Dobré ráno, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Umělecká kavárna Avatarka na náměstí T. G. Masaryka přináší svým návštěvníkům skutečně různorodé kulturní zážitky. Každý měsíc je její program plný vernisáží, přednášek, tvořivých dílen a koncertů. V pátek 6. listopadu si na své přišli milovníci tradičního bluegrassu. Představila se jim kapela z Dubnice na Váhom s názvem Krok.

Že má tento hudební styl původně pocházející z amerického venkova v Prostějově silnou posluchačskou základu, bylo jasně patrné již při vstupu do kavárny. Všechna místa byla beznadějně obsazena, a tak některým návštěvníkům nezbylo než si do rytmu podupávat vestoje.
Kdyby však bylo v Avatarce jen trošku víc místa, určitě by ze židlí vyskočili rádi i ostatní a vrhli se do víru tance. Pětici pánů ze Slovenska to totiž náramně hrálo a zpívalo. Jakpak by taky ne, vždyť publikum mělo tu čest potkat už téměř bluegrassovou legendu.
Kapela Krok totiž vznikla už kolem roku 1971 jako první skupina na Slovensku hrající klasický bluegrass z období od skončení druhé světové války po šedesátá léta, tedy ten původní, starý venkovský styl. Pro dosažení přirozeného a jednoduchého zvuku hrají výhradně na akustické nástroje bez jakýchkoliv snímačů. Toho se drží po celou dobu své existence. Texty si však skládají vlastní. Už jich mají na kontě kolem osmdesáti.
Krok zahrál téměř tříhodinový koncert, který zakončil závěrečný jam session. Bluegrassový večer se tedy velmi vydařil. „Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že to byl skvělý zážitek. Kapela u nás hrála podruhé a už se všichni moc těšíme na její příští koncert. Snad můžu slíbit, že to tentokrát nebude až za rok,“ uvedla Iva Polická z Avatarky.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments