Dobrý večer, dnes je středa 18.7.2018
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Přepsané divadelní drama Oblomov je původně románem ruského spisovatele Ivana Alexandroviče Gončarova. Hlavní postavou je Ilja Iljič Oblomov, člověk mimořádně líný a pasivní, extrémní případ takzvaného zbytečného člověka. Právě díky své titulní postavě se román stal mimořádně známým. Jelikož výrazy Oblomov nebo také oblomovština se vžily pro jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího do snu. „Citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.“ Vedle Hamleta, Dona Quijota, Don Juana či Švejka se pro své typické vlastnosti tímto řadí mezi nejslavnější literární postavy.Ve dvouhodinovém dramatu uvidíte Michala Isteníka coby Oblomova, dále Tomáše Turka, Jana Medunu, Jana Vondráčka, Veroniku Lazorčákovou a Evu Hacurovou. Hned čtyři z divadelníků přitom získali ocenění za své herecké výkony. Michal Isteník Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Jan Vondráček Cenu Alfréda Radoka za postavu Lelia v představení Lhář a další tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Veronika Lazorčáková v roce 2017 Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. A nakonec Eva Hacurová vloni Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Obsazení je to tedy zářné. Vstupenky, kterých už moc nezbývá, koupíte za 320, 340 nebo 360 korun.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...