Dobrý podvečer, dnes je sobota 18.8.2018
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na tento týden pro vás budou na zámku v Konici připraveny celkem tři akce. Ve čtvrtek tam proběhne „kytarový souboj“ dvou žáků místní školy, v pátek vás uvítá v duchu tradičních vracejících se legend a v neděli se představí místní dechové orchestry na Žváčkově festivalu dechových hudeb.

Ve čtvrtek 14. června se na zámku v Konici objeví kytarové duo studentů místní školy - Jaroslav Večeřa a Josef Šimek. Kruh přátel hudby Konice a MěKS Konice jejich koncert uspořádá v 19:00 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.
Tento pátek 15. června v zámeckém parku proběhne již tradiční koncert Legendy se vrací. Během nabitého večera se představí pestrý výběr kapel, které vám zaručeně přinesou skvělý hudební zážitek. „Bigbíťáci, bigbíťačky, rychle rifle pohledejte, na Legendy do Konice pospíchejte. Na akci vystoupí skupiny Marasd, Merkur, Demence, Gabriela V. G., Junior, Děda Mráz a Quercus,“ lákají organizátoři. Na akci tak vystoupí kapely, které již běžně nehrají, ale pro tuto zvláštní příležitost se znovu dají dohromady. Areál bude otevřen od 17:30 hodin a samotný začátek je naplánován na 18:00 hodin.
Nabitý týden uzavře tuto neděli 17. června, kdy se v zámeckém parku můžete přijít podívat na Žváčkův festival. Letošní 23. ročník vám opět představí mnoho místních kvalitních dechových orchestrů. Vystoupí Holóbkova mozeka ze ZUŠ Konice, Lipovanka z Lipové, Hanačka z Břestu, Bivojanka z Jedovnic, Žadovjáci z Žádovic u Kyjova a konečně i mažoretky Střípky, DDM Moravská Třebová. Akci budou moderovat Věra Kučerová a Jiří Holub. Festival bude zahájen ve 13:00 hodin slavnostním průvodem kapel od zámku do zámeckého parku.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments