Dobrý večer, dnes je úterý 24.4.2018
svátek slaví Jiří,
zítra Marek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu loňského roku v pořadí již desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vznikla v několika studiích na různých místech světa, předznamenala píseň stejného názvu a následoval pak už z desky nejúspěšnější rozhlasový singl roku 2017 Venku je na nule. Aktuálně se v rádiích prosazuje třetí singl z desky Potkal jsem tě po letech. Kapela vloni odehrála největší halový mejdan ve své historii, letos se vydává za svými fanoušky na malá kontaktní pódia s koncertní klubovou verzí. A minulý pátek dorazila poprvé ve své historii i do Prostějova! U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Na kapelu v Prostějově čekal beznadějně vyprodaný sál Společenského domu, do kterého se vešlo podle odhadů přes dvanáct stovek fanoušků kapely. A to někteří bezmála dvouhodinový koncert sledovali dokonce i z předsálí! „Na Chinaski jsem byla před dvěma lety v Praze, teď je konečně uvidím u nás doma. Ale nevím, co si od nového složení kapely mám slibovat, snad to taky bude dobré,“ svěřila se Večerníku těsně před koncertem mladá fanynka.
Je to tak, po loňské mediálně velmi dobře známém „rozkomtření“ se původní sestava Chinaski rozpadla a zůstal v ní pouze Michal Malátný s kytaristou Františkem Táborským. Tyto dva hudebníky ale doplnili nejenom pro prostějovský koncert přední čeští a slovenští hráči. Za bicí tak usedl prostějovský rodák Lukáš Pavlík, na baskytaru hraje Tomi Ortes a tuto čtveřici doplnil ještě mladý klávesista Jan Steinsdörfer. „Novou sestavu bereme jako jakýsi náš druhý začátek, proto letos koncertujeme opět v menších sálech,“ zopakoval i v Prostějově Michal Malátný.
Koncert Chinaski začal ve Společenském domě se značným zpožděním, předtím dala skupina přednost místnímu seskupení, které vyhrálo kapelou vypsané výběrové řízení. Samotné vystoupení Malátného a spol. začalo až těsně před jednadvacátou hodinou. Frontman Chinaski toho mezi písničkami moc nenamluvil, kapela odsypávala své hity jeden za druhým. Zazněly samozřejmě písničky Tabáček, Potkal jsem tě po letech, Signální, Venku je na nule, Dobrák od kosti, Drobná paralela a spousta dalších. Ve známém duetu Slovenský klín nahradila v Prostějově zpěvačku Báru Hosnedlovou Magdaléna Králová. „Báru tady dneska nemám, ale Magdalenka je naším častým hostem při koncertních turné,“ vysvětlil změnu Michal Malátný.
Zhruba dvouhodinový koncert Chinaski v Prostějově příznivce této kapely nadchl. A nejen Husákovy děti, pro které skupina složila rovněž velmi známou skladbu 1970. Představení Chinaski ale mělo jednu velkou kaňku, za kterou však nemohla tato populární kapela. V plném až přeplněném sále totiž byly neuvěřitelné vedro a naprosto vydýchaný vzduch. Chybějící klimatizace v tak velkém sále prostě celý zážitek pokazila, více než tisícovka fanoušků tak Společenský dům opouštěla potem mokrá jako myš...
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LIDOVÝ DŮM?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Policista zachránil život.

Nebýt mladého policisty z Plumlova, tak by pětapadesátiletý motorkář havarující u Podhradského rybníka v závěru března už nežil. Podpraporčík Čajkovič zahájil u muže v bezvědomí okamžitou masáž srdce, čímž ho znovu přivedl k životu. Mladého strážce zákona navrhli kolegové na medaili za statečnost.
 

Rychlý konec.

Přestože sezóna to bude z celkového pohledu úspěšná, když jako nováček se tým BK Olomoucko prodral mezi nejlepší šestku tuzemského basketbalu, vyřazení ve čtvrtfinále play off již po čtyřech zápasech a ještě s kaňkou v podobě zkratu srbského pivotmana Darka Čohadareviče bylo pro řadu lidí zklamáním.

Osobnost týdne

BARBORA HRZÁNOVÁ
17 02 hrzanova barbora
Společně s Radkem Holubem představila tato skvělá herečka v Městském divadle v Prostějově úspěšnou komedii uznávaného francouzského autora Začínáme končit. Oba na divadelních prknech přesvědčili, že manželství není žádná sranda...

Číslo týdne

 102

Aktuálně nejstarší občanka Prostějova Josefa Schlesingerová oslavila minulý týden 102. narozeniny. Vitální stařence přišli poblahopřát zástupci města v čele s náměstkem primátorky Pavlem Smetanou. 

Výrok týdne

BYL TO MARATONEC, ALE LAPILI JSME HO!“

Šéf obvodních policistů Petr Kočíř popisoval těžkou práci při dopadení sériového vykradače chat,
který
dříve býval velmi zdatným atletem