Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu loňského roku v pořadí již desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vznikla v několika studiích na různých místech světa, předznamenala píseň stejného názvu a následoval pak už z desky nejúspěšnější rozhlasový singl roku 2017 Venku je na nule. Aktuálně se v rádiích prosazuje třetí singl z desky Potkal jsem tě po letech. Kapela vloni odehrála největší halový mejdan ve své historii, letos se vydává za svými fanoušky na malá kontaktní pódia s koncertní klubovou verzí. A minulý pátek dorazila poprvé ve své historii i do Prostějova! U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Na kapelu v Prostějově čekal beznadějně vyprodaný sál Společenského domu, do kterého se vešlo podle odhadů přes dvanáct stovek fanoušků kapely. A to někteří bezmála dvouhodinový koncert sledovali dokonce i z předsálí! „Na Chinaski jsem byla před dvěma lety v Praze, teď je konečně uvidím u nás doma. Ale nevím, co si od nového složení kapely mám slibovat, snad to taky bude dobré,“ svěřila se Večerníku těsně před koncertem mladá fanynka.
Je to tak, po loňské mediálně velmi dobře známém „rozkomtření“ se původní sestava Chinaski rozpadla a zůstal v ní pouze Michal Malátný s kytaristou Františkem Táborským. Tyto dva hudebníky ale doplnili nejenom pro prostějovský koncert přední čeští a slovenští hráči. Za bicí tak usedl prostějovský rodák Lukáš Pavlík, na baskytaru hraje Tomi Ortes a tuto čtveřici doplnil ještě mladý klávesista Jan Steinsdörfer. „Novou sestavu bereme jako jakýsi náš druhý začátek, proto letos koncertujeme opět v menších sálech,“ zopakoval i v Prostějově Michal Malátný.
Koncert Chinaski začal ve Společenském domě se značným zpožděním, předtím dala skupina přednost místnímu seskupení, které vyhrálo kapelou vypsané výběrové řízení. Samotné vystoupení Malátného a spol. začalo až těsně před jednadvacátou hodinou. Frontman Chinaski toho mezi písničkami moc nenamluvil, kapela odsypávala své hity jeden za druhým. Zazněly samozřejmě písničky Tabáček, Potkal jsem tě po letech, Signální, Venku je na nule, Dobrák od kosti, Drobná paralela a spousta dalších. Ve známém duetu Slovenský klín nahradila v Prostějově zpěvačku Báru Hosnedlovou Magdaléna Králová. „Báru tady dneska nemám, ale Magdalenka je naším častým hostem při koncertních turné,“ vysvětlil změnu Michal Malátný.
Zhruba dvouhodinový koncert Chinaski v Prostějově příznivce této kapely nadchl. A nejen Husákovy děti, pro které skupina složila rovněž velmi známou skladbu 1970. Představení Chinaski ale mělo jednu velkou kaňku, za kterou však nemohla tato populární kapela. V plném až přeplněném sále totiž byly neuvěřitelné vedro a naprosto vydýchaný vzduch. Chybějící klimatizace v tak velkém sále prostě celý zážitek pokazila, více než tisícovka fanoušků tak Společenský dům opouštěla potem mokrá jako myš...
 

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments