Příjemnou noc, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dnes by se dožila sedmdesáti let významná osobnost prostějovského kulturního života, hudebník a pedagog Jaroslav Šebestík (*18. 6. 1948).

Absolvent oboru hra na housle na kroměřížské konzervatoři působil jako učitel na tehdejší LŠU v Konici. V letech 1990–1997 byl ředitelem Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose v Prostějově. Zemřel náhle ve svých devětačtyřiceti letech, 23. 10. 1997.
Jaroslav Šebestík se svou láskou k hudbě, pracovitostí a trpělivostí zapsal do myslí stovek žáků, amatérských i profesionálních hudebníků a dalších kulturních činitelů. Vlastní výuka, řízení školy, účast na koncertech a zahraničních zájezdech Moravské filharmonie Olomouc a umělecké vedení komorního orchestru Collegium musicum – to vše tvořilo náplň jeho práce. Zrál u zrodu Prostějovských dnů hudby, festivalu pořádaného ZUŠ ve spolupráci s Městským divadlem v Prostějově. Letos se konal jeho 26. ročník. Jeho další láskou byl hanácký folklór. Byl vedoucím a primášem muziky národopisného souboru Mánes. Jako hudební aranžér se zabýval stylem souborové hudby se zvýrazněním jejího hanáckého charakteru.

Hudba je schopna dát soudobému mladému člověku opravdový hluboký zážitek a pro uskutečnění tohoto pocitu je třeba udělat i nemožné. Takové bylo jeho přesvědčení a životní krédo.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments