Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do Městského divadla v Prostějově můžete tento pátek 18. května od 19:00 hodin zajít na poslední hru z autorské dílny Bolka Polívky. Představení Šašek a syn, které ukáže, jak se z mladého šlechtice může stát dobrý šašek, je zajímavé nejen tématem a zpracováním, ale i generační spoluprací Bolka Polívky se synem Vladimírem. Vstupenek na hru už však mnoho nezbývá, proto s koupí příliš neotálejte.

Divadlo Bolka Polívky do Prostějova zavítalo před necelými dvěma roky s představením DNA, v němž Polívka účinkoval se svou dcerou Annou. Tentokrát jej přivítáme na pódiu se synem Vladimírem ve hře Šašek a syn. A o čem páteční inscenace pojednává? Ústředním tématem bude převýchova mladého šlechtice v šaška. Tou je pověřen životem protřelý král šašků. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Dojdou tak k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.
„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin. A tak hřích po hříchu suneme se k hrobu,“ tak Šaška a syna popsal sám Bolek Polívka. Hra Šašek a syn svým názvem evokuje legendární představení brněnského divadla Husa na provázku Šašek a královna, na které volně navazuje nejen svým humorem, ale i prostorem k zamyšlení o lidském údělu.
Představení potrvá 140 minut. Uvidíte v něm Bolka Polívku, Vladimíra Polívku, Jaromíra Barina Tichého, Jiřího Pfeifera, Michala Chovance, Milana Krále, Luďka Horáčka a další. Vstupenky stojí 370 nebo 390 korun.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments