Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE + VIDEO  Před více než jednadvaceti lety vznikla v Nitře původně metalová formace Desmod. Název skupiny je inspirován latinským názvem upíra obecného (Desmodus rotundus), čímž konvenuje s jedním z oblíbených motivů metalové hudby. Ačkoliv sestava této velice populární slovenské kapely se za roky trvání zcela pozměnila, její duch žije dál. Stylem můžeme Desmod zařadit spíše mezi melodický rock. Ten zazněl uplynulou sobotu v prostějovském Společenském domě. A Večerník u toho nemohl chybět!

Naposledy se skupina Desmod představila divákům jako předskokan slavnější Tublatanky před třemi lety. V sobotu 7. října bylo již hlavním vrcholem právě její vystoupení. Než se ale v sále Společenského domu rozezněly tóny populární slovenské kapely, objevila se na pódiu dvě hudební seskupení – Ewelin a Levitate. Druhá jmenovaná kapela už všechny přítomné navnadila na tu správnou vlnu.
Na jedné ze svých sedmi zastávek podzimního turné po České republice představili protagonisté Desmodu převážně hity ze svého posledního alba. V pořadí již devátá deska obsahuje pilotní singly Anjel či Chýbanie, které pronikly ihned do první pětky v hranosti ve slovenských rádiích. Že jsou to povedené kusy, se samotní protagonisté přesvědčili i v Prostějově. Zaplněný sál sborově zpíval nejen tyto dvě úspěšné písně, ale mnoho dalších. Napomohl tomu i fakt, že Desmod hraje výhradně slovenské skladby.
A nezůstalo samozřejmě jen u zpěvu. Chytlavé melodie a pronikavý hlas Mária Kollára alias Kulyho za velmi příjemného doprovodného vokálu Marty Ďumbalové nenechaly nikoho chladným. Vždyť si i sám Kuly mnohokrát vyžadoval spolupráci s celým natěšeným davem.
V průběhu večera došlo i na křest nového CD. „V Brně jej křtila žena, v Pardubicích muž, takže teď je na řadě zase žena, ať se to hezky střídá,“ utnul výkřiky mužského pohlaví o snahu dostat se na pódium Kuly. Nakonec kytarista Richard Synčák vybral dívenku, která namísto šampaňského dostala čistou vodu a album řádně ovlažila se slovy: „Ať se dobře přehrává.“ To si s sebou také nakonec odnesla, jako dárek za výkon křestu.
Rychlejší melodické hity střídaly ty pomalejší, ve kterých se dle svých slov zpěvák hodně vyžívá. Také se mu za jeho pěvecký výkon dostalo velkých ovací od všech přítomných fanoušků. Ti ani po závěrečné písni neměli slovenských interpretů ještě dost. Jako bonus za jejich usilovné fandění přidali hudebníci další čtyři písně, včetně již zmiňovaného Chýbania.
Téměř tři roky práce jsou na deváté řadovce dobře slyšet a je tak zcela jasné, že o této slovenské hudební stálici uslyšíme i v českých rádiích stále více a více. Album s názvem Molekuly zvuku představili poměrně překvapivě na YouTube. Ti z vás, kteří jste si koncert nechali ujít, si jej právě tam můžete poslechnout...


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments