Obtížným obdobím prochází aktuálně prostějovští Jestřábi. Tým trvale bojuje o šesté místo, o které v bitvě proti Kolínu znovu přišel. Postavení v tabulce si ale nespravil ani zápasem v Ostravě-Porubě. Zdejší hokejisté se v posledních kolech zlepšili a dobrou formu potvrdili i proti hráčům Aleše Tottera. Dvě branky Porubě stačilo na ovládnutí zápasu. Prostějovu nepomohla ani dvojnásobná přesilovka.

Jestřábi začali aktivně, brzy se dostali ke střelám. A od 4. minuty hráli první z přesilovek. V 7. minutě naopak mohl zahrozit Hrníčko. Exprostějovský hráč ale minul nahrávku. Na druhé straně ale taky přibývaly střely pozvolna, domácí je dobře blokovali. 13. minuta zastihla Jenyše útočícího na první gól zápasu, dobře však zasáhl Bláha. Na druhé straně hrozil Jiránek. Největší šanci úvodní třetiny měl ale Bitten. V 17. minutě ale selhal v zakončení. Třetinu často kouskovala vyloučení. I přesto byl stav stále 0:0.

Druhá třetina pokračovala ve slušném tempu. Pokračovalo také vylučování. V jedné z přesilovek zakončoval nebezpečně Jenyš. Pak převzali iniciativu Jestřábi. Aktivní byl Jiránek, Havlík či Račuk. Dorážka se nepovedla Rudovskému. Ve 28. minutě se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Po Rudovského střele se Poruba usadila v pásmu a střelou od modré na druhou tyč proměnil exprostějovský Husa. Srovnat mohl Jáchym, následně trefil Beránek tyč. Největší šance do konce třetiny přišly z holí Rudovského a Stloukala. Jestřábům k vyrovnání nepomohla ani dvojnásobná přesilovka.

Poslední dějství zahájily střelecké pokusy z obou stran. Ani jeden tým ale nebyl produktivní. Jestřábům práci hodně ztěžovali obránci soupeře. Ve 47. a 48. minutě měl dvě velké šance Guman, ale neměl střelecké štěstí. Jestřábi ale stříleli častěji, zahrozili Račuk a Kloz. Nicméně Brízgala potvrdil své kvality. V 58. minutě chtěl Prostějov vystupňovat tlak. Přesilovou hru vylepšil o jednoho hráče díky power-play. Jenže Poruba naopak navýšila: Jenyš se dostal do středního pásma. A ránou do prázdné branky se nemýlil. Stvrdil tak druhou prohru Jestřábů v řadě.

Chance liga, 46. kolo:

HC RT TORAX Poruba – LHK Jestřábi Prostějov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Husa (Vachovec, Žovinec), 59. Jenyš (Réway, Barinka). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Kučera, Blažek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na bránu: 21:29. Počet diváků: 695.

HC RT TORAX Poruba: Brízgala (Muštukovs) – HusaŽovinecMichal BarinkaT. VoráčekUrbanec (C), Hajný – StloukalR. TomanHrníčko – GřešVachovec (A), Jenyš (A) – GumanRéwayBitten – PořízekKorkiakoskiMarek Špaček – Kanko. Trenér: Režnar.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – HusákKlimíčekP. KrejčíA. HavlíkValaZajíc – P. BeránekT. JáchymMrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), RačukRudovský – ŠtefkaT. KoblížekŠ. Jelínek. Trenér: Totter.

Hodnocení utkání:

Jiří Režnar, trenér HC RT TORAX Poruba 2011: „Byl to výborný zápas, který měl v sobě obraz takového utkání jako v play-off. Prostějov je kvalitní soupeř a je výborný v ofenzívě. Pečlivě jsme se na ně připravili a za tu dobu, co jsem tady, tak to byl nejlepší výkon. Naši hráči se obětovali, chodili do střel, uhráli jsme parádně oslabení tří proti pěti a to znamená, že jsme si stoprocentně výhru zasloužili.“

Aleš Totter, trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Bylo to utkání o jednom gólu, který dal soupeř a my jsme si nedokázali pomoct ani početními výhodami. Jinak nejsme hladoví, nestřílíme a sedm třetin jsme nedokázali vstřelit aspoň jednu branku. Jednoduše nejsme schopni vzít to na sebe a hráči se začínají schovávat. Lepší zápas na nápravu, než v domácím derby před naším publikem, nemáme.“