Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Lubomír Čížek vytrvale fotografuje už takřka půlstoletí. Jeho zatím poslední výstava nazvaná Tak trochu jinak II. je od uplynulého čtvrtka k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku. Fotografie krajin a městských zákoutí upravené do podoby připomínající výtvarnou grafiku na ni sbíral celých pět let.

Číslice II. v názvu expozice odkazuje na první výstavu, která byla k vidění v Galerii u Hanáka. Na úvod čtvrteční vernisáže poprosil fotograf a dlouholetý kurátor výstav v kině Metro 70 Jiří Andrýsek o tichou vzpomínkou na svého kolegu právě z Galerie u Hanáka Alberta Halma, který začátkem března zemřel. „Tak jo, Albert by nám určitě řekl, ať neblbneme a necháme toho,“ ukončil Andrýsek symbolickou minutu ticha. 

Na samotné výstavě byly k vidění upravené snímky z Plumlova, Olomouce, Českého Krumlova, Vranova nad Dyjí a celé řady dalších pozoruhodných míst naší vlasti. „Lubomíra Čížka jako fotografa znám už od sedmdesátých let minulého století a proto mohu říct, že si stále vybírá podobné náměty krajin a městských zákoutí. Za tu dobu dokonale vytříbil svoji techniku i kompozici. Dobře přitom ví, že na výjimečnou fotku je třeba si počkat. A tak trpělivě čeká na okamžik, který mu přinese to správné světlo, vítr či mraky. Díky tomu jeho práce dokonale splňuje požadavek francouzského malíře Eugena Delacroix, který řekl, že hlavním posláním obrazu je být svátkem pro oko,“ přiblížil trefně Jiří Andrýsek.
Výstava Lubomíra Čížka Tak trochu jinak II. bude k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku do 29. dubna. 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments