Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Umělecká kavárna Avatarka na náměstí T. G. Masaryka přináší svým návštěvníkům skutečně různorodé kulturní zážitky. Každý měsíc je její program plný vernisáží, přednášek, tvořivých dílen a koncertů. V pátek 6. listopadu si na své přišli milovníci tradičního bluegrassu. Představila se jim kapela z Dubnice na Váhom s názvem Krok.

Že má tento hudební styl původně pocházející z amerického venkova v Prostějově silnou posluchačskou základu, bylo jasně patrné již při vstupu do kavárny. Všechna místa byla beznadějně obsazena, a tak některým návštěvníkům nezbylo než si do rytmu podupávat vestoje.
Kdyby však bylo v Avatarce jen trošku víc místa, určitě by ze židlí vyskočili rádi i ostatní a vrhli se do víru tance. Pětici pánů ze Slovenska to totiž náramně hrálo a zpívalo. Jakpak by taky ne, vždyť publikum mělo tu čest potkat už téměř bluegrassovou legendu.
Kapela Krok totiž vznikla už kolem roku 1971 jako první skupina na Slovensku hrající klasický bluegrass z období od skončení druhé světové války po šedesátá léta, tedy ten původní, starý venkovský styl. Pro dosažení přirozeného a jednoduchého zvuku hrají výhradně na akustické nástroje bez jakýchkoliv snímačů. Toho se drží po celou dobu své existence. Texty si však skládají vlastní. Už jich mají na kontě kolem osmdesáti.
Krok zahrál téměř tříhodinový koncert, který zakončil závěrečný jam session. Bluegrassový večer se tedy velmi vydařil. „Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že to byl skvělý zážitek. Kapela u nás hrála podruhé a už se všichni moc těšíme na její příští koncert. Snad můžu slíbit, že to tentokrát nebude až za rok,“ uvedla Iva Polická z Avatarky.

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments