Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 josefkol_hodyOd pátku 1. března mohou lidé hlasovat v anketě o kulturní počin roku. Mezi deset finalistů se dostaly i velmi oblíbené a hojně navštěvované akce konané na Prostějovsku. Jedná se o červencový Josefkol - mezinárodní sraz mistrů řemesla kolářského a kočárnického v Čechách pod Kosířem a také zářijové Prostějovské hanácké slavnosti, které každoročně navštíví kolem patnácti tisíc návštěvníků.

„Olomoucký kraj každoročně uděluje Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. V letošním roce kraj připravil novou kategorii těchto cen určenou přímo občanům. Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2012 je tedy jediná kategorie, ve které o udělení ceny nerozhoduje Zastupitelstvo Olomouckého kraje, ale přímo široká veřejnost svým hlasováním,“ prozradil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Radovan Rašťák.

Mezi kandidáty na celkové prvenství se dostali i dva zástupci z prostějovského regionu. Jak organizátoři obou výše zmíněných akcí nominaci vnímají? „Beru to jako další možnost, jak vzdát hold šikovnosti a práci našich předků i současných řemeslníků. Josefkol je určitě jedinečná akce, která si stále uchovává svůj nekomerční charakter,“ reagoval pro Večerník majitel Muzea kočárů a hlavní organizátor Josefkolu Václav Obr. „Myslím, že úspěch Hanáckých slavností spočívá v tom, že se jedná o velkou společenskou událost, kterou lidé vnímají jako příležitost k setkání. Všichni v Prostějově i okolí s ní už navíc dopředu počítají, protože má u nás obrovskou tradici. Každý, kdo ve městě vyrůstal, se na prostějovské hody vždy těšil. Úroveň se daří udržovat díky zajímavému a bohatému programu. Kromě toho na hodech lze sehnat výrobky, které se už jinak málo vidí. Doufejme tedy, že spokojení návštěvníci budou pro naši akci i hlasovat,“ vzkázala náměstkyně prostějovského primátora Ivana Hemerková.

Lidé mohou hlasovat na webových stránkách www.kr-olomoucky.cz/anketa-ceny-kultury. Svůj hlas pak musí autorizovat prostřednictvím emailové pošty. Z každé emailové schránky je možné hlasovat pouze jednou. Podpořit vaše oblíbené akce můžete na internetu až do 25. března do 14.00 hodin. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments