Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek se v Galerii Špalíček konala vernisáž k výstavě České Vánoce, kterou spolupořádá prostějovské muzeum. Tuto expozici, která nás má naladit na blížící se nejkrásnější svátky roku, je možno navštívit až do 14. ledna 2018, a to od úterý do neděle. Na úvod čtvrtečního otevírání zaznělo několik známých koled zahraných na flétnu. „Ráda bych poděkovala svým spolupracovníkům z muzea, kteří se na přípravě výstavy také podíleli. Dále bych chtěla poděkovat Muzeu a Galerii města Prostějova, Střední škole řezbářství Tovačov, firmě Rautis a soukromým vlastníkům za zapůjčené exponáty,“ pronesla úvodem Jitka Vybíralová Gajdošíková, kurátorka výstavy.

Ta je připravena z muzejních sbírkových předmětů i soukromých zápůjček. K vidění jsou ojedinělé soubory dřevěných perníkářských forem z 18. a 19. století. Návštěvník se zde na jednotlivých panelech dočte o perníkářství v českých zemích, perníkářské dílně, řezbářství, historii a výrobě perníků i významu motivů. V další části expozice můžete najít exkurze do výroby perličkových ozdob doplněný vůní Vánoc. Slavnostní atmosféru navodí interiér venkovské i měšťanské domácnosti, a můžete si také připomenout dobu nedávno minulou. „Vystavené exponáty ozdob lze zakoupit v komisním prodeji,“ prozradila Vybíralová Gajdošíková.

Přijďte se tedy zastavit v předvánočním čase, podívat se jak slavili Vánoce naši předkové a zavzpomínat na to, jaké to bylo o Vánocích třeba právě u vás...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #1 Alenka B. 2017-11-21 08:26
„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil rezignaci

:lol: PRAVDOU OVŠEM BYLO, ŽE TO UKŘIVDĚNÝ STAŘEC ZVOLAL VE VZTEKU, ŽEHO ANI JEHO SPOLUSTRANIČKY NEPOSLOUCHAJÍ A VE S[zakázané slovo]ÝCH A NEPĚKNÝCH MOMENTECH NECHTĚJÍ HLÁSOVAT DLE JEHO NAŘÍZENÍ. a JEŠTĚ SLIBUJE, ŽE NIKDY NEŘEKNE NIKDY. VŠAK ON JE STÁLE MLÁD, TÁHNE MU TEPRVE NA OSMDESÁTKU A TERMÍN STAŘECKÝCH [zakázané slovo]CÍ MU NENÍ ZNÁM. PROTO TAKÉ VELÍ MĚSTSKÉ POLICII!
Citovat
 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla