Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.2.2019
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sobotní večer se u plumlovské přehrady po roce opět nesl v duchu legendárních revivalových kapel, kterých se na pódiu vystřídalo hned několik. Posluchači a fanoušci se mohli těšit na taková tělesa jako například Katapult, Smokie, Absolute bon Jovi a Black Sabath Dio Tribute. Pochopitelně v místním podání.

I přes studený vítr a zataženou oblohu si cestu do areálu pláže U Vrbiček našlo velmi solidních pár stovek věrných přívrženců kvalitní muziky. Hity jejich oblíbených kapel v revival podání místních hudebníků byly velkým lákadlem. „Jsem moc rád, že i přes dvanáctistupňovou zimu se nenechalo odradit tolik lidí a všichni si přišli užít super muziku,“ vzkázal po skončení akce Petr Zlámal, hlavní organizátor pořádající agentury HIT TRADE.
Sobotní večer se u plumlovské přehrady po roce opět nesl v duchu legendárních revivalových kapel, kterých se na pódiu vystřídalo hned několik. Posluchači a fanoušci se mohli těšit na taková tělesa jako například Katapult, Smokie, Absolute bon Jovi a Black Sabath Dio Tribute. Pochopitelně v místním podání. I přes studený vítr a zataženou oblohu si cestu do areálu pláže U Vrbiček našlo velmi solidních pár stovek věrných přívrženců kvalitní muziky. Hity jejich oblíbených kapel v revival podání místních hudebníků byly velkým lákadlem. „Jsem moc rád, že i přes dvanáctistupňovou zimu se nenechalo odradit tolik lidí a všichni si přišli užít super muziku,“ vzkázal po skončení akce Petr Zlámal, hlavní organizátor pořádající agentury HIT TRADE. 

Ještě přes den se nevědělo, zda vůbec minifestival proběhne. Organizátoři mají vždy připravený náhradní plán na místo konaní v podobě prostějovské haly, k čemuž nakonec nebylo zapotřebí. Počasí bylo shovívavé, jak jen nejvíce mohlo být a i přes nepříjemný a pod oblečení deroucí se vítr i černé mraky se koncert obešel bez jediné dešťové kapky, což bylo bezesporu nejdůležitější.
Jedním z hlavních bodů programu koncertu a vlastně celého léta bylo předání šeku na začátku akce. Finanční pomoc od pořadatelů tentokrát dostalo sdružení TRX bez hranic, které pomáhá handicapovaným dětem v jejich pohybovém rozvoji pomocí tréninků, posilování a zlepšování kondice. Šek předali náměstek primátorky statutárního města Jiří Pospíšil, pod jehož patronátem letošní legendy proběhly, a pořadatel Petr Zlámal.
Poté už se mohla naplno rozjet hudební zábava. Tradiční kapela, která na přehradě vystupovala už nesčetněkrát Katapult revival, naservírovala hned na úvod příznivcům ty největší hity české známé kapely. I fanoušci heavymetalu si přišli na své v podobě Black Sbath Dio Tribute revivalu. Napodobitelé Ozzyho Osbourna, Tonny Lommiho, Terrance Butlera a Billa Warda rozproudili v přítomných pořádně krev a zima už nebyla takový problém.
„Není to jen o kopírování kapel. Některé muzikanty už bohužel nemůžeme vidět a spousta lidí nemá šanci vidět své oblíbence naživo, proto se jim snažíme nabídnout náhradní alternativu. Celkový feeling pak kapely doplňují originálními kostýmy, snaží se tak co nejvěrněji poskytnout rockovým příznivcům ten nejlepší zážitek. Hlavní je si to vše užít,“ vysvětlil revivalovou podstatu Zlámal. Sám tradičně usedl za bicí soupravu a akce pokračovala vystoupením revivalu slavné skupiny Smokie. K poslechu tak zazněly hity jako Don’t Play Your Rock ‚n‘ Roll To Me, Living Next Door To Alice nebo Oh Carol. V polovině jejich vystoupení se k nim přidala Lucie Ritterová jako Suzie Quatro a společně se zpěvákem Zdeňkem Havlem zazpívali nesmrtelný hit Stumblin' In. Originální skupina pocházející z Anglie vystupuje i přes personální změny dodnes. Ostatně na začátku června zahrála v příbramském letním kině. Revivalový večer pak zakončil Absolute bon Jovi revival. Legendární kapelu vůbec není třeba představovat, jelikož toto hardrockové uskupení už dlouho patří přímo do rockové síně slávy. „Jsme moc rádi, že jste vydrželi až do konce a teď to můžeme pořádně rozjet,“ hecoval zpěvák Jiří Šolc.
Večer na pláži U Vrbiček tak znovu ukázal, že na plumlovské přehradě se celé léto mají hudební fanoušci na co těšit. Hned další akce s názvem Memory of Rock přijde na řadu už 14. července.


Total Comments

  • Prohlídky Kostel
  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments