Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE + VIDEO  Před více než jednadvaceti lety vznikla v Nitře původně metalová formace Desmod. Název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného (Desmodus rotundus), čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Ačkoliv sestava této velice populární slovenské kapely se za roky trvání zcela pozměnila, její duch žije dál. Stylem můžeme Desmod zařadit spíše mezi melodický rock. Ten zazněl uplynulou sobotu v prostějovském Společenském domě. A Večerník u toho nemohl chybět!

Naposledy se skupina Desmod představila divákům jako předskokan slavnější Tublatanky před třemi lety. V sobotu 7. října bylo již hlavním vrcholem právě její vystoupení. Než se ale v sále Společenského domu rozezněly tóny populární slovenské kapely, objevila se na pódiu dvě hudební seskupení – Ewelin a Levitate. Druhá jmenovaná kapela už všechny přítomné navnadila na tu správnou vlnu.
Na jedné ze svých sedmi zastávek podzimního turné po České republice představili protagonisté Desmodu převážně hity ze svého posledního alba. V pořadí již devátá deska obsahuje pilotní singly Anjel či Chýbanie, které pronikly ihned do první pětky v hranosti ve slovenských rádiích. Že jsou to povedené kusy, se samotní protagonisté přesvědčili i v Prostějově. Zaplněný sál sborově zpíval nejen tyto dvě úspěšné písně, ale mnoho dalších. Napomohl tomu i fakt, že Desmod hraje výhradně slovenské skladby.
A nezůstalo samozřejmě jen u zpěvu. Chytlavé melodie a pronikavý hlas Mária Kollára alias Kulyho za velmi příjemného doprovodného vokálu Marty Ďumbalové nenechaly nikoho chladným. Vždyť si i sám Kuly mnohokrát vyžadoval spolupráci s celým natěšeným davem.
V průběhu večera došlo i na křest nového CD. „V Brně jej křtila žena, v Pardubicích muž, takže teď je na řadě zase žena, ať se to hezky střídá,“ utnul výkřiky mužského pohlaví o snahu dostat se na pódium Kuly. Nakonec kytarista Richard Synčák vybral dívenku, která namísto šampaňského dostala čistou vodu a album řádně ovlažila se slovy: „Ať se dobře přehrává.“ To si s sebou také nakonec odnesla, jako dárek za výkon křestu.
Rychlejší melodické hity střídaly ty pomalejší, ve kterých se dle svých slov zpěvák hodně vyžívá. Také se mu za jeho pěvecký výkon dostalo velkých ovací od všech přítomných fanoušků. Ti ani po závěrečné písni neměli slovenských interpretů ještě dost. Jako bonus za jejich usilovné fandění přidali hudebníci další čtyři písně, včetně již zmiňovaného Chýbania.
Téměř tři roky práce jsou na deváté řadovce dobře slyšet a je tak zcela jasné, že o této slovenské hudební stálici uslyšíme i v českých rádiích stále více a více. Album s názvem Molekuly zvuku představili poměrně překvapivě na YouTube. Ti z vás, kteří jste si koncert nechali ujít, si jej právě tam můžete poslechnout...


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne