Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Koncem února započal Projekt Wolker, v Městské knihovně Prostějov byla odhalena dememoriální deska neznámému čtenáři. Ve čtvrtek 15. března bude projekt pokračovat výstavou autorských plakátů Luďka Bárty nazvanou RE-REINKARNACE WOLKER. Vernisáž proběhne v 18:00 hodin v kině Metro 70.

Kulturní Projekt Wolker pořádá statutární město Prostějov pod osobní záštitou primátorky Aleny Raškové. Jeho hlavní senzací bude odhalení vůbec první 3D plastiky v zemi, tedy mladého Jiřího Wolkera sedícího na lavičce. Tomu však předchází celkem dvě akce, a sice proběhlé umístění dememoriální desky neznámému čtenáři, jejímž autorem je architekt Miloš Karásek, a nyní výstava autorských plakátů. Ta bude sestávat z kolekce děl pražského výtvarníka Luďka Bárty, která vznikla v rámci Projektu Wolker – Prostě-off.

Výtvarník ve svých plakátech obsadil mladého poetu, který zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech, do úlohy současných pop kulturních ikon. Michael Jackson, The Beatles, Strýček Sam, Limonádový Joe – to vše mohl být Jiří Wolker. „Z poměrně jednoduchého vtipu Luděk vytvořil něco jako zamyšlení nad nekonečnými možnostmi podob jedince, nad množstvím úloh, do kterých může být v průběhu své existence obsazen. Záměrně píši existence, protože cyklus RE-REINKARNACE WOLKER vypovídá jasně o tom, že životů máme nevyčerpatelné množství,“ uvedl autor projektu Miloš Karásek.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. března v 18:00 hodin v kině za osobní účasti autora. Expozici uvede kurátor Robert O. Schmack za doprovodu Samsara Music Orchestra. Výstava pak potrvá až do 13. května.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments