Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Chcete vidět, co je ve městě nového? Zajímá vás, co se zde opravilo či zvelebilo? Chcete zavzpomínat na Prostějovské kulturní léto, Prostějovskou zimu a na celou řadu dalších úspěšných akcí, které pravidelně plní naše hlavní náměstí? Pak vás určitě nezklame výstava ŽIVOT V PROSTĚJOVĚ, která je od uplynulého čtvrtka k vidění v Regionálním informačním centru na zámku.

Na výstavě jsou k vidění zejména reportážní snímky, které pro prostějovskou radnici zachytili fotografové Jiří Andrýsek či Jana Gáborová. Většina fotek slouží zejména pro popis dané situace, několik z nich v sobě obsahuje i zajímavý nápad či emoci.
„Fotky jsou prima, jen mě občas zarazily ty obecně psané popisky pod každou z jednotlivých sérií. Díky tomu, že jeden popisek patří hned k několika fotkám, se například pod snímkem z koncertu prostějovské metalové kapely From Beyond objevila poznámka Vážná hudba ruku v ruce s Prostějovským létem, “ zmínil se jeden z návštěvníků výstavy, která bude v zámku k vidění do 23. května.
Navštívit ji lze každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 12:00 hodin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.