Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Prostory Galerie N7 ve středu 4. května praskly ve švech. Slavnostní zahájení výstavy olejových maleb olomouckého autora Toma Hrubého s názvem „Hledání ráje“ přilákalo desítky Prostějovanů i „přespolních“. Abstraktní minimalistické obrazy do příjemného prostředí kavárny a galerie skvěle „zapadly“ a měly u většiny účastníků velký úspěch.

„Tom Hrubý sice výtvarně tvoří již od dětství, první výstavu ale uskutečnil až v roce 2002. Od té doby však s velkým úspěchem vystavoval v galeriích po celé republice. A dnes máme to štěstí, že konečně zavítal i do našeho města,“ pronesl v rámci úvodního proslovu Jiří Žák z Galerie N7. „Jeho obrazy jsou plné jasných barev a jednoduchých tvarů, které umožňují každému pozorovateli rozvíjet představivost a interpretovat si je po svém. Hodně napoví i název každého obrazu,“ vysvětlil. Na výstavě lze vidět například Úplněk, Labyrint, Mikrokosmos nebo Topoly.

Dominantou celé výstavy jsou pak dva velkoformátové obrazy nazvané jako samotná výstava, tedy Hledání ráje. Jiří Žák všechny upozornil, že je v nich ráj skutečně zakletý, ale každý si ho najde jiným způsobem. Samotný sympatický autor si zřejmě na dlouhé proslovy nepotrpí, takže se všem přítomným představil prostřednictvím jedné ze svých oblíbených knih. Přečetl vtipnou povídku Ivana Vyskočila, což bylo příjemné zpestření pro všechny návštěvníky vernisáže. „Obrazy se mi moc líbí, jsou takové moderní, barevné, každý v nich může vidět něco jiného,“ sdělila své dojmy návštěvnice Jana.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

0 #1 Anton 2017-11-20 01:37
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic,
you can earn extra bucks every month because you've got high quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Boorfe's tips best adsense alternative

Feel free to visit my webpage ... FirstHung: https://09Mandy.blogspot.com
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném