Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Lubomír Čížek vytrvale fotografuje už takřka půlstoletí. Jeho zatím poslední výstava nazvaná Tak trochu jinak II. je od uplynulého čtvrtka k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku. Fotografie krajin a městských zákoutí upravené do podoby připomínající výtvarnou grafiku na ni sbíral celých pět let.

Číslice II. v názvu expozice odkazuje na první výstavu, která byla k vidění v Galerii u Hanáka. Na úvod čtvrteční vernisáže poprosil fotograf a dlouholetý kurátor výstav v kině Metro 70 Jiří Andrýsek o tichou vzpomínkou na svého kolegu právě z Galerie u Hanáka Alberta Halma, který začátkem března zemřel. „Tak jo, Albert by nám určitě řekl, ať neblbneme a necháme toho,“ ukončil Andrýsek symbolickou minutu ticha. 

Na samotné výstavě byly k vidění upravené snímky z Plumlova, Olomouce, Českého Krumlova, Vranova nad Dyjí a celé řady dalších pozoruhodných míst naší vlasti. „Lubomíra Čížka jako fotografa znám už od sedmdesátých let minulého století a proto mohu říct, že si stále vybírá podobné náměty krajin a městských zákoutí. Za tu dobu dokonale vytříbil svoji techniku i kompozici. Dobře přitom ví, že na výjimečnou fotku je třeba si počkat. A tak trpělivě čeká na okamžik, který mu přinese to správné světlo, vítr či mraky. Díky tomu jeho práce dokonale splňuje požadavek francouzského malíře Eugena Delacroix, který řekl, že hlavním posláním obrazu je být svátkem pro oko,“ přiblížil trefně Jiří Andrýsek.
Výstava Lubomíra Čížka Tak trochu jinak II. bude k vidění v prostorách regionálního informačního centra v prostějovském zámku do 29. dubna. 

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments