Byť házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK prohrávali v utkání 1. kola 2. ligy mužů JM 2021/22 na palubovce HBC Olomouc 1966 už rozdílem sedmi gólů, dokázali nakonec prestižní derby vyhrát! V závěru dramatické nedělní bitvy se jim totiž povedl epický obrat na 27:28 (16:10) a soutěž tak otevřeli cenným dvoubodovým ziskem zvenku.

Začátek střetnutí vyšel hostům slibně, rychle vedli o dvě branky (0:2, 2:4). Od 7. minuty se však zle zasekli, přestalo se jim dařit v útoku, jejich obrana připomínala pověstný ementál. A rozparáděný soupeř během pouhých pěti minut otočil na 9:4, čímž Sokoli utrpěli těžký direkt.

Sice se z něj záhy vzpamatovali (9:7), ovšem ve zbytku úvodního poločasu přišel další herní propad. Toho omlazený domácí tým využil k novému úniku až na 17:10 krátce po změně stran.

Olomoučané drželi zdánlivě rozhodující náskok do 35. minuty (19:12). Od té doby zlepšující se borci hákáčka pomalu ukrajovali z výrazného manka (19:14, 20:16, 22:19) a tím drželi naději na záchranu duelu. Která v nervydrásající koncovce opravdu nastala.

Klíčová byla pasáž z 26:23 na 26:27 mezi 52. a 57. minutou, kdy na sebe vzal střeleckou zodpovědnost kostelecký kapitán Jan Smékal. Podpořil ho Martin Popelka, v předchozím průběhu se útočně prosazovali Rostislav Podhrázský s Markem Greplem a dobrou defenzivu jistil povedenými zákroky gólman Jan Mayer.

Výběr HBC ještě vyrovnal na 27:27, leč Popelka dvě a půl minuty před vypršením zápasového času definitivně strhl vítězství na stranu TJ. Zbytek mače srdnatě bojující hosté ubránili navzdory červené kartě pro Smékala za třetí vyloučení – 27:28!

2. liga mužů JM 2021/22 - 1. kolo

HBC Olomouc 1966 – TJ Sokol Kostelec na Hané HK 27:28 (16:10)

Rozhodčí: Směja a Ochmann. Vyloučení: 5:4. Sedmičky: 1/0:3/3. Diváci: 50.

Nejvíc branek Olomouce: Hynek 5, Galus a Kašpar 4.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – V. Prášil, Kiš, Milar, Bílek 2, Popelka 3, Smékal 7, Dostál 1, Podhrázský 6/3, Lakomý 1, M. Grepl 5, Oščádal 1, Palička 2. Trenéři: David Ševčík a Martin Grulich.

2. liga mužů v házené

1. kolo: Prostějov – Telnice 27:27 (12:12). Nejvíce bodů: Flajsar 7, Duroň 5, Kosina 5, Jurečka 4 – Knol 10, Popela 7, Lengál 5, Gregor 3 * Olomouc – Kostelec na Hané 27:28 (16:10). Nejvíce bodů: Hynek 5, Galus 4, Kašpar 4, Slovák 3 – Smékal 7, Podhrázský 6, Grepl 5, Popelka 3 * Velké Meziříčí – Bohunice 21:31 (10:13). Nejvíce bodů: Strašák 8, Večeřa 5, F. Svoboda 2, V. Svoboda 2 – Korol 6, Novák 5, Lukács 4, Ryšavý 4 * Holešov – Ivančice 28:32 (13:19). Nejvíce bodů: Vizner 8, Čtvrtníček 7, Chadim 3, Vaclach 3 – Slaný 9, Oulehla 8, Lafont 6, Molent 3 * Juliánov – Kuřim 23:39 (11:20). Nejvíce bodů: Nakielny 7, Burčík 4, Šnajdr 3, Bohm 3 – Kopřiva 6, Jílek 6, Popelka 5, Mušálek 4 * Újezd u Brna – Maloměřice „B“ 35:25 (16:15). Nejvíce bodů: Hladík 8, Suchomel 7, Kachlík 7, Synek 4 – Martinát 7, Plesl 4, Kolář 3, Stříž 2.

2. kolo: neděle 26. září, 18.00: Maloměřice „B“ – Bohunice (sobota 25. září, 14.00), Ivančice – Prostějov (sobota 25. září, 17.00), Kostelec na Hané – Juliánov (10.30), Telnice – Velké Meziříčí (17.00), Újezd u Brna – Olomouc (17.00), Kuřim – Holešov.