Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Chcete vidět, co je ve městě nového? Zajímá vás, co se zde opravilo či zvelebilo? Chcete zavzpomínat na Prostějovské kulturní léto, Prostějovskou zimu a na celou řadu dalších úspěšných akcí, které pravidelně plní naše hlavní náměstí? Pak vás určitě nezklame výstava ŽIVOT V PROSTĚJOVĚ, která je od uplynulého čtvrtka k vidění v Regionálním informačním centru na zámku.

Na výstavě jsou k vidění zejména reportážní snímky, které pro prostějovskou radnici zachytili fotografové Jiří Andrýsek či Jana Gáborová. Většina fotek slouží zejména pro popis dané situace, několik z nich v sobě obsahuje i zajímavý nápad či emoci.
„Fotky jsou prima, jen mě občas zarazily ty obecně psané popisky pod každou z jednotlivých sérií. Díky tomu, že jeden popisek patří hned k několika fotkám, se například pod snímkem z koncertu prostějovské metalové kapely From Beyond objevila poznámka Vážná hudba ruku v ruce s Prostějovským létem, “ zmínil se jeden z návštěvníků výstavy, která bude v zámku k vidění do 23. května.
Navštívit ji lze každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 12:00 hodin.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments