Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE + VIDEO  Před více než jednadvaceti lety vznikla v Nitře původně metalová formace Desmod. Název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného (Desmodus rotundus), čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Ačkoliv sestava této velice populární slovenské kapely se za roky trvání zcela pozměnila, její duch žije dál. Stylem můžeme Desmod zařadit spíše mezi melodický rock. Ten zazněl uplynulou sobotu v prostějovském Společenském domě. A Večerník u toho nemohl chybět!

Naposledy se skupina Desmod představila divákům jako předskokan slavnější Tublatanky před třemi lety. V sobotu 7. října bylo již hlavním vrcholem právě její vystoupení. Než se ale v sále Společenského domu rozezněly tóny populární slovenské kapely, objevila se na pódiu dvě hudební seskupení – Ewelin a Levitate. Druhá jmenovaná kapela už všechny přítomné navnadila na tu správnou vlnu.
Na jedné ze svých sedmi zastávek podzimního turné po České republice představili protagonisté Desmodu převážně hity ze svého posledního alba. V pořadí již devátá deska obsahuje pilotní singly Anjel či Chýbanie, které pronikly ihned do první pětky v hranosti ve slovenských rádiích. Že jsou to povedené kusy, se samotní protagonisté přesvědčili i v Prostějově. Zaplněný sál sborově zpíval nejen tyto dvě úspěšné písně, ale mnoho dalších. Napomohl tomu i fakt, že Desmod hraje výhradně slovenské skladby.
A nezůstalo samozřejmě jen u zpěvu. Chytlavé melodie a pronikavý hlas Mária Kollára alias Kulyho za velmi příjemného doprovodného vokálu Marty Ďumbalové nenechaly nikoho chladným. Vždyť si i sám Kuly mnohokrát vyžadoval spolupráci s celým natěšeným davem.
V průběhu večera došlo i na křest nového CD. „V Brně jej křtila žena, v Pardubicích muž, takže teď je na řadě zase žena, ať se to hezky střídá,“ utnul výkřiky mužského pohlaví o snahu dostat se na pódium Kuly. Nakonec kytarista Richard Synčák vybral dívenku, která namísto šampaňského dostala čistou vodu a album řádně ovlažila se slovy: „Ať se dobře přehrává.“ To si s sebou také nakonec odnesla, jako dárek za výkon křestu.
Rychlejší melodické hity střídaly ty pomalejší, ve kterých se dle svých slov zpěvák hodně vyžívá. Také se mu za jeho pěvecký výkon dostalo velkých ovací od všech přítomných fanoušků. Ti ani po závěrečné písni neměli slovenských interpretů ještě dost. Jako bonus za jejich usilovné fandění přidali hudebníci další čtyři písně, včetně již zmiňovaného Chýbania.
Téměř tři roky práce jsou na deváté řadovce dobře slyšet a je tak zcela jasné, že o této slovenské hudební stálici uslyšíme i v českých rádiích stále více a více. Album s názvem Molekuly zvuku představili poměrně překvapivě na YouTube. Ti z vás, kteří jste si koncert nechali ujít, si jej právě tam můžete poslechnout...


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL