Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek se svými violoncelly vyjeli na turné. A jednou z jejich zastávek bude i Prostějov. Již tuto středu představí židovskou hudbu a klezmer v prostějovském divadle. Zahrají skladby Ernsta Blocha, Davida Poppera nebo samotného Hoška. Tak si pospěšte s koupí, vstupenek už moc nezbývá!

 

„Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella, klezmer či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.“ Tak rozezní tato dvojice skvělých hudebníků sál Městského divadla Prostějov skladbami Ernsta Blocha, Jiřího Hoška, Davida Poppera a Maxe Christiana Friedricha Brucha. Dvouhodinový koncert je už téměř vyprodaný, proto pokud si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou záležitost, neváhejte a běžte si do divadla koupit vstupenky v hodnotě dvou set korun.

Skladby židovských autorů uslyšíme v podání předních violoncellových virtuózů Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, absolventky univerzity v Jeruzalémě. Oba získali velké množství ocenění. Z Hoškových jmenujme za všechna například jeho absolutní vítězství v interpretační soutěži ČSR roku 1980. Jedna z posledních cen, kterou získala Hošková, je její absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v roce 2009 v Jeruzalémě.

KDY: STŘEDA 7. BŘEZNA, 19:00 HODIN

KDE: MĚSTSKÉ DIVADLO, VOJÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments