Příjemnou noc, dnes je úterý 19.6.2018
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na tento týden pro vás budou na zámku v Konici připraveny celkem tři akce. Ve čtvrtek tam proběhne „kytarový souboj“ dvou žáků místní školy, v pátek vás uvítá v duchu tradičních vracejících se legend a v neděli se představí místní dechové orchestry na Žváčkově festivalu dechových hudeb.

Ve čtvrtek 14. června se na zámku v Konici objeví kytarové duo studentů místní školy - Jaroslav Večeřa a Josef Šimek. Kruh přátel hudby Konice a MěKS Konice jejich koncert uspořádá v 19:00 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.
Tento pátek 15. června v zámeckém parku proběhne již tradiční koncert Legendy se vrací. Během nabitého večera se představí pestrý výběr kapel, které vám zaručeně přinesou skvělý hudební zážitek. „Bigbíťáci, bigbíťačky, rychle rifle pohledejte, na Legendy do Konice pospíchejte. Na akci vystoupí skupiny Marasd, Merkur, Demence, Gabriela V. G., Junior, Děda Mráz a Quercus,“ lákají organizátoři. Na akci tak vystoupí kapely, které již běžně nehrají, ale pro tuto zvláštní příležitost se znovu dají dohromady. Areál bude otevřen od 17:30 hodin a samotný začátek je naplánován na 18:00 hodin.
Nabitý týden uzavře tuto neděli 17. června, kdy se v zámeckém parku můžete přijít podívat na Žváčkův festival. Letošní 23. ročník vám opět představí mnoho místních kvalitních dechových orchestrů. Vystoupí Holóbkova mozeka ze ZUŠ Konice, Lipovanka z Lipové, Hanačka z Břestu, Bivojanka z Jedovnic, Žadovjáci z Žádovic u Kyjova a konečně i mažoretky Střípky, DDM Moravská Třebová. Akci budou moderovat Věra Kučerová a Jiří Holub. Festival bude zahájen ve 13:00 hodin slavnostním průvodem kapel od zámku do zámeckého parku.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne