Dobré dopoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek se svými violoncelly vyjeli na turné. A jednou z jejich zastávek bude i Prostějov. Již tuto středu představí židovskou hudbu a klezmer v prostějovském divadle. Zahrají skladby Ernsta Blocha, Davida Poppera nebo samotného Hoška. Tak si pospěšte s koupí, vstupenek už moc nezbývá!

 

„Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella, klezmer či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.“ Tak rozezní tato dvojice skvělých hudebníků sál Městského divadla Prostějov skladbami Ernsta Blocha, Jiřího Hoška, Davida Poppera a Maxe Christiana Friedricha Brucha. Dvouhodinový koncert je už téměř vyprodaný, proto pokud si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou záležitost, neváhejte a běžte si do divadla koupit vstupenky v hodnotě dvou set korun.

Skladby židovských autorů uslyšíme v podání předních violoncellových virtuózů Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, absolventky univerzity v Jeruzalémě. Oba získali velké množství ocenění. Z Hoškových jmenujme za všechna například jeho absolutní vítězství v interpretační soutěži ČSR roku 1980. Jedna z posledních cen, kterou získala Hošková, je její absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v roce 2009 v Jeruzalémě.

KDY: STŘEDA 7. BŘEZNA, 19:00 HODIN

KDE: MĚSTSKÉ DIVADLO, VOJÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments