Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Lubomír Čížek vytrvale fotografuje už takřka půlstoletí. Jeho zatím poslední výstava nazvaná Tak trochu jinak II. je od uplynulého čtvrtka k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku. Fotografie krajin a městských zákoutí upravené do podoby připomínající výtvarnou grafiku na ni sbíral celých pět let.

Číslice II. v názvu expozice odkazuje na první výstavu, která byla k vidění v Galerii u Hanáka. Na úvod čtvrteční vernisáže poprosil fotograf a dlouholetý kurátor výstav v kině Metro 70 Jiří Andrýsek o tichou vzpomínkou na svého kolegu právě z Galerie u Hanáka Alberta Halma, který začátkem března zemřel. „Tak jo, Albert by nám určitě řekl, ať neblbneme a necháme toho,“ ukončil Andrýsek symbolickou minutu ticha. 

Na samotné výstavě byly k vidění upravené snímky z Plumlova, Olomouce, Českého Krumlova, Vranova nad Dyjí a celé řady dalších pozoruhodných míst naší vlasti. „Lubomíra Čížka jako fotografa znám už od sedmdesátých let minulého století a proto mohu říct, že si stále vybírá podobné náměty krajin a městských zákoutí. Za tu dobu dokonale vytříbil svoji techniku i kompozici. Dobře přitom ví, že na výjimečnou fotku je třeba si počkat. A tak trpělivě čeká na okamžik, který mu přinese to správné světlo, vítr či mraky. Díky tomu jeho práce dokonale splňuje požadavek francouzského malíře Eugena Delacroix, který řekl, že hlavním posláním obrazu je být svátkem pro oko,“ přiblížil trefně Jiří Andrýsek.
Výstava Lubomíra Čížka Tak trochu jinak II. bude k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku do 29. dubna. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem