Dobré dopoledne, dnes je středa 20.3.2019
svátek slaví Světlana,
zítra Radek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Přepsané divadelní drama Oblomov je původně románem ruského spisovatele Ivana Alexandroviče Gončarova. Hlavní postavou je Ilja Iljič Oblomov, člověk mimořádně líný a pasivní, extrémní případ takzvaného zbytečného člověka. Právě díky své titulní postavě se román stal mimořádně známým. Jelikož výrazy Oblomov nebo také oblomovština se vžily pro jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího do snu. „Citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.“ Vedle Hamleta, Dona Quijota, Don Juana či Švejka se pro své typické vlastnosti tímto řadí mezi nejslavnější literární postavy.Ve dvouhodinovém dramatu uvidíte Michala Isteníka coby Oblomova, dále Tomáše Turka, Jana Medunu, Jana Vondráčka, Veroniku Lazorčákovou a Evu Hacurovou. Hned čtyři z divadelníků přitom získali ocenění za své herecké výkony. Michal Isteník Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Jan Vondráček Cenu Alfréda Radoka za postavu Lelia v představení Lhář a další tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Veronika Lazorčáková v roce 2017 Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. A nakonec Eva Hacurová vloni Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Obsazení je to tedy zářné. Vstupenky, kterých už moc nezbývá, koupíte za 320, 340 nebo 360 korun.

Total Comments

  • Unicef
  • Lesy města Prostějova
  • Město Prostějov
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments