Dobré ráno, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Michal Kadlec

Z příznivců lidové hudby snad není nikdo, kdo by neznal Jiřího Helána. V minulosti zcestoval s legendární Moravankou snad celý svět, vyprodal pražskou Lucernu, zpíval s Karlem Gottem. A ve svých jednasedmdesáti letech zpívá i dnes. Jen s tím rozdílem, že vystupuje už s jinou cimbálovou muzikou, se kterou přijel v neděli také do Prostějova!

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Nejen lidovými písněmi byl naplněn kulturní program šestatřicátých Hanáckých slavností v Prostějově. Organizátoři včlenili mezi představení folklorních souborů také vystoupení folkové a country kapely Kamelot s Romanem Horkým. A všichni u svých fanoušků opravdu zazářili.

Post by: Tereza Machová

Spolek Plumlovských nadšenců každoročně připravuje řadu originálních, vtipných a záživných akcí. V letošním roce jste již mohli zajít na jejich ples, slet čarodějnic či třeba pohádkový les. A v pořadí čtvrtým vrcholem roku bude tradiční Plumlovské vinobraní, které je na pořadu dne právě nadcházející sobotu. I letos vás tak potěší cimbálovka, ohňová show či další skvělí hudebníci jakožto košt vína a vinná stezka.

Post by: Martin Zaoral

Uplynulý čtvrtek proběhla v Galerii Na Půdě Městské knihovny Prostějov vernisáž výstavy Petra Hrachovce nazvaná Počítačová grafika. Zajímavá technika tvorby i poněkud pohnutý životní osud tvůrce přilákaly do knihovny poměrně velký počet návštěvníků. Někteří Hrachovcovo dílo s úctou obdivovali, jiní na něj nahlíželi znechuceně. A Večerník byl u toho! 

Post by: Martin Zaoral

Zámek v Plumlově pravidelně „okupuje“ klavíristka Barbora Dostalíková Halouzková. Její poslední koncert jste mohli navštívit v neděli 3. června, nyní se na zámek vrátí v neděli 23. září. Ale pozor, koncert bude zahájen již v 16:00 hodin. Přijďte si tedy i tentokrát poslechnout tóny známých hudebních skladeb, nebudete litovat.

Post by: Martin Zaoral

„Výrazné osobnosti přinášejí výjimečné zážitky“. Tímto heslem se už jedenáct let řídí divadelní festival Aplaus pořádaný Městským divadlem v Prostějově a marketinovou společností TK PLUS. I letos nabídne trojici pozoruhodných představení, ve kterých jako největší hvězdy vystoupí Jiří Bartoška, Jiří Langmajer, Eliška Balzerová a další herecká esa. „Začínáme v neděli sedmého října,“ vzkázala ředitelka divadla Jana Maršálková. Vůbec poprvé převzal nad celou akcí záštitu ministr kultury České republiky Antonín Staněk.

Post by: Martin Zaoral

„I kóma může být zábavné!“ Takto by se dal shrnout děj hry Hotel mezi dvěma světy. S inscenací o životě, smrti a jednom výtahu vystoupil uplynulou sobotu večer v zámecké oranžerii v Čechách pod Kosířem Divadelní spolek Za dveřmi. Ochotníci z Náměště na Hané tak završili oslavy Dnů evropského dědictví na zámku, o kterých informujeme v rámci regionálního zpravodajství.

Post by: Michal Kadlec

To nejlepší nakonec! Šestatřicáté Hanácké slavnosti zakončilo vystoupení historicky první vítězky soutěže SuperStar Anety Langerové. Zpěvačka, která tvoří i zpívá své písničky srdcem a netají se svojí náklonností k ženám, zcela zaplnila prostějovské náměstí. A koncert to byl skutečně jako břitva!

Post by: Redakce

Městská knihovna srdečně zve na Bazar knih, který se uskuteční od pondělí 17. září v Městské knihovně v Němčicích nad Hanou. Probíhat bude v pondělí a ve středu od 13:00 do 18:00 hodin a v úterý od 13:00 do 15:00 hodin.

Post by: Tereza Machová

S přednáškami jako by se ve Městské knihovně Prostějov roztrhl tenhle týden pytel. V pondělí 17. září nás bude čekat přednáška o izraelsko-palestinském konfliktu, ve čtvrtek 20. září uvidíme známého českého spisovatele Miloše Urbana a nakonec v pátek 21. září se můžete těšit na přednášku o „tatíčku“ Masarykovi. O program v knihovně tedy bude náramně postaráno.

Post by: Jakub Čermák

Koprodukční projekt prostějovského Divadla Plyšového Medvídka a japonské divadelní skupiny Mumeitó z Tokia Město samurajů byl k vidění ve čtvrtek 6. září dopoledne v prostějovském Kině Metro 70. Napínavý příběh o mladém samuraji v brýlích a jeho cestě za poznáním japonského bojového umění pobavil malé i velké diváky.

Post by: Michal Kadlec

Víkendové Hanácké slavnosti v Prostějově vyvrcholí na náměstí T. G. Masaryka velkolepým koncertem. A organizátoři prostějovských hodů si snad nemohli vybrat lepší závěr. Na pódiu před muzeem totiž v neděli v 18.00 hodin vystoupí Aneta Langerová!

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.