Příjemnou noc, dnes je pátek 25.5.2018
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do Městského divadla v Prostějově můžete tento pátek 18. května od 19:00 hodin zajít na poslední hru z autorské dílny Bolka Polívky. Představení Šašek a syn, které ukáže, jak se z mladého šlechtice může stát dobrý šašek, je zajímavé nejen tématem a zpracováním, ale i generační spoluprací Bolka Polívky se synem Vladimírem. Vstupenek na hru už však mnoho nezbývá, proto s koupí příliš neotálejte.

Divadlo Bolka Polívky do Prostějova zavítalo před necelými dvěma roky s představením DNA, v němž Polívka účinkoval se svou dcerou Annou. Tentokrát jej přivítáme na pódiu se synem Vladimírem ve hře Šašek a syn. A o čem páteční inscenace pojednává? Ústředním tématem bude převýchova mladého šlechtice v šaška. Tou je pověřen životem protřelý král šašků. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Dojdou tak k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.
„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin. A tak hřích po hříchu suneme se k hrobu,“ tak Šaška a syna popsal sám Bolek Polívka. Hra Šašek a syn svým názvem evokuje legendární představení brněnského divadla Husa na provázku Šašek a královna, na které volně navazuje nejen svým humorem, ale i prostorem k zamyšlení o lidském údělu.
Představení potrvá 140 minut. Uvidíte v něm Bolka Polívku, Vladimíra Polívku, Jaromíra Barina Tichého, Jiřího Pfeifera, Michala Chovance, Milana Krále, Luďka Horáčka a další. Vstupenky stojí 370 nebo 390 korun.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • agel
  • supersektor
  • stare mesto
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.