Dobrý večer, dnes je čtvrtek 13.12.2018
svátek slaví Lucie,
zítra Lýdie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Přepsané divadelní drama Oblomov je původně románem ruského spisovatele Ivana Alexandroviče Gončarova. Hlavní postavou je Ilja Iljič Oblomov, člověk mimořádně líný a pasivní, extrémní případ takzvaného zbytečného člověka. Právě díky své titulní postavě se román stal mimořádně známým. Jelikož výrazy Oblomov nebo také oblomovština se vžily pro jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího do snu. „Citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.“ Vedle Hamleta, Dona Quijota, Don Juana či Švejka se pro své typické vlastnosti tímto řadí mezi nejslavnější literární postavy.Ve dvouhodinovém dramatu uvidíte Michala Isteníka coby Oblomova, dále Tomáše Turka, Jana Medunu, Jana Vondráčka, Veroniku Lazorčákovou a Evu Hacurovou. Hned čtyři z divadelníků přitom získali ocenění za své herecké výkony. Michal Isteník Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Jan Vondráček Cenu Alfréda Radoka za postavu Lelia v představení Lhář a další tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Veronika Lazorčáková v roce 2017 Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. A nakonec Eva Hacurová vloni Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Obsazení je to tedy zářné. Vstupenky, kterých už moc nezbývá, koupíte za 320, 340 nebo 360 korun.

Total Comments

  • Repoint
  • Sporcl
  • mubea
  • jaro
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Blíží se vánoční svátky, na co se nejvíce těšíte?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A jde to i bez hádek!

Ano, potěšil nás a zároveň také velice překvapil hladký průběh úterního jednání prostějovských zastupitelů. Nejdůležitější dokument města, rozpočet na rok 2019, byl schválen celkem rychle, navíc bez zbytečných průtahů v podobě slovních přestřelek s opozičními zastupiteli. Tak to má být.

Máme nejdražší vodu!.

Během posledních dvou let se cena vodného a stočného na Prostějovsku nezvyšovala a tak jsme možná mnozí nabyli dojmu, že to tak i zůstane. Moravská vodárenská ovšem pro rok 2019 sáhla k výraznému zdražení, po kterém budeme mít nejdražší vodu na Moravě.  

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR WALDA NERUŠIL
V němčickém kině OKO vystoupil uplynulou sobotu Waldemar Matuška. Ne, legendární zpěvák nevstal z mrtvých, ale parádně ho zastoupil jeho „dvojník“. Vánoční koncert v podání Vladimíra Waldy Nerušila se skutečně povedl.

49 walda13

Total Comments

Číslo týdne

5
O tolik korun budou mít PROSTĚJOVSKÝ Večerník levnější ti předplatitelé, kteří si pořídí ještě do konce roku abonenství nejčtenějšího regionálního periodika na rok 2019. Kvůli zdražení papíru totiž cena na stánku vystoupá od 1. ledna na rovnou dvacetikorunu.

Total Comments

Výrok týdne

„NA OPAKOVÁNÍ VOLEB JSEM BYLA PŘIPRAVENA...“

Nově zvolená senátorka za Prostějovsko Jitka Chalánková poskytla Večerníku první rozhovor ve své nové funkci.

Total Comments