Dobré ráno, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek 21. června pokračovalo PROSTĚJOVSKÉ LÉTO, na němž se tentokrát představili žáci a žačky ze Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose. Ti spojili síly s organizátory z Kulturního domu Duha, a zatančili několik krásných sestav nejen na filmové melodie. Díky krásnému a slunečnému počasí se náměstí T. G. Masaryka sešly davy lidí, které přilákala hudba nebo jen pouhý ruch naznačující, že se něco chystá...

První choreografii s názvem Piano, na hudbu z francouzského filmu Nedotknutelní, zatančily absolventky sedmého ročníku prvního stupně. Za melodických tónů klavíru se pak dívky rozvlnily pod terasou muzea a lehká melancholická nálada z hudby dýchly i na diváky, kteří absolutně nehnutě pozorovali malé tančící víly. Ty pak byly odměněny za svoji píli a preciznost hromovým potleskem.
Poté přišla na řadu menší odbočka od filmové hudby ke scénickému tanci. Následující dvě choreografie Nad střechami a Na mé dlani, ve tvé dlani, které předvedly děti ze čtvrtého ročníku, dívky z pátého a šestého ročníku, vyhrály také několik ocenění odborných porot a zlatá umístění na nejednom soutěžním klání.
„Když jsme šli po náměstí, zaslechli jsme hudbu a přišli to omrknout. Úplně by nás to minulo, kdybychom nešli na procházku, takže jsem moc ráda, že jsme to zastihli. Dívky tančí nádherně a mají to moc hezky nacvičené. Určitě není lehké tančit v tolika lidech na tak velkém prostoru. Každý si musí pamatovat, kde stojí, kam dělat kroky, aby to vypadalo tak, jak má,“ složila poklonu dívkám jedna z divaček Adriana Houserová.
Námět se poté opět vrátil k filmům a pohádkám. Taneční soubor Buď ZUŠ převedl sestavu Bradavický bál na hudební motivy z nejznámější čarodějnické ságy Harry Potter. K tanci se pak ještě vrátily i první vystupující dívky ze sedmého ročníku a celé odpoledne i program se přiblížily ke svému konci. „Je rozhodně fajn, že se pořád něco děje, já osobně jsem rád, že Prostějov trochu kulturně žije a když se jde člověk jen tak projít, na něco narazí,“ pochválil kulturní vyžití ve svém rodném městě pan Vladimír. On i další fanoušci kultury mohou hned 28. června zajít na další body programu Prostějovského léta. Zvláště pro děti bude nachystaný bohatý program, který bude zahrnovat diskotéku, dětské odpoledne, transformers show a animační programy.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments