Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE+VIDEO:  Padesát skvěle sehraných muzikantů - to už je síla. Přesvědčit se o tom mohli všichni, kteří předminulou sobotu zavítali do čelechovické sokolovny na tradiční Aprílový koncert Dechového orchestru prostějovské ZUŠ. Hudba největšího regionálního tělesa hřála na duších posluchačů stejně jako paprsky probuzeného jarního slunce.


V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
V rámci už XIV. Aprílového koncertu se v solidně zaplněné sokolovně nejprve představili prvňáčci čelechovické školy, kteří pod vedením Martiny Stawaritschové navzdory velké trémě ukázali, co všechno se musí stát a jakou to dá fušku, aby jaro zvítězilo nad zimou.
Hlavním bodem programu bylo vystoupení Dechového orchestru ZUŠ Prostějov, kterému letos kvůli nemoci chyběla zpěvačka a brilantní moderátorka Petra Vidmuchová. O průvodní slovo se tak postarali poněkud méně výřeční dirigenti Rudolf Prosecký a Zdeněk Pella, o zpěv pak ostřílená Zuzka Kožňárková. Celý koncert zahájila velmi působivě upravená předehra z opery Gioacchina Rossiniho Lazebník sevillský, zřejmě nejnáročnějším kouskem celého odpoledne pak bylo velmi dobře zvládnuté Libertango od Astora Piazzolly. Kromě toho zazněly i melodie Colea Portera či skladba Vzpomínka známá v podání Anety Langerové. Koncert zakončila Carnival Samba, která svojí energií navodila atmosféru známého karnevalu v brazilském Riu.
Po skončení akce mohli četní návštěvníci obdivovat manuální zručnost kamarádek Simony a Kateřiny. Ty na výstavě Háčkovaný svět ukázaly několik příběhů panenek od antiky až po současnost. Učinily tak prostřednictvím panenek oblečených do dobových háčkovaných kostýmů a zasazených do jednotlivých scén doplněných o řadu vtipných a pečlivě vypracovaných detailů. Tím skutečně dostály svému předsevzetí „oprášit duši starých a poškozených panenek, vynést je ze stínu zapomnění a navrátit jim jejich urozenost, lesk a slávu“.
Pokud jste koncert orchestru ZUŠ v Čelechovicích náhodou propásli, budete mít brzy šanci jej slyšet i v Prostějově. A to už tuto neděli 22. dubna od 17:00 hodin v rámci festivalu Prostějovské dny hudby na půdě Městského divadla v Prostějově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem