Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dominika Weiss Hošková a Jiří Hošek se svými violoncelly vyjeli na turné. A jednou z jejich zastávek bude i Prostějov. Již tuto středu představí židovskou hudbu a klezmer v prostějovském divadle. Zahrají skladby Ernsta Blocha, Davida Poppera nebo samotného Hoška. Tak si pospěšte s koupí, vstupenek už moc nezbývá!

 

„Koncertní vystoupení renomovaných violoncellových virtuózů z Prahy nabídne posluchačům originální dramaturgii skladeb židovských autorů pro dvě violoncella, klezmer či proslulé komorní skladby světového repertoáru pro violoncello a klavír.“ Tak rozezní tato dvojice skvělých hudebníků sál Městského divadla Prostějov skladbami Ernsta Blocha, Jiřího Hoška, Davida Poppera a Maxe Christiana Friedricha Brucha. Dvouhodinový koncert je už téměř vyprodaný, proto pokud si nechcete nechat ujít tuto jedinečnou záležitost, neváhejte a běžte si do divadla koupit vstupenky v hodnotě dvou set korun.

Skladby židovských autorů uslyšíme v podání předních violoncellových virtuózů Jiřího Hoška a jeho dcery Dominiky Weiss Hoškové, absolventky univerzity v Jeruzalémě. Oba získali velké množství ocenění. Z Hoškových jmenujme za všechna například jeho absolutní vítězství v interpretační soutěži ČSR roku 1980. Jedna z posledních cen, kterou získala Hošková, je její absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži „The competition in memory of David Gritz“ v roce 2009 v Jeruzalémě.

KDY: STŘEDA 7. BŘEZNA, 19:00 HODIN

KDE: MĚSTSKÉ DIVADLO, VOJÁČKOVO NÁM. 1, PROSTĚJOV


Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments