Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dnes by se dožila sedmdesáti let významná osobnost prostějovského kulturního života, hudebník a pedagog Jaroslav Šebestík (*18. 6. 1948).

Absolvent oboru hra na housle na kroměřížské konzervatoři působil jako učitel na tehdejší LŠU v Konici. V letech 1990–1997 byl ředitelem Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v Prostějově. Zemřel náhle ve svých devětačtyřiceti letech, 23. 10. 1997.
Jaroslav Šebestík se svou láskou k hudbě, pracovitostí a trpělivostí zapsal do myslí stovek žáků, amatérských i profesionálních hudebníků a dalších kulturních činitelů. Vlastní výuka, řízení školy, účast na koncertech a zahraničních zájezdech Moravské filharmonie Olomouc a umělecké vedení komorního orchestru Collegium musicum – to vše tvořilo náplň jeho práce. Zrál u zrodu Prostějovských dnů hudby, festivalu pořádaného ZUŠ ve spolupráci s Městským divadlem v Prostějově. Letos se konal jeho 26. ročník. Jeho další láskou byl hanácký folklór. Byl vedoucím a primášem muziky národopisného souboru Mánes. Jako hudební aranžér se zabýval stylem souborové hudby se zvýrazněním jejího hanáckého charakteru.

Hudba je schopna dát soudobému mladému člověku opravdový hluboký zážitek a pro uskutečnění tohoto pocitu je třeba udělat i nemožné. Takové bylo jeho přesvědčení a životní krédo.

Total Comments

  • RK Okno
  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments