Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek se svými violoncelly vyjeli na turné. A jednou z jejich zastávek bude i Prostějov. Již tuto středu představí židovskou hudbu a klezmer v prostějovském divadle. Zahrají skladby Ernsta Blocha, Davida Poppera nebo samotného Hoška. Tak si pospěšte s koupí, vstupenek už moc nezbývá!

 

„Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella, klezmer či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.“ Tak rozezní tato dvojice skvělých hudebníků sál Městského divadla Prostějov skladbami Ernsta Blocha, Jiřího Hoška, Davida Poppera a Maxe Christiana Friedricha Brucha. Dvouhodinový koncert je už téměř vyprodaný, proto pokud si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou záležitost, neváhejte a běžte si do divadla koupit vstupenky v hodnotě dvou set korun.

Skladby židovských autorů uslyšíme v podání předních violoncellových virtuózů Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, absolventky univerzity v Jeruzalémě. Oba získali velké množství ocenění. Z Hoškových jmenujme za všechna například jeho absolutní vítězství v interpretační soutěži ČSR roku 1980. Jedna z posledních cen, kterou získala Hošková, je její absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v roce 2009 v Jeruzalémě.

KDY: STŘEDA 7. BŘEZNA, 19:00 HODIN

KDE: MĚSTSKÉ DIVADLO, VOJÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne