Dobrý večer, dnes je čtvrtek 20.9.2018
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Přepsané divadelní drama Oblomov je původně románem ruského spisovatele Ivana Alexandroviče Gončarova. Hlavní postavou je Ilja Iljič Oblomov, člověk mimořádně líný a pasivní, extrémní případ takzvaného zbytečného člověka. Právě díky své titulní postavě se román stal mimořádně známým. Jelikož výrazy Oblomov nebo také oblomovština se vžily pro jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího do snu. „Citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.“ Vedle Hamleta, Dona Quijota, Don Juana či Švejka se pro své typické vlastnosti tímto řadí mezi nejslavnější literární postavy.Ve dvouhodinovém dramatu uvidíte Michala Isteníka coby Oblomova, dále Tomáše Turka, Jana Medunu, Jana Vondráčka, Veroniku Lazorčákovou a Evu Hacurovou. Hned čtyři z divadelníků přitom získali ocenění za své herecké výkony. Michal Isteník Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Jan Vondráček Cenu Alfréda Radoka za postavu Lelia v představení Lhář a další tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Veronika Lazorčáková v roce 2017 Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. A nakonec Eva Hacurová vloni Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Obsazení je to tedy zářné. Vstupenky, kterých už moc nezbývá, koupíte za 320, 340 nebo 360 korun.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments