Bolelo to, ale uspěli jsme. To si mohli říct Jestřábi po středečním zápase s Třebíčí. V domácím prostředí se museli porvat o postup do předkola. Stále jim hrozilo jedenácté, nepostupové místo. V důležité hokejové bitvě však byli úspěšní. Třebíči vstřelili hned v první třetině čtyři branky. A i když byl soupeř z Vysočiny velice houževnatý, nakonec mohli po vítězství 6:4 slavit Jestřábi.

Těm přitom vstup do zápasu moc nevyšel. Sice byli aktivnější, nicméně první zásah přišel z hole Bittnera, který využil přesilovku – 0:1. Prostějov si ale brzy vzal zápas zpět. Doslova: Střelou od modré nejprve vyrovnal Havlík, poté tečí poslal do vedení Jestřábi Kloz. A potřetí v přesilovce – puk usměrnil do klece Marek Švec. Třebíč se ale stále vzmáhala na odpor. Ladislav Bittner ujel obraně a trefil růžek. Na 4:2 ale ještě stihl upravit Petr Beránek tečí Zajícovy střely. Ve druhé třetině byla aktivnější spíše Třebíč, která častěji ohrožovala bránu. Ve 24. minutě měl ale velkou šanci Račuk. A po minutě 35. Prostějov soupeře zamkl před jeho bránou. A zvýšil: Miloslav Jáchym dokázal z osy hřiště prostřelit Mičána popáté. Tento stav vydržel i do poslední části, jenže ne nadlouho. Necelé tři minuty po jejím začátku totiž snížil Gajarský a krátce po něm se trefil od modré čáry Poizl a upravil na 4:5. Před koncem Třebíč sáhla ke hře bez brankáře. Prostějov ji ale využil – skvělou nahrávkou oslovil Havlík Beránka a ten šancí nepohrdnul. Konečné skóre se tak zastavilo na hodnotě 6:4. A poslalo Jestřáby do předkola play-off.

Chance liga, 51. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – SK Horácká Slavia Třebíč 6:4 (4:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 11. A. Havlík (Rudovský), 13. J. Kloz (T. Jáchym, M. Švec), 15. M. Švec (Klimíček, Mrázek), 20. P. Beránek (Zajíc), 38. M. Jáchym (Rudovský, Jiránek), 60. P. Beránek (A. Havlík) – 8. L. Bittner (Psota, Střondala), 16. L. Bittner (Psota), 42. Gajarský (M. Furch), 45. Poizl (Střondala). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Polák, Štěpánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 28:27. Počet diváků: 980.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. JáchymKlimíčekStaněkHusák, A. HavlíkZajíc – JiránekT. JáchymRudovský – Martin NovákRačukMrázek – P. BeránekJ. KlozM. Švec – Štefka, T. KoblížekŠ. Jelínek. Trenér: Totter.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – L. Forman, Tureček, Popela, Poizl, Zukal, M. Furch – Šťovíček, L. Bittner, Psota – Meluzín, Nedvídek, Střondala – Havlát, Gajarský, D. Sklenář – M. Zabloudil, D. Michálek, Lang – Krliš. Trenér: Pokorný.

Ohlasy trenérů:

Aleš TOTTER, trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Celou sezónu nám šlo o play-off. Jenže jsme si to v ní dělali těžší, a to i v dnešním zápase. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Když zhodnotím základní část, tak se hrálo o vše – čtyři až pět týmů sestoupí, takže těžká sezóna. Dostali jsme pod sebe celkem sedm týmů. Na to, že jsme noví, poprvé jsme se sešli v červenci a nebyli žádné vazby, tak si myslím, že to bereme. Dostali jsme se do play-off. Pokud zjednodušíme hru, budeme zodpovědnější, budeme se víc tlačit do koncovky a budeme jednotní, tak si play-off můžeme určitě hodně prodloužit. Kolín je těžký a organizovaný soupeř, dvakrát jsme s ním prohráli. Mají v týmu výborné jednotlivce a zahraničního gólmana.“

Jaroslav BARVÍŘ, asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč: „Měli jsme výsledkově dobrý vstup do zápasu, když jsme šli v přesilovce do vedení. Jenže pak jsme udělali sérii čtyř faulů a soupeř tři z nich potrestal, respektive, my jsme je neubránili. Tím se domácí zvedli. V první třetině jsme hráli špatně, nedůrazně před naší bránou a v obranné třetině. Na to jsme museli o přestávce reagovat a něco jsme si k tomu řekli. Druhá třetina byla opatrná z obou stran. Ve třetí jsme dali dva rychlé góly, dostali jsme se zpátky do zápasu. Domácí znervózněli a začali víc bránit. Je velká škoda, že se nám už nepovedlo vyrovnat a některé situace jsme nevyřešili trošku klidněji a přesněji. Šance na vyrovnání jsme měli. Poslední gól jsme dostali v power-play. Nechali jsme dnes mimo sestavu čtyři hráče, chtěli jsme pod tlakem a v celém zápase vidět některé kluky, kteří se v minulých utkáních do hry moc nedostali. Hráčům děkujeme za celou základní část, ve které jsme uhráli krásné třetí místo. I když se nám ne vždy vše dařilo, dokázali jsme pak zase zabrat a pozici pro čtvrtfinále si uhrát. Od zítřka základní část přestává existovat a my se budeme chtít co nejlépe připravit na čtvrtfinále se Sokolovem, které jednoznačně chceme zvládnout.“