Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostory Galerie N7 ve středu 4. května praskly ve švech. Slavnostní zahájení výstavy olejových maleb olomouckého autora Toma Hrubého s názvem „Hledání ráje“ přilákalo desítky Prostějovanů i „přespolních“. Abstraktní minimalistické obrazy do příjemného prostředí kavárny a galerie skvěle „zapadly“ a měly u většiny účastníků velký úspěch.

„Tom Hrubý sice výtvarně tvoří již od dětství, první výstavu ale uskutečnil až v roce 2002. Od té doby však s velkým úspěchem vystavoval v galeriích po celé republice. A dnes máme to štěstí, že konečně zavítal i do našeho města,“ pronesl v rámci úvodního proslovu Jiří Žák z Galerie N7. „Jeho obrazy jsou plné jasných barev a jednoduchých tvarů, které umožňují každému pozorovateli rozvíjet představivost a interpretovat si je po svém. Hodně napoví i název každého obrazu,“ vysvětlil. Na výstavě lze vidět například Úplněk, Labyrint, Mikrokosmos nebo Topoly.

Dominantou celé výstavy jsou pak dva velkoformátové obrazy nazvané jako samotná výstava, tedy Hledání ráje. Jiří Žák všechny upozornil, že je v nich ráj skutečně zakletý, ale každý si ho najde jiným způsobem. Samotný sympatický autor si zřejmě na dlouhé proslovy nepotrpí, takže se všem přítomným představil prostřednictvím jedné ze svých oblíbených knih. Přečetl vtipnou povídku Ivana Vyskočila, což bylo příjemné zpestření pro všechny návštěvníky vernisáže. „Obrazy se mi moc líbí, jsou takové moderní, barevné, každý v nich může vidět něco jiného,“ sdělila své dojmy návštěvnice Jana.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Anton 2017-11-20 01:37
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Boorfe's tips best adsense alternative

Feel free to visit my webpage ... FirstHung: https://09Mandy.blogspot.com
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla