Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.


V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, kterému letos kvůli nemoci chyběla zpěvačka a brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postarali poněkud méně výřeční dirigenti Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella, o zpěv pak ostřílená Zuzka Kožňárková. Celý koncert zahájila velmi působivě upravená předehra z opery Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský, zřejmě nejnáročnějším kouskem celého odpoledne pak bylo velmi dobře zvládnuté Libertango od Astora Piazzolly. Kromě toho zazněly i melodie Colea Portera či skladba Vzpomínka známá v podání Anety Langerové. Koncert zakončila Carnival Samba, která svojí energií navodila atmosféru známého karnevalu v brazilském Riu.
Po skončení akce mohli četní návštěvníci obdivovat manuální zručnost kamarádek Simony a Kateřiny. Ty na výstavě Háčkovaný svět ukázaly několik příběhů panenek od antiky až po současnost. Učinily tak prostřednictvím panenek oblečených do dobových háčkovaných kostýmů a zasazených do jednotlivých scén doplněných o řadu vtipných a pečlivě vypracovaných detailů. Tím skutečně dostály svému předsevzetí „oprášit duši starých a poškozených panenek, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. A to už tuto neděli 22. dubna od 17:00 hodin v rámci festivalu Prostějovské dny hudby na půdě Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments