Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.


V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, kterému letos kvůli nemoci chyběla zpěvačka a brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postarali poněkud méně výřeční dirigenti Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella, o zpěv pak ostřílená Zuzka Kožňárková. Celý koncert zahájila velmi působivě upravená předehra z opery Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský, zřejmě nejnáročnějším kouskem celého odpoledne pak bylo velmi dobře zvládnuté Libertango od Astora Piazzolly. Kromě toho zazněly i melodie Colea Portera či skladba Vzpomínka známá v podání Anety Langerové. Koncert zakončila Carnival Samba, která svojí energií navodila atmosféru známého karnevalu v brazilském Riu.
Po skončení akce mohli četní návštěvníci obdivovat manuální zručnost kamarádek Simony a Kateřiny. Ty na výstavě Háčkovaný svět ukázaly několik příběhů panenek od antiky až po současnost. Učinily tak prostřednictvím panenek oblečených do dobových háčkovaných kostýmů a zasazených do jednotlivých scén doplněných o řadu vtipných a pečlivě vypracovaných detailů. Tím skutečně dostály svému předsevzetí „oprášit duši starých a poškozených panenek, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. A to už tuto neděli 22. dubna od 17:00 hodin v rámci festivalu Prostějovské dny hudby na půdě Městského divadla v Prostějově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...