Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEOO sudovou přitažlivost se uplynulý pátek 10. listopadu postaraly v „Kasku“ v současnosti již legendární seskupení Tři sestry a Alkehol. Že tento typ fyzikálního zákona fungoval velice dobře, se Večerník mohl přesvědčit už o půl deváté večer, kdy byl sanitkou odvezen první řádně podnapilý fanoušek...

Tři sestry a Alkehol spolu poprvé vyrazily na společné turné s názvem Sudová přitažlivost, které odstartovalo předminulý týden v Jindřichově Hradci, a hned druhá zastávka byla tady právě v Prostějově. Že si zejména skupina Tři sestry vybudovala k Prostějovu určitý vztah, dokazují nejen oblíbené návštěvy pivovaru Ječmínek, ale také fakt, že zde vystupují už devět let v řadě.
Jako první ale na pódium vtrhla kapela Alkehol a společně s fanoušky velice hlasitě oslavila pětadvacáté výročí. Nechybělo poděkování a potlesk fanouškům, bez kterých by se kapela tak dlouho nedržela na české rockové scéně.
Přestávku využili mnozí návštěvníci k občerstvení, ti více občerstveni i ke krátkému spánku, popřípadě pádu ze schodů. Věrnější fanoušci se však začali postupně shlukovat pod pódiem, aby si udrželi výhodnou pozici v první linii. „Tři sestry poslouchám od svých dvanácti let, tak jsem vzal své dva synovce a vyrazil na koncert. V Prostějově jsem nikdy předtím nebyl, ale líbí se mi váš vzdušný ´komunistický´ sál,“ prozradil dvaačtyřicetiletý Zbyněk, který přijel až z Holešova.
Hned, když se skupina Tři sestry ukázala na pódiu, bylo jasné, že se na všechny řítí doslova velká vlna. „Je opravdu neuvěřitelné, jak dokážou i po tolika letech stále vyzařovat takové množství pozitivní energie,“ komentoval výkon kapely velký fanoušek Martin.
Jak už je při takových událostech zvykem, tak se na pódiu objevil vedle kapely i malý bar s výčepem, který odměňoval nejvěrnější fanoušky v prvních řadách točeným pivem. Že sudová přitažlivost působí i na frontmana kapely Tři sestry, se mohli diváci přesvědčit při skladbě „Šetři se, chlapče“, kdy Fanánek předvedl erotický „tanec“ se sudem a poté i základní cviky s krýglem piva.
Nedílnou součástí vystoupení byla také trochu nostalgická vzpomínka na kamaráda Františka Sahulu, zazněly proto některé jeho skladby. „Tři sestry ani Alkehol jsem nikdy neposlouchala a na koncert mě vytáhla sestra s manželem, abych se tu s někým seznámila, ale jsem příjemně překvapena, jaká je to úžasná rock-punková muzika,“ prozradila jedna z návštěvnic Petra.
Avšak velkým zklamáním bylo pro některé návštěvníky ozvučení sálu. Ten totiž ve Společenském domě nedisponuje příliš kvalitní akustikou, tudíž je velice tvrdý oříšek zvučit takový prostor i pro zkušeného zvukaře. „V ´Kasku´ jsem na koncertě už poněkolikáté a vždy jsem zklamán. Kapelu mám rád, ale díky zvuku v sále nerozumím ani jedinému slovu,“ komentoval jeden ze zklamaných návštěvníků Tomáš.
Exkluzivní rozhovor s Lou Fanánkem Hagenem si můžete přečíst na straně 15 dnešního vydání.


Pro ostatní, co vydrželi, to byla velkolepá jízda až do ranních hodin. Návštěvníci Společenského domu v Prostějově prožívali každý hit a bavili se až dosyta<>

{phocagallery view=category|categoryid=2818|limitstart=0|limitcount=0|imageordering=1

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne