Dobrý večer, dnes je středa 17.10.2018
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Na tento týden pro vás budou na zámku v Konici připraveny celkem tři akce. Ve čtvrtek tam proběhne „kytarový souboj“ dvou žáků místní školy, v pátek vás uvítá v duchu tradičních vracejících se legend a v neděli se představí místní dechové orchestry na Žváčkově festivalu dechových hudeb.

Ve čtvrtek 14. června se na zámku v Konici objeví kytarové duo studentů místní školy - Jaroslav Večeřa a Josef Šimek. Kruh přátel hudby Konice a MěKS Konice jejich koncert uspořádá v 19:00 hodin. Vstupné na akci je dobrovolné.
Tento pátek 15. června v zámeckém parku proběhne již tradiční koncert Legendy se vrací. Během nabitého večera se představí pestrý výběr kapel, které vám zaručeně přinesou skvělý hudební zážitek. „Bigbíťáci, bigbíťačky, rychle rifle pohledejte, na Legendy do Konice pospíchejte. Na akci vystoupí skupiny Marasd, Merkur, Demence, Gabriela V. G., Junior, Děda Mráz a Quercus,“ lákají organizátoři. Na akci tak vystoupí kapely, které již běžně nehrají, ale pro tuto zvláštní příležitost se znovu dají dohromady. Areál bude otevřen od 17:30 hodin a samotný začátek je naplánován na 18:00 hodin.
Nabitý týden uzavře tuto neděli 17. června, kdy se v zámeckém parku můžete přijít podívat na Žváčkův festival. Letošní 23. ročník vám opět představí mnoho místních kvalitních dechových orchestrů. Vystoupí Holóbkova mozeka ze ZUŠ Konice, Lipovanka z Lipové, Hanačka z Břestu, Bivojanka z Jedovnic, Žadovjáci z Žádovic u Kyjova a konečně i mažoretky Střípky, DDM Moravská Třebová. Akci budou moderovat Věra Kučerová a Jiří Holub. Festival bude zahájen ve 13:00 hodin slavnostním průvodem kapel od zámku do zámeckého parku.

Total Comments

  • adp_sanco
  • Interforst
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments