Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Divadelní přehlídka APLAUS započala v pořadí již desátou kapitolu. Jak známo, jubilejní ročník přinese dvě představení i závěrečnou talkshow, kterou chce pořadatel přehlídky – marketingová společnost TK PLUS - své hosty nejen potěšit, ale hlavně pobavit.

První inscenací bylo uplynulou středu jedno z nejúspěšnějších děl Carla Goldoniho - Poprask na laguně. Notoricky známá komedie, v novém nastudování Milana Schejbala, v podání výrazných hereckých osobností a s vynikající hudbou Ondřeje Brouska. Temperament, rvačky, hádky, rozchody a usmiřování, pravidelně střídající se silné bouřky s červánkově zapadajícím sluncem, taková byla slavná klasická komedie, odehrávající se ve slunné Itálii.
„Žil jsem v mládí nějaký čas v Chioggii (známé také jako malé Benátky - pozn. red.) jako koadjutor kancléře. Měl jsem tam pořád dost a dost co dělat s tím početným neklidným obyvatelstvem složeným z rybářů, námořníků a ženských, ti všichni nemají jiné shromaždiště než ulici. Seznámil jsem se s jejich mravy, jejich zvláštním dialektem či hantýrkou, poznal jsem jejich veselou letoru i jejich prohnanost. Dovedl jsem je tedy vylíčit, jak náleží,“ okomentoval své dílo sám autor.
Commedia al dente, piccante, furiosa!
Mimořádně třaskavá směs je od úvodu až do samotného konce servírována divákovi přímo pod nos. Svár totiž vypukl hned v prvním výstupu mezi ženami (manželkami, příbuznými či milenkami chudých rybářů čekajícími na své muže vracející se z dlouhé plavby na moři), které se do krve pohádají kvůli neuvěřitelně banální události s pečenou dýní. Jejich hádka okořeněná ženskou hašteřivostí, žárlivostí a ukřivděností brzy zasáhla i navrátivší se muže. Poprask stíhá poprask, zdá se, že tato „pouliční válka“ mužů i žen bude trvat, dokud nedojde k naprostému vyčerpání a psychickému zhroucení jedné ze stran. Uklidnění nepřinesla ani snaha mladého soudního koadjutora Isidora, který se pokusil spory utišit, ale svým nepříliš šikovným jednáním naopak vše ještě více zapletl. „Akramenský enský,“ řekl na adresu sakramentských žen huhňající Bob Klepl. Řešení situace se sice nakonec našla, ale je jen otázkou času, než vznikne další bizarní hádka.
Inscenaci táhl svým vtipem, humorem a vyzrálým herectvím již zmiňovaný Bob Klepl, pozadu ale nebyl nikdo, kdo se na jevišti prostějovského divadla ve středu představil. Charismatický Petr Pěknic, který představení oživoval i mimo scénář, sympatická Jana Krausová či jedna z největších hvězd českého filmu současnosti Eva Holubová, byli zárukou opravdu kvalitní zábavy a mimořádných hereckých výkonů. „Takhle jsem se dlouho nepobavil a nezasmál,“ okomentoval první inscenaci jubilejního ročníku jeden z návštěvníků.
Druhým titulem budou již tuto středu 11. října Hamleti pražského divadla Na zábradlí. Jedná se o původní inscenaci tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Divadlo jako téma samo o sobě. Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? To a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa. Na prknech, co znamenají svět, Městského divadla v Prostějově se představí J. Plodková, P. Čtvrtníček, J. Vyorálek, H. Hájek, J. Žáček, I. Lupták či V. Vašák.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL