Dobré dopoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.


V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, kterému letos kvůli nemoci chyběla zpěvačka a brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postarali poněkud méně výřeční dirigenti Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella, o zpěv pak ostřílená Zuzka Kožňárková. Celý koncert zahájila velmi působivě upravená předehra z opery Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský, zřejmě nejnáročnějším kouskem celého odpoledne pak bylo velmi dobře zvládnuté Libertango od Astora Piazzolly. Kromě toho zazněly i melodie Colea Portera či skladba Vzpomínka známá v podání Anety Langerové. Koncert zakončila Carnival Samba, která svojí energií navodila atmosféru známého karnevalu v brazilském Riu.
Po skončení akce mohli četní návštěvníci obdivovat manuální zručnost kamarádek Simony a Kateřiny. Ty na výstavě Háčkovaný svět ukázaly několik příběhů panenek od antiky až po současnost. Učinily tak prostřednictvím panenek oblečených do dobových háčkovaných kostýmů a zasazených do jednotlivých scén doplněných o řadu vtipných a pečlivě vypracovaných detailů. Tím skutečně dostály svému předsevzetí „oprášit duši starých a poškozených panenek, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. A to už tuto neděli 22. dubna od 17:00 hodin v rámci festivalu Prostějovské dny hudby na půdě Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments