Dobré odpoledne, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE: Uplynulý čtvrtek 21. června pokračovalo PROSTĚJOVSKÉ LÉTO, na němž se tentokrát představili žáci a žačky ze Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose. Ti spojili síly s organizátory z Kulturního domu Duha, a zatančili několik krásných sestav nejen na filmové melodie. Díky krásnému a slunečnému počasí se náměstí T. G. Masaryka sešly davy lidí, které přilákala hudba nebo jen pouhý ruch naznačující, že se něco chystá...

První choreografii s názvem Piano, na hudbu z francouzského filmu Nedotknutelní, zatančily absolventky sedmého ročníku prvního stupně. Za melodických tónů klavíru se pak dívky rozvlnily pod terasou muzea a lehká melancholická nálada z hudby dýchly i na diváky, kteří absolutně nehnutě pozorovali malé tančící víly. Ty pak byly odměněny za svoji píli a preciznost hromovým potleskem.
Poté přišla na řadu menší odbočka od filmové hudby ke scénickému tanci. Následující dvě choreografie Nad střechami a Na mé dlani, ve tvé dlani, které předvedly děti ze čtvrtého ročníku, dívky z pátého a šestého ročníku, vyhrály také několik ocenění odborných porot a zlatá umístění na nejednom soutěžním klání.
„Když jsme šli po náměstí, zaslechli jsme hudbu a přišli to omrknout. Úplně by nás to minulo, kdybychom nešli na procházku, takže jsem moc ráda, že jsme to zastihli. Dívky tančí nádherně a mají to moc hezky nacvičené. Určitě není lehké tančit v tolika lidech na tak velkém prostoru. Každý si musí pamatovat, kde stojí, kam dělat kroky, aby to vypadalo tak, jak má,“ složila poklonu dívkám jedna z divaček Adriana Houserová.
Námět se poté opět vrátil k filmům a pohádkám. Taneční soubor Buď ZUŠ převedl sestavu Bradavický bál na hudební motivy z nejznámější čarodějnické ságy Harry Potter. K tanci se pak ještě vrátily i první vystupující dívky ze sedmého ročníku a celé odpoledne i program se přiblížily ke svému konci. „Je rozhodně fajn, že se pořád něco děje, já osobně jsem rád, že Prostějov trochu kulturně žije a když se jde člověk jen tak projít, na něco narazí,“ pochválil kulturní vyžití ve svém rodném městě pan Vladimír. On i další fanoušci kultury mohou hned 28. června zajít na další body programu Prostějovského léta. Zvláště pro děti bude nachystaný bohatý program, který bude zahrnovat diskotéku, dětské odpoledne, transformers show a animační programy.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments