Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Uplynulý čtvrtek se v Galerii Špalíček konala vernisáž k výstavě České Vánoce, kterou spolupořádá prostějovské muzeum. Tuto expozici, která nás má naladit na blížící se nejkrásnější svátky roku, je možno navštívit až do 14. ledna 2018, a to od úterý do neděle. Na úvod čtvrtečního otevírání zaznělo několik známých koled zahraných na flétnu. „Ráda bych poděkovala svým spolupracovníkům z muzea, kteří se na přípravě výstavy také podíleli. Dále bych chtěla poděkovat Muzeu a Galerii města Prostějova, Střední škole řezbářství Tovačov, firmě Rautis a soukromým vlastníkům za zapůjčené exponáty,“ pronesla úvodem Jitka Vybíralová Gajdošíková, kurátorka výstavy.

Ta je připravena z muzejních sbírkových předmětů i soukromých zápůjček. K vidění jsou ojedinělé soubory dřevěných perníkářských forem z 18. a 19. století. Návštěvník se zde na jednotlivých panelech dočte o perníkářství v českých zemích, perníkářské dílně, řezbářství, historii a výrobě perníků i významu motivů. V další části expozice můžete najít exkurze do výroby perličkových ozdob doplněný vůní Vánoc. Slavnostní atmosféru navodí interiér venkovské i měšťanské domácnosti, a můžete si také připomenout dobu nedávno minulou. „Vystavené exponáty ozdob lze zakoupit v komisním prodeji,“ prozradila Vybíralová Gajdošíková.

Přijďte se tedy zastavit v předvánočním čase, podívat se jak slavili Vánoce naši předkové a zavzpomínat na to, jaké to bylo o Vánocích třeba právě u vás...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #1 Alenka B. 2017-11-21 08:26
„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil rezignaci

:lol: PRAVDOU OVŠEM BYLO, ŽE TO UKŘIVDĚNÝ STAŘEC ZVOLAL VE VZTEKU, ŽEHO ANI JEHO SPOLUSTRANIČKY NEPOSLOUCHAJÍ A VE S[zakázané slovo]ÝCH A NEPĚKNÝCH MOMENTECH NECHTĚJÍ HLÁSOVAT DLE JEHO NAŘÍZENÍ. a JEŠTĚ SLIBUJE, ŽE NIKDY NEŘEKNE NIKDY. VŠAK ON JE STÁLE MLÁD, TÁHNE MU TEPRVE NA OSMDESÁTKU A TERMÍN STAŘECKÝCH [zakázané slovo]CÍ MU NENÍ ZNÁM. PROTO TAKÉ VELÍ MĚSTSKÉ POLICII!
Citovat
  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...