voleji a zákroku gólmana pak dorážkou pod břevno zvýšil Michal Chum – 2:0.

Relax patřil konec druhého poločasu a dokázal dvoubrankové manko smazat. Přímý kop od pravé lajny zužitkoval náběhem na zadní tyč a nastavením nohy Pavel Voráč, Petr Kiška jesličkami vyrovnal – 2:2. v závěru se ještě Haná dožadovala penalty, ale stažení Dana Koláře neshledali rozhodčí jako faul. Opět tak rozhodl až rozstřel.

Tomáš Mazouch dal, Ivo Zbožínek angličanem taky. Pavel Los poslal míč neomylně do šibenice a Petr Kiška jen do tyče. Daniel Kolář tak mohl rozstřel ukončit, ale napálil gólmana. Vyrovnání a prodloužení tak měl na kopačce Karel Frantík, ale také pouze orazítkoval tyč a do finále po druhém úspěšném penaltovém vyvrcholení prošla S.K. Haná.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments