Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek se v Galerii Špalíček konala vernisáž k výstavě České Vánoce, kterou spolupořádá prostějovské muzeum. Tuto expozici, která nás má naladit na blížící se nejkrásnější svátky roku, je možno navštívit až do 14. ledna 2018, a to od úterý do neděle. Na úvod čtvrtečního otevírání zaznělo několik známých koled zahraných na flétnu. „Ráda bych poděkovala svým spolupracovníkům z muzea, kteří se na přípravě výstavy také podíleli. Dále bych chtěla poděkovat Muzeu a Galerii města Prostějova, Střední škole řezbářství Tovačov, firmě Rautis a soukromým vlastníkům za zapůjčené exponáty,“ pronesla úvodem Jitka Vybíralová Gajdošíková, kurátorka výstavy.

Ta je připravena z muzejních sbírkových předmětů i soukromých zápůjček. K vidění jsou ojedinělé soubory dřevěných perníkářských forem z 18. a 19. století. Návštěvník se zde na jednotlivých panelech dočte o perníkářství v českých zemích, perníkářské dílně, řezbářství, historii a výrobě perníků i významu motivů. V další části expozice můžete najít exkurze do výroby perličkových ozdob doplněný vůní Vánoc. Slavnostní atmosféru navodí interiér venkovské i měšťanské domácnosti, a můžete si také připomenout dobu nedávno minulou. „Vystavené exponáty ozdob lze zakoupit v komisním prodeji,“ prozradila Vybíralová Gajdošíková.

Přijďte se tedy zastavit v předvánočním čase, podívat se jak slavili Vánoce naši předkové a zavzpomínat na to, jaké to bylo o Vánocích třeba právě u vás...

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments