Dobré ráno, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek se v Galerii Špalíček konala vernisáž k výstavě České Vánoce, kterou spolupořádá prostějovské muzeum. Tuto expozici, která nás má naladit na blížící se nejkrásnější svátky roku, je možno navštívit až do 14. ledna 2018, a to od úterý do neděle. Na úvod čtvrtečního otevírání zaznělo několik známých koled zahraných na flétnu. „Ráda bych poděkovala svým spolupracovníkům z muzea, kteří se na přípravě výstavy také podíleli. Dále bych chtěla poděkovat Muzeu a Galerii města Prostějova, Střední škole řezbářství Tovačov, firmě Rautis a soukromým vlastníkům za zapůjčené exponáty,“ pronesla úvodem Jitka Vybíralová Gajdošíková, kurátorka výstavy.

Ta je připravena z muzejních sbírkových předmětů i soukromých zápůjček. K vidění jsou ojedinělé soubory dřevěných perníkářských forem z 18. a 19. století. Návštěvník se zde na jednotlivých panelech dočte o perníkářství v českých zemích, perníkářské dílně, řezbářství, historii a výrobě perníků i významu motivů. V další části expozice můžete najít exkurze do výroby perličkových ozdob doplněný vůní Vánoc. Slavnostní atmosféru navodí interiér venkovské i měšťanské domácnosti, a můžete si také připomenout dobu nedávno minulou. „Vystavené exponáty ozdob lze zakoupit v komisním prodeji,“ prozradila Vybíralová Gajdošíková.

Přijďte se tedy zastavit v předvánočním čase, podívat se jak slavili Vánoce naši předkové a zavzpomínat na to, jaké to bylo o Vánocích třeba právě u vás...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #1 Alenka B. 2017-11-21 08:26
„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil rezignaci

:lol: PRAVDOU OVŠEM BYLO, ŽE TO UKŘIVDĚNÝ STAŘEC ZVOLAL VE VZTEKU, ŽEHO ANI JEHO SPOLUSTRANIČKY NEPOSLOUCHAJÍ A VE S[zakázané slovo]ÝCH A NEPĚKNÝCH MOMENTECH NECHTĚJÍ HLÁSOVAT DLE JEHO NAŘÍZENÍ. a JEŠTĚ SLIBUJE, ŽE NIKDY NEŘEKNE NIKDY. VŠAK ON JE STÁLE MLÁD, TÁHNE MU TEPRVE NA OSMDESÁTKU A TERMÍN STAŘECKÝCH [zakázané slovo]CÍ MU NENÍ ZNÁM. PROTO TAKÉ VELÍ MĚSTSKÉ POLICII!
Citovat
 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném