Příjemnou noc, dnes je úterý 11.12.2018
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Koncem února započal Projekt Wolker, v Městské knihovně Prostějov byla odhalena dememoriální deska neznámému čtenáři. Ve čtvrtek 15. března bude projekt pokračovat výstavou autorských plakátů Luďka Bárty nazvanou RE-REINKARNACE WOLKER. Vernisáž proběhne v 18:00 hodin v kině Metro 70.

Kulturní Projekt Wolker pořádá statutární město Prostějov pod osobní záštitou primátorky Aleny Raškové. Jeho hlavní senzací bude odhalení vůbec první 3D plastiky v zemi, tedy mladého Jiřího Wolkera sedícího na lavičce. Tomu však předchází celkem dvě akce, a sice proběhlé umístění dememoriální desky neznámému čtenáři, jejímž autorem je architekt Miloš Karásek, a nyní výstava autorských plakátů. Ta bude sestávat z kolekce děl pražského výtvarníka Luďka Bárty, která vznikla v rámci Projektu Wolker – Prostě-off.

Výtvarník ve svých plakátech obsadil mladého poetu, který zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech, do úlohy současných pop kulturních ikon. Michael Jackson, The Beatles, Strýček Sam, Limonádový Joe – to vše mohl být Jiří Wolker. „Z poměrně jednoduchého vtipu Luděk vytvořil něco jako zamyšlení nad nekonečnými možnostmi podob jedince, nad množstvím úloh, do kterých může být v průběhu své existence obsazen. Záměrně píši existence, protože cyklus RE-REINKARNACE WOLKER vypovídá jasně o tom, že životů máme nevyčerpatelné množství,“ uvedl autor projektu Miloš Karásek.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. března v 18:00 hodin v kině za osobní účasti autora. Expozici uvede kurátor Robert O. Schmack za doprovodu Samsara Music Orchestra. Výstava pak potrvá až do 13. května.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments