Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostory Galerie N7 ve středu 4. května praskly ve švech. Slavnostní zahájení výstavy olejových maleb olomouckého autora Toma Hrubého s názvem „Hledání ráje“ přilákalo desítky Prostějovanů i „přespolních“. Abstraktní minimalistické obrazy do příjemného prostředí kavárny a galerie skvěle „zapadly“ a měly u většiny účastníků velký úspěch.

„Tom Hrubý sice výtvarně tvoří již od dětství, první výstavu ale uskutečnil až v roce 2002. Od té doby však s velkým úspěchem vystavoval v galeriích po celé republice. A dnes máme to štěstí, že konečně zavítal i do našeho města,“ pronesl v rámci úvodního proslovu Jiří Žák z Galerie N7. „Jeho obrazy jsou plné jasných barev a jednoduchých tvarů, které umožňují každému pozorovateli rozvíjet představivost a interpretovat si je po svém. Hodně napoví i název každého obrazu,“ vysvětlil. Na výstavě lze vidět například Úplněk, Labyrint, Mikrokosmos nebo Topoly.

Dominantou celé výstavy jsou pak dva velkoformátové obrazy nazvané jako samotná výstava, tedy Hledání ráje. Jiří Žák všechny upozornil, že je v nich ráj skutečně zakletý, ale každý si ho najde jiným způsobem. Samotný sympatický autor si zřejmě na dlouhé proslovy nepotrpí, takže se všem přítomným představil prostřednictvím jedné ze svých oblíbených knih. Přečetl vtipnou povídku Ivana Vyskočila, což bylo příjemné zpestření pro všechny návštěvníky vernisáže. „Obrazy se mi moc líbí, jsou takové moderní, barevné, každý v nich může vidět něco jiného,“ sdělila své dojmy návštěvnice Jana.

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments