Příjemnou noc, dnes je úterý 16.7.2019
svátek slaví Luboš,
zítra Martina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE:  Nakonec přece jen na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě byl v sobotu večer zahájen v pořadí již dvanáctý ročník oblíbeného festivalu ROCK MEMORY OF. Přitom ještě předešlý den kvůli deštivému počasí nebylo jasné, zda tradiční rockovou přehlídku prostějovských kapel nepřeložit do sálu Společenského domu v Prostějově. Ředitel pořadatelské umělecké agentury HIT trade Petr Zlámal ale v sobotu v ranních hodinách Večerníku a tím i veřejnosti ohlásil: „Rockerům pár kapek neuškodí, akce proběhne na přehradě!“
Post by: Michal Kadlec

 Už o tomto víkendu 19. a 20. července se v plumlovském kempu Žralok uskuteční festival Keltská noc. Letos půjde o osmnáctý ročník. Na pódiu se představí například irská písničkářka Sharon Shannon, multiinstrumentalista Radim Zenkl, zpěvák Tomáš Kočko se svým orchestrem nebo folkmetalová skupina Wolfarian. Účinkující k pomyslné plnoletosti Keltské noci slibují speciální vystoupení. Nebudou tak chybět nové, naživo dosud nehrané písničky nebo fireshow. Kromě hudby návštěvníky čekají i ukázky historických soubojů uskupení Adorea nebo výuka keltských tanců.

Post by: Tereza Machová

Mezinárodní hudební festival Keltská noc oslaví tento rok plnoletost, bude se totiž konat již po osmnácté. V jeho dvoudenním programu opět vystoupí asi 150 umělců a účinkujících z devíti zemí světa. Největší novinkou bude světově proslulá irská muzikantka Sharon Shannon. Z dalších taháků dále jmenujme kapely Cisal Pipers, Radima Zenkla & Europick a Carrantuohill. Těšit se ale samozřejmě můžete i na staré dobré klasické evergreeny.
Tradičnní hudba, irský tanec a pravá keltská zábava naplní

Post by: Tereza Machová

 Prostějovské léto nabízí každoročně bohatý kulturní program během celých prázdnin. Tento týden se tak můžete těšit na výlet na Kosíř, deskohraní, čtení pohádek a příběhů a na závěr také na velký koncert mladé skupiny Mirai. Tak určitě přijďte!

Post by: Michal Kadlec

Pěkný zážitek si o víkendu odnášely stovky lidí ze zámku v Čechách pod Kosířem. Kromě klasických prohlídek zámeckých interiérů si totiž návštěvníci užili i historických kostýmů. Ožila tak například Gabriela Silva Tarouca a další někdejší obyvatelé zámku. A to s nemalou dávkou humoru.

Post by: Tereza Machová

Prostějovské léto pokračuje deskohraním, čtením pohádek a příběhů a filmem Bohemian Rhapsody. Hraní deskových her si užijete ve středu 10. července v knihovně pro děti a mládež. Poslechnout si pohádky a příběhy můžete přijít taktéž do dětské knihovny ve čtvrtek 11. července. Nakonec životopisný snímek o Freddiem Mercurym a jeho skupině Queen se bude promítat ve stejný den od 21:30 hodin na náměstí T. G. Masaryka.

Post by: Redakce

Festival Keltská noc je již za rohem a nám pomalu končí velká soutěž o vstupenky a hodnotné ceny. Již v dalším vydání se dozvíte jména výherců, kteří si rozdělí dvanáct vstupenek, trička, kšiltovky a placky s keltskou tematikou! Zveřejněna také bude další soutěž o lístky!

Post by: Redakce

Již dvanáctý ročník rockového hudebního festivalu Rock Memory Of proběhne tuto sobotu na pláži U Vrbiček u plumlovské přehrady. Jako každý rok na něm vystoupí legendární kapely, které přítomným během teplého červencového večera svou pořádnou hudbou rozproudí krev v žilách a také uctí památku již zesnulých muzikantů. Přijďte se pobavit a zavzpomínat i vy!

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Kytary, bicí, akordeon, banjo, harmonika, housle, trubka, a dokonce i valcha. A neodmyslitelné jelení parohy na pódiu. To vše patří k famózní české skupině Jelen, která potěšila své fanoušky nádherným vystoupením na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. V sobotu večer tam zněly hity kapely, ale i písničky z dílny legendy české country Michala Tučného. Skupina Jelen tak zavzpomínala nejen na excelentního zpěváka, ale stovkám návštěvníků koncertu předvedla i některé své novinky z posledního alba.

Post by: Michal Kadlec

FOTOGALERIE: Klidně by z ní mohla být zámecká paní! Zpěvačka Anna K. si v životě prošla už mnohými útrapami, naštěstí ale svůj boj s rakovinou zvládá, a navíc nad ní vítězí. V průběhu loňského roku musela ještě vzhledem ke svému zdravotnímu stavu několik koncertů odříct, letos se však se svojí skupinou vydala na turné, které jen tak neskončí. A ve čtvrtek večer vystoupila na zámku v Čechách pod Kosířem. A její hodinu a půl trvající koncert uchvátil více než pětistovku přítomných diváků v zámeckém parku.

Post by: Redakce

 V současné době v Regionálním muzeu v Dobromilicích probíhá výstava „Archeologické střípky z okolí Dobromilic“. Výstavu vytvořilo prostějovské muzeum díky spolupráci s brněnskými archeology.

Post by: Michal Sobecký

FOTOGALERIE: Pořádný hukot byl o víkendu na jihu Prostějovska. Vrchoslavice se totiž opět staly centrem tvrdší muziky. Už po patnácté se tam pro všechny milovníky rocku a metalu konala akce s názvem Rockový mlýn.

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.