Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.


V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, kterému letos kvůli nemoci chyběla zpěvačka a brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postarali poněkud méně výřeční dirigenti Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella, o zpěv pak ostřílená Zuzka Kožňárková. Celý koncert zahájila velmi působivě upravená předehra z opery Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský, zřejmě nejnáročnějším kouskem celého odpoledne pak bylo velmi dobře zvládnuté Libertango od Astora Piazzolly. Kromě toho zazněly i melodie Colea Portera či skladba Vzpomínka známá v podání Anety Langerové. Koncert zakončila Carnival Samba, která svojí energií navodila atmosféru známého karnevalu v brazilském Riu.
Po skončení akce mohli četní návštěvníci obdivovat manuální zručnost kamarádek Simony a Kateřiny. Ty na výstavě Háčkovaný svět ukázaly několik příběhů panenek od antiky až po současnost. Učinily tak prostřednictvím panenek oblečených do dobových háčkovaných kostýmů a zasazených do jednotlivých scén doplněných o řadu vtipných a pečlivě vypracovaných detailů. Tím skutečně dostály svému předsevzetí „oprášit duši starých a poškozených panenek, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. A to už tuto neděli 22. dubna od 17:00 hodin v rámci festivalu Prostějovské dny hudby na půdě Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments