Dobré dopoledne, dnes je pondělí 19.11.2018
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Post by: Tereza Machová

Slezské divadlo Opava potěší diváky v úterý 20. listopadu v 19:00 hodin do v Městském divadle v Prostějově operou Ifigénie na Tauridě. „Opera zobrazuje dobu před trojskou válkou, kdy král Agamemnon obětuje bohyni Artemis svoji dceru Ifigénii.

Post by: Martin Zaoral

Uplynulá sobota 17. listopadu přinesla kromě oslav dvou významných výročí z pohledu České republiky také celostátní akci NOC DIVADEL. V rámci šestého ročníku, který byl tematicky věnován 100. výročí založení Československa, jste mohli navštívit pohádku Josefa Čapka O tlustém pradědečkovi v podání prostějovského Divadla Hanácké obce, večer se v jeho prostorách konal vskutku příjemný Noblesní večírek. U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Post by: Tereza Machová

V prostějovském divadle proběhne jubilejní 20. ročník humanitární aukce uměleckých děl našich předních výtvarných umělců. Slavnostní vernisáž proběhne v pondělí 19. listopadu v 16:00 hodin ve foyer divadelního sálu, díla pak bude možné si prohlédnout od úterý 20. listopadu od 10:00 hodin. Sama aukce pak připadne na čtvrtek 29. listopadu od 16:00 hodin. Dobročinná aukce se pořádá každoročně za účelem získání finančních prostředků pro handicapované žáky Střední školy, základní školy a mateřské školy JISTOTA o. p. s.

Post by: Tereza Machová

Spolek Maccabi Olomouc, farní sbor Českobratrské církve evangelické a spolek Hanácký Jeruzalém, který zajistil nevšední prostory, uspořádaly další z jazzových koncertů Jazz (nejen) v synagoze. Jak už název napovídá, asi dva tucty posluchačů se měly možnost seznámit především s dílem židovských autorů.

Post by: Martin Zaoral

Spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček představí dnes, tj. v pondělí 19. listopadu v městské knihovně v Kostelci na Hané svoji knihu především o současných senzačních objevech Velké tajnosti.

Post by: Tereza Machová

Šestý ročník Noci divadel, který nabízí také Městské divadlo v Prostějově, nabídne letos tematický program týkající se, jak by se asi dalo čekat, stého výročí založení Československa. Termín připadá na sobotu 17. listopadu, kdy budete moci zajít na dvě akce. Od 16:00 hodin se bude hrát úsměvná pohádka z pera Josefa Čapka O tlustém pradědečkovi a od 19:00 hodin se můžete těšit na noblesní večírek.

Post by: Tereza Machová

Do Městského divadla v Prostějově se vrací známý houslový virtuóz Václav Hudeček. Koncert odehraje ve čtvrtek 15. listopadu od 19:00 hodin společně s cembalistou Martinem Hrochem. Jejich spojení je zárukou krásné a nezapomenutelné události rozechvívající srdce posluchačů.

Post by: Redakce
Tuto sobotu 17. listopadu od 15:00 hodin se v obřadní síni vysokého zámku v Plumlově bude konat Hudební odpoledne. Vystoupí na něm klavírista Daniel Jun a violoncellista Petr Mašlaň. Jako host se představí Martin „Tugi“ Pivoňka na perkuse. Na programu budou skladby Petra Iljiče Čajkovského, Jaroslava Ježka, Louise Armstronga, Jiřího Kabáta a dalších.
Post by: Martin Zaoral
„Mistře, musíte sochu toho Masaryka předělat na Himmlera! Jen tak Němci dostanou, co chtějí. Nic si z toho nedělejte, my pravověrní Češi stejně budeme vědět, že za podobou šéfa gestapa se ve skutečnosti skrývá náš první prezident!“ Takto přesvědčovali občané jednoho hanáckého městečka místního sochaře. Ten jejich přání nakonec vyhověl a oni sami jej za to po skončení války ve velkolepém procesu jak se patří odsoudili... Za historií naší stoleté republiky se bez patosu a s nadhledem ohlédl ochotnický souboru Sokola Litovel ve hře Sokl!, která byla k vidění uplynulý pátek v Živnostenském domě v Konici.
Post by: Tereza Machová

Tuto středu 14. listopadu od 18:00 hodin vystoupí na prknech Městského divadla v hlavní roli Lukáš Hejlík společně s Pavlou Dostálovou v dalším LiStOVáNí. Druhé scénické čtení letošní seony bude věnováno knize Doppler od autora Erlenda Loeho. Půjde o příběh, který se odvíjí od zdánlivě bezvýznamné události – pádu z kola...

Post by: Tereza Machová

Minulý pátek se prostějovský Společenský dům od 20:00 hodin pomalu plnil fanoušky skupiny Rybičky 48. Ty všem předvedly velkolepou show, na níž zahrály své největší hity a současně novinky z chystaného alba. Návštěvníci je přitom ocenili mohutným potleskem a jásotem, ba přímo šíleným jekotem. Všichni si tak koncert užili jaksepatří, Večerník nebyl výjimkou!

Post by: Martin Zaoral

FOTOGALERIE “Od této chvíle až do smrti se budu mít ráda. Budu při sobě věrně stát. V dobrém i ve zlém. V bohatství i chudobě. V nemoci i ve zdraví. Budu se milovat a opatrovat. Dokud mě smrt nerozdělí,“ slíbila sama sobě Eliška Balzerová v hlavní roli divadelní hry Můj báječný rozvod. O výjimečných kvalitách inscenace určené všem, kteří ne vlastní vinou zůstali sami, se toho dá napsat hodně.

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...