Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 josefkol_hodyOd pátku 1. března mohou lidé hlasovat v anketě o kulturní počin roku. Mezi deset finalistů se dostaly i velmi oblíbené a hojně navštěvované akce konané na Prostějovsku. Jedná se o červencový Josefkol - mezinárodní sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického v Čechách pod Kosířem a také zářijové Prostějovské hanácké slavnosti, které každoročně navštíví kolem patnácti tisíc návštěvníků.

„Olomoucký kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. V letošním roce kraj připravil novou kategorii těchto cen určenou přímo občanům. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2012 je tedy jediná kategorie, ve které o udělení ceny nerozhoduje Zastupitelstvo Olomouckého kraje, ale přímo široká veřejnost svým hlasováním,“ prozradil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Radovan Rašťák.

Mezi kandidáty na celkové prvenství se dostali i dva zástupci z prostějovského regionu. Jak organizátoři obou výše zmíněných akcí nominaci vnímají? „Beru to jako další možnost, jak vzdát hold šikovnosti a práci našich předků i současných řemeslníků. Josefkol je určitě jedinečná akce, která si stále uchovává svůj nekomerční charakter,“ reagoval pro Večerník majitel Muzea kočárů a hlavní organizátor Josefkolu Václav Obr. „Myslím, že úspěch Hanáckých slavností spočívá v tom, že se jedná o velkou společenskou událost, kterou lidé vnímají jako příležitost k setkání. Všichni v Prostějově i okolí s ní už navíc dopředu počítají, protože má u nás obrovskou tradici. Každý, kdo ve městě vyrůstal, se na prostějovské hody vždy těšil. Úroveň se daří udržovat díky zajímavému a bohatému programu. Kromě toho na hodech lze sehnat výrobky, které se už jinak málo vidí. Doufejme tedy, že spokojení návštěvníci budou pro naši akci i hlasovat,“ vzkázala náměstkyně prostějovského primátora Ivana Hemerková.

Lidé mohou hlasovat na webových stránkách www.kr-olomoucky.cz/anketa-ceny-kultury. Svůj hlas pak musí autorizovat prostřednictvím emailové pošty. Z každé emailové schránky je možné hlasovat pouze jednou. Podpořit vaše oblíbené akce můžete na internetu až do 25. března do 14.00 hodin. 

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments