Dobré dopoledne, dnes je úterý 23.7.2019
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sobotní večer se u plumlovské přehrady po roce opět nesl v duchu legendárních revivalových kapel, kterých se na pódiu vystřídalo hned několik. Posluchači a fanoušci se mohli těšit na taková tělesa jako například Katapult, Smokie, Absolute bon Jovi a Black Sabath Dio Tribute. Pochopitelně v místním podání.

I přes studený vítr a zataženou oblohu si cestu do areálu pláže U Vrbiček našlo velmi solidních pár stovek věrných přívrženců kvalitní muziky. Hity jejich oblíbených kapel v revival podání místních hudebníků byly velkým lákadlem. „Jsem moc rád, že i přes dvanáctistupňovou zimu se nenechalo odradit tolik lidí a všichni si přišli užít super muziku,“ vzkázal po skončení akce Petr Zlámal, hlavní organizátor pořádající agentury HIT TRADE.
Sobotní večer se u plumlovské přehrady po roce opět nesl v duchu legendárních revivalových kapel, kterých se na pódiu vystřídalo hned několik. Posluchači a fanoušci se mohli těšit na taková tělesa jako například Katapult, Smokie, Absolute bon Jovi a Black Sabath Dio Tribute. Pochopitelně v místním podání. I přes studený vítr a zataženou oblohu si cestu do areálu pláže U Vrbiček našlo velmi solidních pár stovek věrných přívrženců kvalitní muziky. Hity jejich oblíbených kapel v revival podání místních hudebníků byly velkým lákadlem. „Jsem moc rád, že i přes dvanáctistupňovou zimu se nenechalo odradit tolik lidí a všichni si přišli užít super muziku,“ vzkázal po skončení akce Petr Zlámal, hlavní organizátor pořádající agentury HIT TRADE. 

Ještě přes den se nevědělo, zda vůbec minifestival proběhne. Organizátoři mají vždy připravený náhradní plán na místo konaní v podobě prostějovské haly, k čemuž nakonec nebylo zapotřebí. Počasí bylo shovívavé, jak jen nejvíce mohlo být a i přes nepříjemný a pod oblečení deroucí se vítr i černé mraky se koncert obešel bez jediné dešťové kapky, což bylo bezesporu nejdůležitější.
Jedním z hlavních bodů programu koncertu a vlastně celého léta bylo předání šeku na začátku akce. Finanční pomoc od pořadatelů tentokrát dostalo sdružení TRX bez hranic, které pomáhá handicapovaným dětem v jejich pohybovém rozvoji pomocí tréninků, posilování a zlepšování kondice. Šek předali náměstek primátorky statutárního města Jiří Pospíšil, pod jehož patronátem letošní legendy proběhly, a pořadatel Petr Zlámal.
Poté už se mohla naplno rozjet hudební zábava. Tradiční kapela, která na přehradě vystupovala už nesčetněkrát Katapult revival, naservírovala hned na úvod příznivcům ty největší hity české známé kapely. I fanoušci heavymetalu si přišli na své v podobě Black Sbath Dio Tribute revivalu. Napodobitelé Ozzyho Osbourna, Tonny Lommiho, Terrance Butlera a Billa Warda rozproudili v přítomných pořádně krev a zima už nebyla takový problém.
„Není to jen o kopírování kapel. Některé muzikanty už bohužel nemůžeme vidět a spousta lidí nemá šanci vidět své oblíbence naživo, proto se jim snažíme nabídnout náhradní alternativu. Celkový feeling pak kapely doplňují originálními kostýmy, snaží se tak co nejvěrněji poskytnout rockovým příznivcům ten nejlepší zážitek. Hlavní je si to vše užít,“ vysvětlil revivalovou podstatu Zlámal. Sám tradičně usedl za bicí soupravu a akce pokračovala vystoupením revivalu slavné skupiny Smokie. K poslechu tak zazněly hity jako Don’t Play Your Rock ‚n‘ Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol. V polovině jejich vystoupení se k nim přidala Lucie Ritterová jako Suzie Quatro a společně se zpěvákem Zdeňkem Havlem zazpívali nesmrtelný hit Stumblin' In. Originální skupina pocházející z Anglie vystupuje i přes personální změny dodnes. Ostatně na začátku června zahrála v příbramském letním kině. Revivalový večer pak zakončil Absolute bon Jovi revival. Legendární kapelu vůbec není třeba představovat, jelikož toto hardrockové uskupení už dlouho patří přímo do rockové síně slávy. „Jsme moc rádi, že jste vydrželi až do konce a teď to můžeme pořádně rozjet,“ hecoval zpěvák Jiří Šolc.
Večer na pláži U Vrbiček tak znovu ukázal, že na plumlovské přehradě se celé léto mají hudební fanoušci na co těšit. Hned další akce s názvem Memory of Rock přijde na řadu už 14. července.


Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments