Dobré odpoledne, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Koncem února započal Projekt Wolker, v Městské knihovně Prostějov byla odhalena dememoriální deska neznámému čtenáři. Ve čtvrtek 15. března bude projekt pokračovat výstavou autorských plakátů Luďka Bárty nazvanou RE-REINKARNACE WOLKER. Vernisáž proběhne v 18:00 hodin v kině Metro 70.

Kulturní Projekt Wolker pořádá statutární město Prostějov pod osobní záštitou primátorky Aleny Raškové. Jeho hlavní senzací bude odhalení vůbec první 3D plastiky v zemi, tedy mladého Jiřího Wolkera sedícího na lavičce. Tomu však předchází celkem dvě akce, a sice proběhlé umístění dememoriální desky neznámému čtenáři, jejímž autorem je architekt Miloš Karásek, a nyní výstava autorských plakátů. Ta bude sestávat z kolekce děl pražského výtvarníka Luďka Bárty, která vznikla v rámci Projektu Wolker – Prostě-off.

Výtvarník ve svých plakátech obsadil mladého poetu, který zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech, do úlohy současných pop kulturních ikon. Michael Jackson, The Beatles, Strýček Sam, Limonádový Joe – to vše mohl být Jiří Wolker. „Z poměrně jednoduchého vtipu Luděk vytvořil něco jako zamyšlení nad nekonečnými možnostmi podob jedince, nad množstvím úloh, do kterých může být v průběhu své existence obsazen. Záměrně píši existence, protože cyklus RE-REINKARNACE WOLKER vypovídá jasně o tom, že životů máme nevyčerpatelné množství,“ uvedl autor projektu Miloš Karásek.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. března v 18:00 hodin v kině za osobní účasti autora. Expozici uvede kurátor Robert O. Schmack za doprovodu Samsara Music Orchestra. Výstava pak potrvá až do 13. května.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne