Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Umělecká kavárna Avatarka na náměstí T. G. Masaryka přináší svým návštěvníkům skutečně různorodé kulturní zážitky. Každý měsíc je její program plný vernisáží, přednášek, tvořivých dílen a koncertů. V pátek 6. listopadu si na své přišli milovníci tradičního bluegrassu. Představila se jim kapela z Dubnice na Váhom s názvem Krok.

Že má tento hudební styl původně pocházející z amerického venkova v Prostějově silnou posluchačskou základu, bylo jasně patrné již při vstupu do kavárny. Všechna místa byla beznadějně obsazena, a tak některým návštěvníkům nezbylo než si do rytmu podupávat vestoje.
Kdyby však bylo v Avatarce jen trošku víc místa, určitě by ze židlí vyskočili rádi i ostatní a vrhli se do víru tance. Pětici pánů ze Slovenska to totiž náramně hrálo a zpívalo. Jakpak by taky ne, vždyť publikum mělo tu čest potkat už téměř bluegrassovou legendu.
Kapela Krok totiž vznikla už kolem roku 1971 jako první skupina na Slovensku hrající klasický bluegrass z období od skončení druhé světové války po šedesátá léta, tedy ten původní, starý venkovský styl. Pro dosažení přirozeného a jednoduchého zvuku hrají výhradně na akustické nástroje bez jakýchkoliv snímačů. Toho se drží po celou dobu své existence. Texty si však skládají vlastní. Už jich mají na kontě kolem osmdesáti.
Krok zahrál téměř tříhodinový koncert, který zakončil závěrečný jam session. Bluegrassový večer se tedy velmi vydařil. „Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že to byl skvělý zážitek. Kapela u nás hrála podruhé a už se všichni moc těšíme na její příští koncert. Snad můžu slíbit, že to tentokrát nebude až za rok,“ uvedla Iva Polická z Avatarky.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.