Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski vydala v květnu loňského roku v pořadí již desáté studiové album Není nám do pláče. Nahrávku, která vznikla v několika studiích na různých místech světa, předznamenala píseň stejného názvu a následoval pak už z desky nejúspěšnější rozhlasový singl roku 2017 Venku je na nule. Aktuálně se v rádiích prosazuje třetí singl z desky Potkal jsem tě po letech. Kapela vloni odehrála největší halový mejdan ve své historii, letos se vydává za svými fanoušky na malá kontaktní pódia s koncertní klubovou verzí. A minulý pátek dorazila poprvé ve své historii i do Prostějova! U toho prostě Večerník nemohl chybět! 

Na kapelu v Prostějově čekal beznadějně vyprodaný sál Společenského domu, do kterého se vešlo podle odhadů přes dvanáct stovek fanoušků kapely. A to někteří bezmála dvouhodinový koncert sledovali dokonce i z předsálí! „Na Chinaski jsem byla před dvěma lety v Praze, teď je konečně uvidím u nás doma. Ale nevím, co si od nového složení kapely mám slibovat, snad to taky bude dobré,“ svěřila se Večerníku těsně před koncertem mladá fanynka.
Je to tak, po loňské mediálně velmi dobře známém „rozkomtření“ se původní sestava Chinaski rozpadla a zůstal v ní pouze Michal Malátný s kytaristou Františkem Táborským. Tyto dva hudebníky ale doplnili nejenom pro prostějovský koncert přední čeští a slovenští hráči. Za bicí tak usedl prostějovský rodák Lukáš Pavlík, na baskytaru hraje Tomi Ortes a tuto čtveřici doplnil ještě mladý klávesista Jan Steinsdörfer. „Novou sestavu bereme jako jakýsi náš druhý začátek, proto letos koncertujeme opět v menších sálech,“ zopakoval i v Prostějově Michal Malátný.
Koncert Chinaski začal ve Společenském domě se značným zpožděním, předtím dala skupina přednost místnímu seskupení, které vyhrálo kapelou vypsané výběrové řízení. Samotné vystoupení Malátného a spol. začalo až těsně před jednadvacátou hodinou. Frontman Chinaski toho mezi písničkami moc nenamluvil, kapela odsypávala své hity jeden za druhým. Zazněly samozřejmě písničky Tabáček, Potkal jsem tě po letech, Signální, Venku je na nule, Dobrák od kosti, Drobná paralela a spousta dalších. Ve známém duetu Slovenský klín nahradila v Prostějově zpěvačku Báru Hosnedlovou Magdaléna Králová. „Báru tady dneska nemám, ale Magdalenka je naším častým hostem při koncertních turné,“ vysvětlil změnu Michal Malátný.
Zhruba dvouhodinový koncert Chinaski v Prostějově příznivce této kapely nadchl. A nejen Husákovy děti, pro které skupina složila rovněž velmi známou skladbu 1970. Představení Chinaski ale mělo jednu velkou kaňku, za kterou však nemohla tato populární kapela. V plném až přeplněném sále totiž byly neuvěřitelné vedro a naprosto vydýchaný vzduch. Chybějící klimatizace v tak velkém sále prostě celý zážitek pokazila, více než tisícovka fanoušků tak Společenský dům opouštěla potem mokrá jako myš...
 

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments