Dobrý večer, dnes je pondělí 12.11.2018
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek 21. června pokračovalo PROSTĚJOVSKÉ LÉTO, na němž se tentokrát představili žáci a žačky ze Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose. Ti spojili síly s organizátory z Kulturního domu Duha, a zatančili několik krásných sestav nejen na filmové melodie. Díky krásnému a slunečnému počasí se náměstí T. G. Masaryka sešly davy lidí, které přilákala hudba nebo jen pouhý ruch naznačující, že se něco chystá...

První choreografii s názvem Piano, na hudbu z francouzského filmu Nedotknutelní, zatančily absolventky sedmého ročníku prvního stupně. Za melodických tónů klavíru se pak dívky rozvlnily pod terasou muzea a lehká melancholická nálada z hudby dýchly i na diváky, kteří absolutně nehnutě pozorovali malé tančící víly. Ty pak byly odměněny za svoji píli a preciznost hromovým potleskem.
Poté přišla na řadu menší odbočka od filmové hudby ke scénickému tanci. Následující dvě choreografie Nad střechami a Na mé dlani, ve tvé dlani, které předvedly děti ze čtvrtého ročníku, dívky z pátého a šestého ročníku, vyhrály také několik ocenění odborných porot a zlatá umístění na nejednom soutěžním klání.
„Když jsme šli po náměstí, zaslechli jsme hudbu a přišli to omrknout. Úplně by nás to minulo, kdybychom nešli na procházku, takže jsem moc ráda, že jsme to zastihli. Dívky tančí nádherně a mají to moc hezky nacvičené. Určitě není lehké tančit v tolika lidech na tak velkém prostoru. Každý si musí pamatovat, kde stojí, kam dělat kroky, aby to vypadalo tak, jak má,“ složila poklonu dívkám jedna z divaček Adriana Houserová.
Námět se poté opět vrátil k filmům a pohádkám. Taneční soubor Buď ZUŠ převedl sestavu Bradavický bál na hudební motivy z nejznámější čarodějnické ságy Harry Potter. K tanci se pak ještě vrátily i první vystupující dívky ze sedmého ročníku a celé odpoledne i program se přiblížily ke svému konci. „Je rozhodně fajn, že se pořád něco děje, já osobně jsem rád, že Prostějov trochu kulturně žije a když se jde člověk jen tak projít, na něco narazí,“ pochválil kulturní vyžití ve svém rodném městě pan Vladimír. On i další fanoušci kultury mohou hned 28. června zajít na další body programu Prostějovského léta. Zvláště pro děti bude nachystaný bohatý program, který bude zahrnovat diskotéku, dětské odpoledne, transformers show a animační programy.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments