Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Největší hudební událost sezóny je tady!! Čtrnáctý ročník festivalu, který v naší zemi nemá obdoby, startuje již tento pátek! Keltská noc se za dobu své existence stala již téměř fenoménem. Každoročně se na ni sjíždějí návštěvníci nejen z celé republiky, ale i z okolních států. Bohatý program zaručuje, že si každý přijde na své. Návštěvníci na jednom místě mohou vidět a slyšet vše, co ke „keltství“ patří.

Již páteční program bude plný hvězd. Vystoupí oblíbené české kapely hrající irskou či keltskou hudbu QUANTI MINORIS, HAPPY TO MEET, VINTAGE WINE, HAKKA MUGGIES a TOM SOMR /Irish Morning.
Až z Dánska přijede kapela TRADISH. Skupina hraje irskou tradiční hudbu, která vznikla po zániku velmi známých Moving Cloud, jako jejich přímý pokračovatel. Spolupracovali se světově proslulými s irskými hudebníky. Hudba kapely Tradish spojuje staré a nové, minulost a současnost, drží hudbu čerstvou a živoucí, plnou optimistické nálady. Hrají jak tradiční, tak i vlastní songy, od písní prověřených staletími, až k těm napsaným třeba minulý týden.
Hlavní hvězdou pátečního programu bude ovšem vídeňská kapela CELTICA PIPES ROCK. Skupina hrává na největších evropských festivalech keltské muziky. Od roku 2013 odehrála přes 80 koncertů po celé Americe. Večerník měl jako jediné prostějovské periodikum možnost exkluzívně vyzpovídat kapelníka a kytaristu Gaje Stappena. V rozhovoru uveřejněném v minulém čísle se svěřil, že se do Plumlova velmi těší, protože budou v České republice hrát poprvé. Také prozradil, že v Plumlově představí úplnou novinku. Takže se návštěvníci mají rozhodně na co těšit.
Páteční program doplní také irské tance skupiny DÉMÁIRT. V sobotním programu se pak představí například vynikající slovenští IRISH ROSE, polští PERCIVAL či maďarsko-rumunští SELFISH MURPHY. Již potřinácté také zahraje miláček publika, irská skupina SLIOTAR. Na závěr se všichni můžou těšit i na tradiční ohňovou show.
Celý festivalový program i informace o předprodeji najdete na stránkách www.keltska-noc.cz

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-