Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Koncem února započal Projekt Wolker, v Městské knihovně Prostějov byla odhalena dememoriální deska neznámému čtenáři. Ve čtvrtek 15. března bude projekt pokračovat výstavou autorských plakátů Luďka Bárty nazvanou RE-REINKARNACE WOLKER. Vernisáž proběhne v 18:00 hodin v kině Metro 70.

Kulturní Projekt Wolker pořádá statutární město Prostějov pod osobní záštitou primátorky Aleny Raškové. Jeho hlavní senzací bude odhalení vůbec první 3D plastiky v zemi, tedy mladého Jiřího Wolkera sedícího na lavičce. Tomu však předchází celkem dvě akce, a sice proběhlé umístění dememoriální desky neznámému čtenáři, jejímž autorem je architekt Miloš Karásek, a nyní výstava autorských plakátů. Ta bude sestávat z kolekce děl pražského výtvarníka Luďka Bárty, která vznikla v rámci Projektu Wolker – Prostě-off.

Výtvarník ve svých plakátech obsadil mladého poetu, který zemřel v pouhých čtyřiadvaceti letech, do úlohy současných pop kulturních ikon. Michael Jackson, The Beatles, Strýček Sam, Limonádový Joe – to vše mohl být Jiří Wolker. „Z poměrně jednoduchého vtipu Luděk vytvořil něco jako zamyšlení nad nekonečnými možnostmi podob jedince, nad množstvím úloh, do kterých může být v průběhu své existence obsazen. Záměrně píši existence, protože cyklus RE-REINKARNACE WOLKER vypovídá jasně o tom, že životů máme nevyčerpatelné množství,“ uvedl autor projektu Miloš Karásek.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 15. března v 18:00 hodin v kině za osobní účasti autora. Expozici uvede kurátor Robert O. Schmack za doprovodu Samsara Music Orchestra. Výstava pak potrvá až do 13. května.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...