Dobré poledne, dnes je úterý 18.12.2018
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEOO sudovou přitažlivost se uplynulý pátek 10. listopadu postaraly v „Kasku“ v současnosti již legendární seskupení Tři sestry a Alkehol. Že tento typ fyzikálního zákona fungoval velice dobře, se Večerník mohl přesvědčit už o půl deváté večer, kdy byl sanitkou odvezen první řádně podnapilý fanoušek...

Tři sestry a Alkehol spolu poprvé vyrazily na společné turné s názvem Sudová přitažlivost, které odstartovalo předminulý týden v Jindřichově Hradci, a hned druhá zastávka byla tady právě v Prostějově. Že si zejména skupina Tři sestry vybudovala k Prostějovu určitý vztah, dokazují nejen oblíbené návštěvy pivovaru Ječmínek, ale také fakt, že zde vystupují už devět let v řadě.
Jako první ale na pódium vtrhla kapela Alkehol a společně s fanoušky velice hlasitě oslavila pětadvacáté výročí. Nechybělo poděkování a potlesk fanouškům, bez kterých by se kapela tak dlouho nedržela na české rockové scéně.
Přestávku využili mnozí návštěvníci k občerstvení, ti více občerstveni i ke krátkému spánku, popřípadě pádu ze schodů. Věrnější fanoušci se však začali postupně shlukovat pod pódiem, aby si udrželi výhodnou pozici v první linii. „Tři sestry poslouchám od svých dvanácti let, tak jsem vzal své dva synovce a vyrazil na koncert. V Prostějově jsem nikdy předtím nebyl, ale líbí se mi váš vzdušný ´komunistický´ sál,“ prozradil dvaačtyřicetiletý Zbyněk, který přijel až z Holešova.
Hned, když se skupina Tři sestry ukázala na pódiu, bylo jasné, že se na všechny řítí doslova velká vlna. „Je opravdu neuvěřitelné, jak dokážou i po tolika letech stále vyzařovat takové množství pozitivní energie,“ komentoval výkon kapely velký fanoušek Martin.
Jak už je při takových událostech zvykem, tak se na pódiu objevil vedle kapely i malý bar s výčepem, který odměňoval nejvěrnější fanoušky v prvních řadách točeným pivem. Že sudová přitažlivost působí i na frontmana kapely Tři sestry, se mohli diváci přesvědčit při skladbě „Šetři se, chlapče“, kdy Fanánek předvedl erotický „tanec“ se sudem a poté i základní cviky s krýglem piva.
Nedílnou součástí vystoupení byla také trochu nostalgická vzpomínka na kamaráda Františka Sahulu, zazněly proto některé jeho skladby. „Tři sestry ani Alkehol jsem nikdy neposlouchala a na koncert mě vytáhla sestra s manželem, abych se tu s někým seznámila, ale jsem příjemně překvapena, jaká je to úžasná rock-punková muzika,“ prozradila jedna z návštěvnic Petra.
Avšak velkým zklamáním bylo pro některé návštěvníky ozvučení sálu. Ten totiž ve Společenském domě nedisponuje příliš kvalitní akustikou, tudíž je velice tvrdý oříšek zvučit takový prostor i pro zkušeného zvukaře. „V ´Kasku´ jsem na koncertě už poněkolikáté a vždy jsem zklamán. Kapelu mám rád, ale díky zvuku v sále nerozumím ani jedinému slovu,“ komentoval jeden ze zklamaných návštěvníků Tomáš.
Exkluzivní rozhovor s Lou Fanánkem Hagenem si můžete přečíst na straně 15 dnešního vydání.


Pro ostatní, co vydrželi, to byla velkolepá jízda až do ranních hodin. Návštěvníci Společenského domu v Prostějově prožívali každý hit a bavili se až dosyta<>

{phocagallery view=category|categoryid=2818|limitstart=0|limitcount=0|imageordering=1

Total Comments

  • Repoint
  • Prohlídky
  • Muzeum
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí Vánoční trhy v Prostějově?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments