Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Umělecká kavárna Avatarka na náměstí T. G. Masaryka přináší svým návštěvníkům skutečně různorodé kulturní zážitky. Každý měsíc je její program plný vernisáží, přednášek, tvořivých dílen a koncertů. V pátek 6. listopadu si na své přišli milovníci tradičního bluegrassu. Představila se jim kapela z Dubnice na Váhom s názvem Krok.

Že má tento hudební styl původně pocházející z amerického venkova v Prostějově silnou posluchačskou základu, bylo jasně patrné již při vstupu do kavárny. Všechna místa byla beznadějně obsazena, a tak některým návštěvníkům nezbylo než si do rytmu podupávat vestoje.
Kdyby však bylo v Avatarce jen trošku víc místa, určitě by ze židlí vyskočili rádi i ostatní a vrhli se do víru tance. Pětici pánů ze Slovenska to totiž náramně hrálo a zpívalo. Jakpak by taky ne, vždyť publikum mělo tu čest potkat už téměř bluegrassovou legendu.
Kapela Krok totiž vznikla už kolem roku 1971 jako první skupina na Slovensku hrající klasický bluegrass z období od skončení druhé světové války po šedesátá léta, tedy ten původní, starý venkovský styl. Pro dosažení přirozeného a jednoduchého zvuku hrají výhradně na akustické nástroje bez jakýchkoliv snímačů. Toho se drží po celou dobu své existence. Texty si však skládají vlastní. Už jich mají na kontě kolem osmdesáti.
Krok zahrál téměř tříhodinový koncert, který zakončil závěrečný jam session. Bluegrassový večer se tedy velmi vydařil. „Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že to byl skvělý zážitek. Kapela u nás hrála podruhé a už se všichni moc těšíme na její příští koncert. Snad můžu slíbit, že to tentokrát nebude až za rok,“ uvedla Iva Polická z Avatarky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě