Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Divadelní přehlídka APLAUS započala v pořadí již desátou kapitolu. Jak známo, jubilejní ročník přinese dvě představení i závěrečnou talkshow, kterou chce pořadatel přehlídky – marketingová společnost TK PLUS - své hosty nejen potěšit, ale hlavně pobavit.

První inscenací bylo uplynulou středu jedno z nejúspěšnějších děl Carla Goldoniho - Poprask na laguně. Notoricky známá komedie, v novém nastudování Milana Schejbala, v podání výrazných hereckých osobností a s vynikající hudbou Ondřeje Brouska. Temperament, rvačky, hádky, rozchody a usmiřování, pravidelně střídající se silné bouřky s červánkově zapadajícím sluncem, taková byla slavná klasická komedie, odehrávající se ve slunné Itálii.
„Žil jsem v mládí nějaký čas v Chioggii (známé také jako malé Benátky - pozn. red.) jako koadjutor kancléře. Měl jsem tam pořád dost a dost co dělat s tím početným neklidným obyvatelstvem složeným z rybářů, námořníků a ženských, ti všichni nemají jiné shromaždiště než ulici. Seznámil jsem se s jejich mravy, jejich zvláštním dialektem či hantýrkou, poznal jsem jejich veselou letoru i jejich prohnanost. Dovedl jsem je tedy vylíčit, jak náleží,“ okomentoval své dílo sám autor.
Commedia al dente, piccante, furiosa!
Mimořádně třaskavá směs je od úvodu až do samotného konce servírována divákovi přímo pod nos. Svár totiž vypukl hned v prvním výstupu mezi ženami (manželkami, příbuznými či milenkami chudých rybářů čekajícími na své muže vracející se z dlouhé plavby na moři), které se do krve pohádají kvůli neuvěřitelně banální události s pečenou dýní. Jejich hádka okořeněná ženskou hašteřivostí, žárlivostí a ukřivděností brzy zasáhla i navrátivší se muže. Poprask stíhá poprask, zdá se, že tato „pouliční válka“ mužů i žen bude trvat, dokud nedojde k naprostému vyčerpání a psychickému zhroucení jedné ze stran. Uklidnění nepřinesla ani snaha mladého soudního koadjutora Isidora, který se pokusil spory utišit, ale svým nepříliš šikovným jednáním naopak vše ještě více zapletl. „Akramenský enský,“ řekl na adresu sakramentských žen huhňající Bob Klepl. Řešení situace se sice nakonec našla, ale je jen otázkou času, než vznikne další bizarní hádka.
Inscenaci táhl svým vtipem, humorem a vyzrálým herectvím již zmiňovaný Bob Klepl, pozadu ale nebyl nikdo, kdo se na jevišti prostějovského divadla ve středu představil. Charismatický Petr Pěknic, který představení oživoval i mimo scénář, sympatická Jana Krausová či jedna z největších hvězd českého filmu současnosti Eva Holubová, byli zárukou opravdu kvalitní zábavy a mimořádných hereckých výkonů. „Takhle jsem se dlouho nepobavil a nezasmál,“ okomentoval první inscenaci jubilejního ročníku jeden z návštěvníků.
Druhým titulem budou již tuto středu 11. října Hamleti pražského divadla Na zábradlí. Jedná se o původní inscenaci tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Divadlo jako téma samo o sobě. Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? To a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa. Na prknech, co znamenají svět, Městského divadla v Prostějově se představí J. Plodková, P. Čtvrtníček, J. Vyorálek, H. Hájek, J. Žáček, I. Lupták či V. Vašák.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments