Dobrý podvečer, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEOO sudovou přitažlivost se uplynulý pátek 10. listopadu postaraly v „Kasku“ v současnosti již legendární seskupení Tři sestry a Alkehol. Že tento typ fyzikálního zákona fungoval velice dobře, se Večerník mohl přesvědčit už o půl deváté večer, kdy byl sanitkou odvezen první řádně podnapilý fanoušek...

Tři sestry a Alkehol spolu poprvé vyrazily na společné turné s názvem Sudová přitažlivost, které odstartovalo předminulý týden v Jindřichově Hradci, a hned druhá zastávka byla tady právě v Prostějově. Že si zejména skupina Tři sestry vybudovala k Prostějovu určitý vztah, dokazují nejen oblíbené návštěvy pivovaru Ječmínek, ale také fakt, že zde vystupují už devět let v řadě.
Jako první ale na pódium vtrhla kapela Alkehol a společně s fanoušky velice hlasitě oslavila pětadvacáté výročí. Nechybělo poděkování a potlesk fanouškům, bez kterých by se kapela tak dlouho nedržela na české rockové scéně.
Přestávku využili mnozí návštěvníci k občerstvení, ti více občerstveni i ke krátkému spánku, popřípadě pádu ze schodů. Věrnější fanoušci se však začali postupně shlukovat pod pódiem, aby si udrželi výhodnou pozici v první linii. „Tři sestry poslouchám od svých dvanácti let, tak jsem vzal své dva synovce a vyrazil na koncert. V Prostějově jsem nikdy předtím nebyl, ale líbí se mi váš vzdušný ´komunistický´ sál,“ prozradil dvaačtyřicetiletý Zbyněk, který přijel až z Holešova.
Hned, když se skupina Tři sestry ukázala na pódiu, bylo jasné, že se na všechny řítí doslova velká vlna. „Je opravdu neuvěřitelné, jak dokážou i po tolika letech stále vyzařovat takové množství pozitivní energie,“ komentoval výkon kapely velký fanoušek Martin.
Jak už je při takových událostech zvykem, tak se na pódiu objevil vedle kapely i malý bar s výčepem, který odměňoval nejvěrnější fanoušky v prvních řadách točeným pivem. Že sudová přitažlivost působí i na frontmana kapely Tři sestry, se mohli diváci přesvědčit při skladbě „Šetři se, chlapče“, kdy Fanánek předvedl erotický „tanec“ se sudem a poté i základní cviky s krýglem piva.
Nedílnou součástí vystoupení byla také trochu nostalgická vzpomínka na kamaráda Františka Sahulu, zazněly proto některé jeho skladby. „Tři sestry ani Alkehol jsem nikdy neposlouchala a na koncert mě vytáhla sestra s manželem, abych se tu s někým seznámila, ale jsem příjemně překvapena, jaká je to úžasná rock-punková muzika,“ prozradila jedna z návštěvnic Petra.
Avšak velkým zklamáním bylo pro některé návštěvníky ozvučení sálu. Ten totiž ve Společenském domě nedisponuje příliš kvalitní akustikou, tudíž je velice tvrdý oříšek zvučit takový prostor i pro zkušeného zvukaře. „V ´Kasku´ jsem na koncertě už poněkolikáté a vždy jsem zklamán. Kapelu mám rád, ale díky zvuku v sále nerozumím ani jedinému slovu,“ komentoval jeden ze zklamaných návštěvníků Tomáš.
Exkluzivní rozhovor s Lou Fanánkem Hagenem si můžete přečíst na straně 15 dnešního vydání.


Pro ostatní, co vydrželi, to byla velkolepá jízda až do ranních hodin. Návštěvníci Společenského domu v Prostějově prožívali každý hit a bavili se až dosyta<>

{phocagallery view=category|categoryid=2818|limitstart=0|limitcount=0|imageordering=1

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově