Dobré dopoledne, dnes je pondělí 20.5.2019
svátek slaví Zbyšek,
zítra Monika
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na tento týden pro vás budou na zámku v Konici připraveny celkem tři akce. Ve čtvrtek tam proběhne „kytarový souboj“ dvou žáků místní školy, v pátek vás uvítá v duchu tradičních vracejících se legend a v neděli se představí místní dechové orchestry na Žváčkově festivalu dechových hudeb.

Ve čtvrtek 14. června se na zámku v Konici objeví kytarové duo studentů místní školy - Jaroslav Večeřa a Josef Šimek. Kruh přátel hudby Konice a MěKS Konice jejich koncert uspořádá v 19:00 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.
Tento pátek 15. června v zámeckém parku proběhne již tradiční koncert Legendy se vrací. Během nabitého večera se představí pestrý výběr kapel, které vám zaručeně přinesou skvělý hudební zážitek. „Bigbíťáci, bigbíťačky, rychle rifle pohledejte, na Legendy do Konice pospíchejte. Na akci vystoupí skupiny Marasd, Merkur, Demence, Gabriela V. G., Junior, Děda Mráz a Quercus,“ lákají organizátoři. Na akci tak vystoupí kapely, které již běžně nehrají, ale pro tuto zvláštní příležitost se znovu dají dohromady. Areál bude otevřen od 17:30 hodin a samotný začátek je naplánován na 18:00 hodin.
Nabitý týden uzavře tuto neděli 17. června, kdy se v zámeckém parku můžete přijít podívat na Žváčkův festival. Letošní 23. ročník vám opět představí mnoho místních kvalitních dechových orchestrů. Vystoupí Holóbkova mozeka ze ZUŠ Konice, Lipovanka z Lipové, Hanačka z Břestu, Bivojanka z Jedovnic, Žadovjáci z Žádovic u Kyjova a konečně i mažoretky Střípky, DDM Moravská Třebová. Akci budou moderovat Věra Kučerová a Jiří Holub. Festival bude zahájen ve 13:00 hodin slavnostním průvodem kapel od zámku do zámeckého parku.

Total Comments

  • Noc Kostelů
  • Muzejní noc
  • Lázně Skalka
  • Hořava
  • Semo Smržice
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějov nejlepší v ČR!

Po absolutním vítězství v prestižní anketě v rámci Olomouckého kraje se statutární město Prostějov ocitlo i na samém vrcholu hodnocení Měst pro byznys také v celé České republice. Prostějov se tak stal nejlepším městem v celém tuzemsku, které dokáže vytvořit ty správné podmínky pro firmy, podnikatele a živnostníky.

K výbuchu nic nového.

Minulé pondělí uspořádalo vedení Policie ČR - územního odboru Prostějov tiskovou konferenci, na které kromě jiných kauz informovalo také o pokračujícím prověřování okolností tragického výbuchu domu v Mostkovicích. Nic nového jsme se ale nedozvěděli, případ stále není uzavřen...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMÍR ČÍŽEK
19 cizek
Řidič kamionu obdržel minulé pondělí ocenění z rukou šéfa prostějovské policie i zástupce organizace BESIP za to, že 5. března zablokoval svým nákladním vozidlem provoz na dálnici D46 u Prostějova a zabránil tak fatálním následkům, které mohl způsobit řidič jedoucí v protisměru.

Total Comments

Číslo týdne

23

Už po třiadvacáté v řadě měli Prostějované možnost na náměstí T. G. Masaryka sledovat nádherné skvosty historických vozidel. Nedělní přehlídku i následnou tradiční projížďku napříč městem sledovaly stovky spokojených návštěvníků.

Total Comments

Výrok týdne

„POSEČKEJTE MI PROSÍM, JÁ SE TOTIŽ V SOBOTU VDÁVÁM!“

Večerník požádal ředitelku Barboru Prágerovou o odpovědi na otázky k tématu fungování kina Metro 70,
obdrželi jsme však velice roztomilou omluvu.

Total Comments