Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Haná Cup 2012Dvakrát až penaltový rozstřel rozuzlil boje o postup do finále. Na hřišti 1 se tak nejprve po remíze 1:1 stalo v duelu Chocně s Jiřinou, o půlhodinku později se to opakovalo v zápase Hané s Relaxem. Napoprvé byla nutná až čtvrtá série, napodruhé byl posledním šestý pokus. O jednu více nakonec proměnili hráči Jiřiny a Hané a zajistili si vstupenku do finále.

V úvodním semifinále mezi Pelinami Choceň a Jiřinou Prostějov hráli dlouho prim brankáři. Ohánět se musel zejména gólman Jiřiny Leo Prachař a déle než poločas si na něj nikdo nepřišel. Likvidoval hlavičky i zakončení kopačkami a Východočeši si s ním nevěděli rady.

Prosadili se až po přestávce. Přímý kop skončil zblokováním na rohový, na něj si naběhl Gerčák a svou druhou brankou ve vyřazovací části poslal tradičního účastníka do vedení – 1:0. Jiřina se snažila vyrovnat, dlouho se jí to ale nedařilo a zdálo se, že skončí bronzová. Ujala se až jedna z posledních střel v závěru utkání a díky Vinklárkovi se šlo na penalty.

Začínala Jiřina a David Pekař uspěl. Po něm si míč vzal Libor Gerčák a svého kolegu v bráně také chladnokrevně překonal. Gól dal i Jan Nečas a Jiřina opět vedla. Jako čtvrtý šel na rozstřel Jakub Gerčák a vyrovnal. Po něm si vzal míč i druhý gólman Prachař a dal třetí branku. Choceňský Novotný musel vyrovnat, vyrovnal a pokračovalo se. Nyní začínala Choceň a Dostál ranou doprostřed neuspěl. Naopak Vinklárek ano a první finalista byl znám. Stala se jím prostějovská Jiřina.

Druhé semifinále mezi S.K. Haná a Relaxem Prostějov bez branek neskončilo. Losovu střelu na zadní tyč sice ještě „Kolja“ vykopl a s Holubovým pokusem si poradil i Radek Vybíhal, ale pak už se vlnila síť. Pavel Los poslal Hanou do vedení, po rohovém kopu výborném Losově voleji a zákroku gólmana pak dorážkou pod břevno zvýšil Michal Chum – 2:0.

Relax patřil konec druhého poločasu a dokázal dvoubrankové manko smazat. Přímý kop od pravé lajny zužitkoval náběhem na zadní tyč a nastavením nohy Pavel Voráč, Petr Kiška jesličkami vyrovnal – 2:2. v závěru se ještě Haná dožadovala penalty, ale stažení Dana Koláře neshledali rozhodčí jako faul. Opět tak rozhodl až rozstřel.

Tomáš Mazouch dal, Ivo Zbožínek angličanem taky. Pavel Los poslal míč neomylně do šibenice a Petr Kiška jen do tyče. Daniel Kolář tak mohl rozstřel ukončit, ale napálil gólmana. Vyrovnání a prodloužení tak měl na kopačce Karel Frantík, ale také pouze orazítkoval tyč a do finále po druhém úspěšném penaltovém vyvrcholení prošla S.K. Haná.

Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments