Dobrý podvečer, dnes je sobota 20.10.2018
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu loňského roku v pořadí již desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vznikla v několika studiích na různých místech světa, předznamenala píseň stejného názvu a následoval pak už z desky nejúspěšnější rozhlasový singl roku 2017 Venku je na nule. Aktuálně se v rádiích prosazuje třetí singl z desky Potkal jsem tě po letech. Kapela vloni odehrála největší halový mejdan ve své historii, letos se vydává za svými fanoušky na malá kontaktní pódia s koncertní klubovou verzí. A minulý pátek dorazila poprvé ve své historii i do Prostějova! U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Na kapelu v Prostějově čekal beznadějně vyprodaný sál Společenského domu, do kterého se vešlo podle odhadů přes dvanáct stovek fanoušků kapely. A to někteří bezmála dvouhodinový koncert sledovali dokonce i z předsálí! „Na Chinaski jsem byla před dvěma lety v Praze, teď je konečně uvidím u nás doma. Ale nevím, co si od nového složení kapely mám slibovat, snad to taky bude dobré,“ svěřila se Večerníku těsně před koncertem mladá fanynka.
Je to tak, po loňské mediálně velmi dobře známém „rozkomtření“ se původní sestava Chinaski rozpadla a zůstal v ní pouze Michal Malátný s kytaristou Františkem Táborským. Tyto dva hudebníky ale doplnili nejenom pro prostějovský koncert přední čeští a slovenští hráči. Za bicí tak usedl prostějovský rodák Lukáš Pavlík, na baskytaru hraje Tomi Ortes a tuto čtveřici doplnil ještě mladý klávesista Jan Steinsdörfer. „Novou sestavu bereme jako jakýsi náš druhý začátek, proto letos koncertujeme opět v menších sálech,“ zopakoval i v Prostějově Michal Malátný.
Koncert Chinaski začal ve Společenském domě se značným zpožděním, předtím dala skupina přednost místnímu seskupení, které vyhrálo kapelou vypsané výběrové řízení. Samotné vystoupení Malátného a spol. začalo až těsně před jednadvacátou hodinou. Frontman Chinaski toho mezi písničkami moc nenamluvil, kapela odsypávala své hity jeden za druhým. Zazněly samozřejmě písničky Tabáček, Potkal jsem tě po letech, Signální, Venku je na nule, Dobrák od kosti, Drobná paralela a spousta dalších. Ve známém duetu Slovenský klín nahradila v Prostějově zpěvačku Báru Hosnedlovou Magdaléna Králová. „Báru tady dneska nemám, ale Magdalenka je naším častým hostem při koncertních turné,“ vysvětlil změnu Michal Malátný.
Zhruba dvouhodinový koncert Chinaski v Prostějově příznivce této kapely nadchl. A nejen Husákovy děti, pro které skupina složila rovněž velmi známou skladbu 1970. Představení Chinaski ale mělo jednu velkou kaňku, za kterou však nemohla tato populární kapela. V plném až přeplněném sále totiž byly neuvěřitelné vedro a naprosto vydýchaný vzduch. Chybějící klimatizace v tak velkém sále prostě celý zážitek pokazila, více než tisícovka fanoušků tak Společenský dům opouštěla potem mokrá jako myš...
 

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments