Dobrý podvečer, dnes je středa 21.2.2018
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE + VIDEO  Před více než jednadvaceti lety vznikla v Nitře původně metalová formace Desmod. Název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného (Desmodus rotundus), čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Ačkoliv sestava této velice populární slovenské kapely se za roky trvání zcela pozměnila, její duch žije dál. Stylem můžeme Desmod zařadit spíše mezi melodický rock. Ten zazněl uplynulou sobotu v prostějovském Společenském domě. A Večerník u toho nemohl chybět!

Naposledy se skupina Desmod představila divákům jako předskokan slavnější Tublatanky před třemi lety. V sobotu 7. října bylo již hlavním vrcholem právě její vystoupení. Než se ale v sále Společenského domu rozezněly tóny populární slovenské kapely, objevila se na pódiu dvě hudební seskupení – Ewelin a Levitate. Druhá jmenovaná kapela už všechny přítomné navnadila na tu správnou vlnu.
Na jedné ze svých sedmi zastávek podzimního turné po České republice představili protagonisté Desmodu převážně hity ze svého posledního alba. V pořadí již devátá deska obsahuje pilotní singly Anjel či Chýbanie, které pronikly ihned do první pětky v hranosti ve slovenských rádiích. Že jsou to povedené kusy, se samotní protagonisté přesvědčili i v Prostějově. Zaplněný sál sborově zpíval nejen tyto dvě úspěšné písně, ale mnoho dalších. Napomohl tomu i fakt, že Desmod hraje výhradně slovenské skladby.
A nezůstalo samozřejmě jen u zpěvu. Chytlavé melodie a pronikavý hlas Mária Kollára alias Kulyho za velmi příjemného doprovodného vokálu Marty Ďumbalové nenechaly nikoho chladným. Vždyť si i sám Kuly mnohokrát vyžadoval spolupráci s celým natěšeným davem.
V průběhu večera došlo i na křest nového CD. „V Brně jej křtila žena, v Pardubicích muž, takže teď je na řadě zase žena, ať se to hezky střídá,“ utnul výkřiky mužského pohlaví o snahu dostat se na pódium Kuly. Nakonec kytarista Richard Synčák vybral dívenku, která namísto šampaňského dostala čistou vodu a album řádně ovlažila se slovy: „Ať se dobře přehrává.“ To si s sebou také nakonec odnesla, jako dárek za výkon křestu.
Rychlejší melodické hity střídaly ty pomalejší, ve kterých se dle svých slov zpěvák hodně vyžívá. Také se mu za jeho pěvecký výkon dostalo velkých ovací od všech přítomných fanoušků. Ti ani po závěrečné písni neměli slovenských interpretů ještě dost. Jako bonus za jejich usilovné fandění přidali hudebníci další čtyři písně, včetně již zmiňovaného Chýbania.
Téměř tři roky práce jsou na deváté řadovce dobře slyšet a je tak zcela jasné, že o této slovenské hudební stálici uslyšíme i v českých rádiích stále více a více. Album s názvem Molekuly zvuku představili poměrně překvapivě na YouTube. Ti z vás, kteří jste si koncert nechali ujít, si jej právě tam můžete poslechnout...


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě