Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Pražské Divadlo v Dlouhé se už „řítí“ do prostějovského Městského divadla s představením Oblomov, které bude hrát ve středu 18. dubna od 19:00 hodin. Tato hra z devatenáctého století je tematicky stejně historická, jako i současná. Ústřední postava Oblomova totiž svým způsobem revoltuje proti dobové společnosti, která je podle něj příliš uspěchaná, sobecká a plná přetvářky…

Přepsané divadelní drama Oblomov je původně románem ruského spisovatele Ivana Alexandroviče Gončarova. Hlavní postavou je Ilja Iljič Oblomov, člověk mimořádně líný a pasivní, extrémní případ takzvaného zbytečného člověka. Právě díky své titulní postavě se román stal mimořádně známým. Jelikož výrazy Oblomov nebo také oblomovština se vžily pro jméno vlastnosti nebo stavu člověka neschopného činu, utíkajícího do snu. „Citlivý a až dětsky upřímný Oblomov odmítá přijmout pravidla uspěchaného světa, založeného na sobectví a přetvářce, a nechce s ním ani zápasit. Svou vědomou nečinností klade horečné lidské aktivitě znepokojivé otázky po jejím smyslu.“ Vedle Hamleta, Dona Quijota, Don Juana či Švejka se pro své typické vlastnosti tímto řadí mezi nejslavnější literární postavy.Ve dvouhodinovém dramatu uvidíte Michala Isteníka coby Oblomova, dále Tomáše Turka, Jana Medunu, Jana Vondráčka, Veroniku Lazorčákovou a Evu Hacurovou. Hned čtyři z divadelníků přitom získali ocenění za své herecké výkony. Michal Isteník Cenu Alfréda Radoka 2011 v kategorii Talent roku a Cenu Thálie 2014 za roli Čičikova v inscenaci Mrtvé duše. Jan Vondráček Cenu Alfréda Radoka za postavu Lelia v představení Lhář a další tři Ceny za herecký výkon na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích. Veronika Lazorčáková v roce 2017 Cenu Thálie pro činoherce do 33 let. A nakonec Eva Hacurová vloni Cenu divadelní kritiky v kategorii Talent roku. Obsazení je to tedy zářné. Vstupenky, kterých už moc nezbývá, koupíte za 320, 340 nebo 360 korun.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem