Dobré ráno, dnes je sobota 19.1.2019
svátek slaví Doubravka,
zítra Ilona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Do Městského divadla v Prostějově můžete tento pátek 18. května od 19:00 hodin zajít na poslední hru z autorské dílny Bolka Polívky. Představení Šašek a syn, které ukáže, jak se z mladého šlechtice může stát dobrý šašek, je zajímavé nejen tématem a zpracováním, ale i generační spoluprací Bolka Polívky se synem Vladimírem. Vstupenek na hru už však mnoho nezbývá, proto s koupí příliš neotálejte.

Divadlo Bolka Polívky do Prostějova zavítalo před necelými dvěma roky s představením DNA, v němž Polívka účinkoval se svou dcerou Annou. Tentokrát jej přivítáme na pódiu se synem Vladimírem ve hře Šašek a syn. A o čem páteční inscenace pojednává? Ústředním tématem bude převýchova mladého šlechtice v šaška. Tou je pověřen životem protřelý král šašků. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Dojdou tak k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek.
„Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin. A tak hřích po hříchu suneme se k hrobu,“ tak Šaška a syna popsal sám Bolek Polívka. Hra Šašek a syn svým názvem evokuje legendární představení brněnského divadla Husa na provázku Šašek a královna, na které volně navazuje nejen svým humorem, ale i prostorem k zamyšlení o lidském údělu.
Představení potrvá 140 minut. Uvidíte v něm Bolka Polívku, Vladimíra Polívku, Jaromíra Barina Tichého, Jiřího Pfeifera, Michala Chovance, Milana Krále, Luďka Horáčka a další. Vstupenky stojí 370 nebo 390 korun.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments