Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostory Galerie N7 ve středu 4. května praskly ve švech. Slavnostní zahájení výstavy olejových maleb olomouckého autora Toma Hrubého s názvem „Hledání ráje“ přilákalo desítky Prostějovanů i „přespolních“. Abstraktní minimalistické obrazy do příjemného prostředí kavárny a galerie skvěle „zapadly“ a měly u většiny účastníků velký úspěch.

„Tom Hrubý sice výtvarně tvoří již od dětství, první výstavu ale uskutečnil až v roce 2002. Od té doby však s velkým úspěchem vystavoval v galeriích po celé republice. A dnes máme to štěstí, že konečně zavítal i do našeho města,“ pronesl v rámci úvodního proslovu Jiří Žák z Galerie N7. „Jeho obrazy jsou plné jasných barev a jednoduchých tvarů, které umožňují každému pozorovateli rozvíjet představivost a interpretovat si je po svém. Hodně napoví i název každého obrazu,“ vysvětlil. Na výstavě lze vidět například Úplněk, Labyrint, Mikrokosmos nebo Topoly.

Dominantou celé výstavy jsou pak dva velkoformátové obrazy nazvané jako samotná výstava, tedy Hledání ráje. Jiří Žák všechny upozornil, že je v nich ráj skutečně zakletý, ale každý si ho najde jiným způsobem. Samotný sympatický autor si zřejmě na dlouhé proslovy nepotrpí, takže se všem přítomným představil prostřednictvím jedné ze svých oblíbených knih. Přečetl vtipnou povídku Ivana Vyskočila, což bylo příjemné zpestření pro všechny návštěvníky vernisáže. „Obrazy se mi moc líbí, jsou takové moderní, barevné, každý v nich může vidět něco jiného,“ sdělila své dojmy návštěvnice Jana.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments