Dobré dopoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Koncem února započal Projekt Wolker, v Městské knihovně Prostějov byla odhalena dememoriální deska neznámému čtenáři. Ve čtvrtek 15. března bude projekt pokračovat výstavou autorských plakátů Luďka Bárty nazvanou RE-REINKARNACE WOLKER. Vernisáž proběhne v 18:00 hodin v kině Metro 70.

Kulturní Projekt Wolker pořádá statutární město Prostějov pod osobní záštitou primátorky Aleny Raškové. Jeho hlavní senzací bude odhalení vůbec první 3D plastiky v zemi, tedy mladého Jiřího Wolkera sedícího na lavičce. Tomu však předchází celkem dvě akce, a sice proběhlé umístění dememoriální desky neznámému čtenáři, jejímž autorem je architekt Miloš Karásek, a nyní výstava autorských plakátů. Ta bude sestávat z kolekce děl pražského výtvarníka Luďka Bárty, která vznikla v rámci Projektu Wolker – Prostě-off.

Výtvarník ve svých plakátech obsadil mladého poetu, který zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech, do úlohy současných pop kulturních ikon. Michael Jackson, The Beatles, Strýček Sam, Limonádový Joe – to vše mohl být Jiří Wolker. „Z poměrně jednoduchého vtipu Luděk vytvořil něco jako zamyšlení nad nekonečnými možnostmi podob jedince, nad množstvím úloh, do kterých může být v průběhu své existence obsazen. Záměrně píši existence, protože cyklus RE-REINKARNACE WOLKER vypovídá jasně o tom, že životů máme nevyčerpatelné množství,“ uvedl autor projektu Miloš Karásek.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. března v 18:00 hodin v kině za osobní účasti autora. Expozici uvede kurátor Robert O. Schmack za doprovodu Samsara Music Orchestra. Výstava pak potrvá až do 13. května.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments