Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Lubomír Čížek vytrvale fotografuje už takřka půlstoletí. Jeho zatím poslední výstava nazvaná Tak trochu jinak II. je od uplynulého čtvrtka k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku. Fotografie krajin a městských zákoutí upravené do podoby připomínající výtvarnou grafiku na ni sbíral celých pět let.

Číslice II. v názvu expozice odkazuje na první výstavu, která byla k vidění v Galerii u Hanáka. Na úvod čtvrteční vernisáže poprosil fotograf a dlouholetý kurátor výstav v kině Metro 70 Jiří Andrýsek o tichou vzpomínkou na svého kolegu právě z Galerie u Hanáka Alberta Halma, který začátkem března zemřel. „Tak jo, Albert by nám určitě řekl, ať neblbneme a necháme toho,“ ukončil Andrýsek symbolickou minutu ticha. 

Na samotné výstavě byly k vidění upravené snímky z Plumlova, Olomouce, Českého Krumlova, Vranova nad Dyjí a celé řady dalších pozoruhodných míst naší vlasti. „Lubomíra Čížka jako fotografa znám už od sedmdesátých let minulého století a proto mohu říct, že si stále vybírá podobné náměty krajin a městských zákoutí. Za tu dobu dokonale vytříbil svoji techniku i kompozici. Dobře přitom ví, že na výjimečnou fotku je třeba si počkat. A tak trpělivě čeká na okamžik, který mu přinese to správné světlo, vítr či mraky. Díky tomu jeho práce dokonale splňuje požadavek francouzského malíře Eugena Delacroix, který řekl, že hlavním posláním obrazu je být svátkem pro oko,“ přiblížil trefně Jiří Andrýsek.
Výstava Lubomíra Čížka Tak trochu jinak II. bude k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku do 29. dubna. 

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments