V rámci moravskoslezské divize E zamířili fotbalisté Kostelce poprvé na půdu soupeře, kde chtěli v ideálním případě navázat na bodový zisk z domácího prostředí. Proti svému soupeři ve Vsetíně chtěli využít i fakt, že domácí hráli ve středu náročný pohárový duel. Během utkání se ale svěřenci kouče Keluce do žádné výraznější šance nedostali a padli po jediné brance, která přišla z penalty.

„Byl to silový zápas, ve kterém se lépe dařilo domácím hráčům. Bylo znát, že na to chtějí od první minuty vletět a ideálně rozhodnout utkání co nejdříve, protože měli středeční duel v nohách. My jsme to čekali a hráli jsme z bloku, kde jsme čekali na své případné šance. Je pravdou, že jsme je do žádných výrazných šancí nepouštěli, ale zároveň jsme měli problém s přechodem a vše jsme alibisticky odkopávali. Opticky tak měl soupeř hodně navrch,“ glosoval kouč Lubomír Keluc úvodní poločas, který přirovnal k házené, kdy domácí dobývali marně vápno Kostelce.

Přesto se obranná tvrz Kostelce rozbila ještě v první půli. „Byl tam vysoký míč, kde chtěli dva hráči hlavičkovat. Útočník to stihl dříve než náš obránce a sudí nařídil penaltu. Proti ní nemůžu nic říct a domácí se z toho dostali do vedení zaslouženě. My jsme za poločas měli jen hlavičku z rohu a jednu pološanci, což je málo,“ pokračoval kouč.

Do druhé půle se obraz hry změnil a taktiku Kostelce začal s vedením praktikovat Vsetín. Vyšší držení míče ale nevedlo k ničemu, co by mohlo znamenat srovnání vývoje. Oba celky si jen vyměnili po střele a hra se přelévala od vápna k vápnu.

Lodivod se ještě vrátil k posledním minutám, se kterými nebyl spokojen. „Za mě se dnes hrálo jen osmdesát minut. Posledních třináct minut to domácí pojmuli jako jiný sport, který bych nazval plazení se za výsledkem. Troufnu si říct, že se celkově hrálo tak dvě minuty, jinak se pořád leželo, zdržovalo a sudí to toleroval. Mrzelo mě i chování domácí střídačky, která zahodila míče, následně tam i jeden vhodila, jen aby se to kouskovalo. Byla z toho i výměna názorů, která byla zbytečná. Výsledky jsou důležité, ale zase skrz ně nemůžeme kazit fotbal, to se jinak neposuneme,“ doplnil na závěr Keluc.

FC Vsetín

FC Kostelec na Hané

1:0 (1:0)

Branky: 39. z penalty Zbranek. Rozhodčí: Šimoník – Poláček, Tomanec. Žluté karty: 82. David Holub, 84. Lužný, 90. Pavlíček. Diváků: 195.

Sestava Kostelce: Vítek – Fajstl (81. David Holub), Zbožínek, Konečný, Brhel (46. Lužný) – Klimeš, Ondroušek, Kořenovský (46. Skalník), Škrabal (89. Grulich), Los (46. Denis Holub) – Preisler. Trenér: Lubomír Keluc.

DIVIZE – sk. E

2. kolo: Baťov – Přerov 3:1 (2:1). Branky: 6. a 14. Bršlica, 90.+3 Bina – 21. Kocian. ŽK: 69.Paťka, 70. Bršlica, 89. Bína, 90.+2 Kraváček – 11. Kocian V., 51. Kocian A., 67. Braun, 83. Otáhal * Nový Jičín – Strání 0:6 (0:5). Branky: 12. Kičin, 14. Michalec, 29.Spáčil, 32., 45. a 88. Miklovič. ŽK: 41. Magdon – 65. Spáčil * Bzenec – Holešov 1:0 (0:0). Branky: 90.+3 Mlýnek. ŽK: 28. Mlýnek * Rýmařov – Všechovice 1:1 (1:0). Branky: 1.Křepelka – 47. Kürfurst. ŽK: 62. Furik M., 70. Furik J., 73. Čikl – 11. Lasovský, 26. Skácel, 87. Hoffmann * Vsetín – Kostelec 1:0 (1:0). Branky: 39. Zbranek. ŽK: 82. Holub, 84. Lužný, 90.+3 Pavlíček * Skaštice – Nové Sady 2:2 (1:0). Branky: 41. Glozyga, 53. Motal – 56. Nguyen, 81. Glozyga. ŽK: 43. Pospíšil, 83. Vrba, 88. Motal – 36. Přikryl, 73. Žďárský, 90.+2 Ambrož * Kozlovice – Šternberk 3:1 (0:0). Branky: 56. a 68. Nekuda, 90.+1 Řehák – 59. Sedláček. ŽK: 80.Řehák, 87. Olšanský, 87. Vyhlídal – 36.a 44. Vašička, 67. Kopřiva, 87. Smrček. ČK: 44. Vašička. * HFK Olomouc – Slavičín 2:0 (1:0). Branky: 6. Pavelka, 69. Lang. ŽK: 19. Pavelka, 37. Purzitidis, 41. Kachlík, 78. Svrčina, 79. Novotný – 54. Kořenek, 61. Staněk, 78. Vašulka, 90.+1 Školník.

1          Vsetín   2          2          0          0          4:1       6

2          Skaštice           2          1          1          0          4:2        4

3          Strání   1          1          0          0          6:0       3

4          Kostelec na Hané          2          1          0          1          4:2       3

5          KOZLOVICE     1          1          0          0          3:1        3

6          Holešov            2          1          0          1          3:2        3

7          Bzenec             1          1          0          0          1:0        3

8          Baťov   2          1          0          1          5:5       3

9          ŠTERNBERK   2          1          0          1          5:5        3

10        HFK Olomouc   2          1          0          1          3:3        3

11        Slavičín             2          1          0          1          2:3        3

12        Všechovice       1          0          1          0          1:1        1

13        Nové Sady        2          0          1          1          3:4        1

14        Rýmařov           2          0          1          1          2:5        1

15        Přerov 2          0          0          2          1:5       0

16        Nový Jičín         2          0          0          2          1:9        0