Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek se svými violoncelly vyjeli na turné. A jednou z jejich zastávek bude i Prostějov. Již tuto středu představí židovskou hudbu a klezmer v prostějovském divadle. Zahrají skladby Ernsta Blocha, Davida Poppera nebo samotného Hoška. Tak si pospěšte s koupí, vstupenek už moc nezbývá!

 

„Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella, klezmer či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.“ Tak rozezní tato dvojice skvělých hudebníků sál Městského divadla Prostějov skladbami Ernsta Blocha, Jiřího Hoška, Davida Poppera a Maxe Christiana Friedricha Brucha. Dvouhodinový koncert je už téměř vyprodaný, proto pokud si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou záležitost, neváhejte a běžte si do divadla koupit vstupenky v hodnotě dvou set korun.

Skladby židovských autorů uslyšíme v podání předních violoncellových virtuózů Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, absolventky univerzity v Jeruzalémě. Oba získali velké množství ocenění. Z Hoškových jmenujme za všechna například jeho absolutní vítězství v interpretační soutěži ČSR roku 1980. Jedna z posledních cen, kterou získala Hošková, je její absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v roce 2009 v Jeruzalémě.

KDY: STŘEDA 7. BŘEZNA, 19:00 HODIN

KDE: MĚSTSKÉ DIVADLO, VOJÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...